Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mekkora mértékben lehet...

Mekkora mértékben lehet kontrollálni a cselekedeteket egy élet-halál szituációban?

Figyelt kérdés
Pl. sétálunk az utcán teszem azt valamelyik szerettemmel, és hírtelen ránk ront valaki, aki valószínüleg meg akar bennünket ölni. Vajon képes lennék előtérbe helyezni a szerettem épségét a sajátomnál, vagy felülírná az életösztön és önmagam menteném?

2019. júl. 26. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mennyire szereted azt a valakit.
2019. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy milyen erős a helyzet feletti keret. Mennyire sikerül az irányítást a kezedbe venned.

Ha képzett verekedő vagy akkor értelem szerűen erős a keret,mert akkor nem az a kerdés hogy mit tegyél most hanem hogy hogyan tedd.

2019. júl. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá gyakorlat, önuralom, tapasztalat (hogy tudd, ismerd a saját reakcióidat), önismeret.

Nem lehetetlen. Tanulható a teljes kontroll. Szerinted a fegyveres erőkkel mit csinálnak? Hagyják nekik, hogy az ösztön diktáljon számukra éles helyzetben?

Persze, hogy nem.

Ami viszont egy felkészületlen civilt illet? A legtöbb ember éles helyzetben leblokkol vagy átmegy állatba/ösztön lénybe. Elég csak megnézni egy-két vidit erről.

Akadnak viszont olyan emberek is, akik meg tudják őrizni a józan eszüket veszély helyzetben is, és nem engednek teret a pániknak. Csak jóval kevesebben. Ők lesznek azok, akik cselekednek is, terelik az embereket, megszervezik a mentést, elsőként avatkoznak be, és a kiérkező hivatásos szervek munkáját is segítik, ha úgy van.

Nagyon nehéz megítélni különben (főleg tapasztalat és erős önismeret nélkül), hogy ki hogyan reagálna ilyen helyzetben. Néha még az erre képzettek, de valós helyzetet sose látó fegyveresek se tudják a választ. Volt alkalmam néhány ilyen emberrel beszélgetni, pont erről a témáról.

2019. júl. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tudhatja amíg elő nem fordul. Meglepő emberek képesek meglepő dokgokra.
2019. júl. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
A másik védelmezése is ösztön. A páros a kontrol és ösztön irányítása és az ösztön mint irányítatlan kisülés közt van. Eddig bele se gondoltam, hogy ez másnál kérdéses. Elég szomorú ez a kérdés.....
2019. júl. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod hogy reagalsz.

En pl vilageletemben azt hittem ha betornek hozzank en ugy paraznek hogy elbujnek. Ehhez kepest mikor betortek hozzank pont en vettem eszre ejszaka volt es eloszor egy arnyat lattam csak, a szivem a torkomban dobogott de olyan elemi erovel rontottam ra, hogy az urge azonnal kirohant...


Nem elbujtam hanem azt ereztem “mit keres itt ez a rohadek, talarodjon a varambol”... ennyit arrol mit hiszel es mi tortenik valojaban.

Ismered magad, van onismereted?

2019. júl. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Red Vixen miért tartod szomorúnak a kérdést? Mivel még sosem voltam ilyen helyzetben így nem tudhatom, hogy hogyan is reagálnék. Azt gondolom magamról, mindenképp megvédeném a szerettem, de mivel még nem éltem át ilyesmit így érdekeltek a vélemények/élmények ilyen szituációkkal kapcsolatban.

2019. júl. 26. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!