Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Él vagy dolgozik valaki az...

Él vagy dolgozik valaki az itt jelenlévők közül Stuttgartban?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Nyár elején a szüleim közölték velen, hogy elköltözünk. Hidegzuhanyként ért ez a dolog és szó szerint depressziós lettem, ugyanis a barátaimat/barátnőmet itt kell hagynom végleg, mert örökre kint szeretnének a szüleim maradni. Tény, hogy annyira nem éltünk jól, édesanyám apolónő, apukám kőműves és a jobb megélhetés meg a nagyobb megbecsültség reményében elköltözünk oda.

Él valaki esetleg azon a környéken? Milyen ott az élet? Elfogadók az emberek?

Mit kell tennem, hogy hamar beilleszkedjek?



2019. júl. 26. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Én éltem, Erasmuson voltam.

Az én szemszögemből az élet nem volt rossz de nem is megdöbbentően jobb. A tömegközlekedés olyan mint itthon (vannak késések). Az emberek elfogadóak, nem nagyon érdekel senkit hogy ki vagy mi vagy. De a primitívebb emberek nem szeretik ha nem beszélsz németül. Vannak magyarok, sokszor futottam össze. Talán magyar iskola is van.

A bevándorlók nem sok vizet zavarnak, élik az életüket ők is, de rengeteg van belőlük.

Repülővel 30-40 ezer forint oda vissza az út és 1,5 óra, ha haza szeretnél ugrani.

2019. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Apám több mint 20 éve kint dolgozott Dortmundban. Ahol ő dolgozott tele volt cigányokkal, arabokkal, törökökkel és szó szerint mindennel. Olyan szinten kevert lakosság van ott, hogy már sose tudni kivel fut össze az ember. Apám munkatársai némelyik börtönből szabadult, mert feldarabolta az anyját vagy épp a másik fagyasztóba dugta miután megölte az anyját és felszedte utána a pénzt. Apámat sok börtönből szabadult cigány is próbálta fenyítenei meg fenyegetni, de szerencsére a 20 év alatt voltak kapcsolatai apámnak, így betudta magát védeni kemény emberekkel. Az ilyen nagyobb városokban tuti teljesen vegyes lesz a lakosság, tehát neked ott kint 16 évesen magyarként nehéz lesz barátkozni, mert nyitottnak kell lenned minden nemzetiségű emeber felé. Senkivel nem szabad előítéletesnek lenned és legalább angolul vagy németül jól kell hogy beszélj. Ha most nem beszélsz olyan jól az se baj, mert majd belejössz. Én a helyedben amint nagykorú lennék és lenne a kinti munkákból egy kis pénzem, tuti hazajönnék. Párom bátyja is kint élt több mint 10 évig és ő is most költözött haza. Apám is a 20 év után végre hazajön. Aki ennél tovább van kint az vagy alapított családot vagy csinált egy vállalkozást. Mindenki hazajön, aki csak a munka miatt ment ki. Idegenben sose fogod magadénak érezni a helyet, csak ha a párod más származású és letelepedtek és aktívan részt vesztek a város "életében".

Van egy hozzád hasonló korú fiú, aki 17 évesen kiment dolgozni. Na neki már van BMW-je meg IphoneX-e meg csomó pénze, de közben depressziós, a barátnője megcsalta és elhagyta, nem tudjaa hogy hazajöjjön-e mert akkor nem lesz pénze, tiszta depressziós és nincsenek kint barátai. Tehát hiába a pénz, sajnos a pénz tényleg nem boldogít, ha nincsenek melletted barátok.

2019. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Privátban válaszolok. Addig is: ne aggódj. Semmi sem szól örökre, még a fejfa sem. ha 18 éeszel, magad döntheted el, hogy hol akarsz élni.
2019. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van egy német b2-es középfokú nyelvvizsgám, amit már 8-os koromban megszereztém és haladó németen voltam tehát mondhatni egy erős b2-es szinten vagyok. De abban bízok, hogy azért Stuttgart az kisebb város mint Berlin vagy München és hathá nem lesz annyi cigány vagy bűnöző. Hazajönni meg nem tudom. Az a baj nekem is elegem volt a pénztelenségből és én is vágyom a jobb életre, ezért szeretnék beilleszkedni oda.
2019. júl. 26. 09:55
 5/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Van Stuttgarti magyarok face csoport, ott nézz szét.
2019. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"De a primitívebb emberek nem szeretik ha nem beszélsz németül. "


ez ugye csak vicc akart lenni? :D mert ha komolyan irtad vannak gondok...

2019. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Igaz én csak jártam ott, de nem nagyon élnék ott volt lehetőségem bejárni az egész várost és a külvárost is, beszéltem ott dolgozó magyarokkal a szállásuk pont egy olyan utcában van ahol az arabok élnek, elég furcsák, abban az értelemben hogy például az erkélyen tartanak különböző állatokat bár ez inkább ritka, de inkább az a jellemző hogy fel viszik oda és ott vágják le az erkélyen őket, ez azért durva kicsit, sok féle ember van ott szóval ehez hozzá kell szoknod,önvédelmet javaslom hogy tanulj minnél előbb, gáz spray legyen nálad, egyébként mikor ott voltam meglepő volt szémomra este hogy több az arab mint a német, mondjuk olaszban is ez van,ne nézz sokáig rájuk mert az sokakat irritál, bocs ennyit tudok mondani.
2019. júl. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos szomoru ezt hallani. Ettől én is féltem, hogy nagyon sok lesz az arab.
2019. júl. 28. 13:44
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Köszönöm aki le pontozott,figyelj nem kell félni mert az nem jó,légy bátor,pozitív és elfogadó, nyiss az emberek felé, senkit ne nézz le a kinézete miatt,ismerj meg először mindenki aztán tudod mérlegelni hogy érdemes e vele barátkozni, vannak rendes arabok is szóval ne félj,bátorság és sok sikert :-)
2019. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!