Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Szervizben volt a számítógépem, és ért egy kellemetlen meglepetés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Meghibásodott a gépem, elvittem egy olyan szervizbe, amelynél már 2-3 éve jártam, és elégedetten távoztam.

Most is nagyon elégedett vagyok... a munkájukkal. Mással már kevésbé.


Észrevettem, hogy a Google fiókomból, a nevemben írt a szervizes negatív kritikát a környező más szervizekről, és egy csillagra értékelte őket. Iszonyat kellemetlen volt, hiszen ezeket a dolgokat nem én írtam, nem is vagyok az az ember, aki mindenhová odamegy pattogni.


Mit tennétek a helyemben? A gépet többé nem merem odavinni, az fix, de tennétek bármiféle lépéseket?



2019. júl. 23. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel őket.


Btk. 423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2019. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ezen már gondolkoztam.

Ha a saját nevével írna, szerintem hírnévrontásnak minősülne simán.

2019. júl. 23. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Személyesen kérdőre vonnám: mégis ezt hogyan gondolta, hogy jogosulatlanul belép (még akor is ha böngésző által meg volt jegyezve a belépési munkamenet és böngésző megnyitásakor azonnal belépett. Jogosulatlan belépés és visszaélés akkor is, miként bizonyítható vagy foglalkoznának -e vlee: azt nem tudom.

Na én egyszer hasonló félelmek által vezérelve (hogy "idegen helyen kell hagyni személyes adataimat) vettem ki a winyót a gépből, mert nem bírtam elviselni, hogy személyes adataimat otthagyom valahol. Érthető okokból leszúrást kaptam, hogy "akkor most neki be kell tennie egy új winyót, OS-t, driver-t telepíteni és lehet elő se jön akkor az a hiba ami miatt behoztam, az eredeti környezetben nem tudja kitesztelni... Neki nincs ideje most arra hogy OS-t telepítsen meg drivereket, mindent nulláról, lehet rögtön meg lett volna a hiba.

2019. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Én itt nem azt tartom a legnagyobb tragédiának, hogy az eset megtörtént. Azt tartom annak, hogy itt élünk 2019-ben, amikor a legértékesebb dolog a világon az információ és a személyes adatok, és ezeket az emberek ennyire nem védik. Ne haragudj, de téged is hibáztatnom kell, kedves kérdező, mivel semmibe sem került volna az operációs rendszeredet jelszóval védeni, a merevlemezedet pedig BitLocker-rel titkosítani.


Teljesen evidensnek tartjuk, hogyha elmegyünk nyaralni, a lakásunkat bezárjuk, különben kilophatnak minket. Az informatikával miért nincsenek így? Az informatika világában elmegyünk nyaralni úgy, hogy a lakásunk ajtaját tárva nyitva hagyjuk.


És mindig jön a kifogás, hogy "nem vagyok én informatikus, nem értek én ehhez annyira, hagyjál már ezzel a hülyeséggel". Bocs, de ez sem igaz. Ennyire illene érteni hozzá. Nincs az nagyon eldugva és nem kell hozzá fekete mágia.

2019. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendőrségi ügy! Nem hagynám annyiban!
2019. júl. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4. Olyan jó, hogy előre tudod, mivel "védekeznék". Elmondanám, hogy tudom, hogy kell jelszót rátenni, sokáig volt is. Azonban az előző javításnál is már elkérte a jelszót az op rendszerhez. Akkor egy újratelepítés IS volt, és nem raktam rá újabb jelszót. Ketten élünk egy lakásban, szervizben meg úgyis be akarnak lépni, így fölöslegesnek éreztem.

Te talán minden netezés végén kilépsz a gmailből és a Facebookból?


Ezt pedig semmiképp sem volt joga megtenni, de nyugodtan hibáztass.

2019. júl. 24. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennek kamunak kell lennie, nem tudom elképzelni, hogy bármelyik szerviz is kockáztatná nemcsak a hírnevét, de azt is, hogy rendőrségi ügy legyen belőle. Hiszen ha belépsz a fiókodba, nyilván észreveszed, ennyire nem lehetnek hülyék. Szerintem úgy kamu ez a kérdés, ahogy van.
2019. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha nagyon-nagyon szeretnéd, akkor küldök screenshotot. Egyébként én onnan vettem észre, hogy az egyik cég, amit lepontozott a nevemben, válaszolt a hozzászólásomra. Amúgy nem szoktam visszanézni, kiket értékeltem.
2019. júl. 24. 09:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha meg van jegyeztetve az adott számítógéppel a böngészőben a fiók, akkor nem feltétlenül jelzi ki még a belépést se, szerintem, mivel nem gondolja úgy, hogy figyelmeztetnie kellene.
2019. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 Így van.

Az viszont bizonyítható szerintem, hogy az adott időben náluk volt a gépem, főleg, hogy még papírt is kaptam a beadásról és átvételről. Számla és munka terén korrektek, ezért is volt hatalmas csalódás, hogy a nevemben szóltak le másokat.


Oké, a Gmailt telóról is kijelentkeztethettem volna, de eszemben sem volt. Nem gondoltam őket egyáltalán megbízhatatlannak. Lehet engem is bántani emiatt, de sehogy sem tartom korrektnek, amit tettek.

2019. júl. 24. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!