Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás ez?!

Nem túlzás ez?!

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy egy családi összejövetelre meg volt hívva egy ismerős család, akik távoli rokonok, én nem nagyon ismertem őket eddig, csan annyit tudtam róluk, hogy nagyon vallásosak, ami nem különösebben érdekelt. Csakhogy történt valami, amit máig nem értek: épp beszélgettünk valamiről, és már nem tudom, mivel kapcsolatban, de megszólaltam én is, valami ilyesmit mondtam: "Istenem, ezt a hülyeséget...." mert valamivel nem értettem egyet. A lényeg, hogy az "Istenem" szó szerepelt benne. Aztán a távoli rokonok közül az apa hirtelen rám szólt, és közölte, hogy "hiába ne vegyem számra az Úr nevét." Azzal volt baja, hogy indulatszóként mondtam ki az "Isten" szót, amin egyébként nem is gondolkodtam előtte, reflexből jött. De nem hatalmas túlzás-e ez, hogy akaratlan, indulatból kimondott, üres szavak is Istenkáromlásnak számítanak egyesek szemében? Ez csak egy üres indulatszó, nem is gondol az ember ilyenkor Istenre! Szerintem ez a rokon már-már pszichiátriai eset, vagyis nagyon közel áll hozzá.... azzal nincs bajom, hogy miben hisz, de miért kell ilyen semleges dolgot is "bűnnek" beállítani és ezért kínos helyzetbe hozni?! Mert számomra ez nagyon kínos volt. Ti hogyan kezelnétek egy ilyen embert?
2019. júl. 25. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Én kb 3 évet jártam gyülekezetbe, és onnan tudom hogy ott egyik ember sem normális nem viccelek. Skizofrén az összes egytől egyik, engem is tönkre tettek ezzel az egész hittel kapcsolatban.


Valóban orvosi esetek!

2019. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
De, túlzás. A hit és az ostobaság nagyon veszélyes kombó.
2019. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

A vakbuzgó istenhívőknél kevés rosszabb és károsabb ember van. Náluk tényleg már csak az őket irányító, egyházinak mondott, de a színfalak mögött világi életet folytató, manipulatív szemétládák a rosszabbak. (A politikusokkal egy szinten vannak.)

Erre mondják, hogy "valláskárosult". Igen frappáns szó.

2019. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Legalább szájon vágtad az illetőt?
2019. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
De várj, nem pont azzal van a gond, hogy egy üres indulatszóként használtad? Tehát, hiába, azaz jelentéstartalom nélkül használtad? Ilyen helyzetekre vonatkozik a parancsolat, nem?
2019. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen családban nőttem fel, ugyanilyen emberekkel, keményen szektás szülőkkel, nagyszülőkkel, testvérekkel.

Fantasztikus gyerekkorom volt:)

A kérdésedre válaszolva de az, túlzás.

Kerüld el őket, kínosnak nem neked kéne érezni ezt, hanem neki. Az ilyen elvakult hívőket lehetetlen kezelni.

2019. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Gondolom a kurv/anyázás teljesen rendben van a családban.

Nem vagyok különösebben vallásos, de szerintem nincs azzal semmi gond, ha valakinek nem tetszik, hogy az isten szót tartalom és értelem nélküli lekezelő kötőszóként használják.

2019. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy olvastam az egészet, az jutott eszembe, hogy talán az nem tetszett neki, hogy valamivel nem értettél egyet, és ez volt az egyetlen támadási felület részéről.

Valóban kerülendő egyébként, és elképzelhető, hogy az ő fülét ez alapból ennyire sérti, de egyszerűen nem illik kioktatni erről másokat kéretlenül. Szóval nem az a baj az ilyen emberrel, hogy vallásos, hanem hogy bunkó. Ne keverjük össze a kettőt.

Neked ez semleges dolog, bár egy hívőt bánthatnak ilyen dolgok. Én nem vagyok annyira érzékeny erre, de mikor rosszabb cselekedetekre bíztatva használják Isten nevét, akkor attól én is sértve érzem magam, de aztán persze úgy vagyok vele, hogy aki ilyet mond az nincs tisztában azzal, hogy ez miért rossz, nem veszem fel. Ha hozzám közelebb álló emberről lenne szó, elmondanám neki, hogy számomra ez bántó, de rászólni, fegyelmezni valakit, főleg egy rársaságban, beszélgetés közben nem illik. De mondom, ez nem azért van mert nagyon vallásos, hanem mert ekkora paraszt.

2019. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont annyira elvakult és buta (nem mellesleg bunkó is) mint a laposföldesek :)
2019. júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!