Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy nyolc tagú társaságban...

Egy nyolc tagú társaságban mindenkit megkérdeztünk, hány embert ismer a jelenlévők közül. Ezeket a válaszokat adták: Aladár:2, Béla:5, Cecília:4, Dániel:0, Elemér:3, Ferenc:5, Géza:6, Hedvig:4. Bizonyítsuk be, hogy valaki tévedett. Ki tévedett?

Figyelt kérdés

#pontos bizonyítás #ki hazudott
2016. nov. 12. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A számok összegének párosnak kell lennie.
2016. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom (ismerem a szabályokat) A pontos kérdés az h ki tévedett, abból nem derül ki ,ha csak annyit mondok, hogy párosnak kell lenni. És igen ez valóban nem páros, mert 29. A bizonyítás érdekelne és az, hogy ki tévedett. Arra jutottam, hogy bárki hazudhatott , mert ha az összeg 1-gyel kevesebb vagy több akkor már jó.
2016. nov. 12. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani; igazából az is lehet, hogy az összes tévedett, tehát mindenki ismer mindenkit. Ha azt mondjuk, hogy csak 1 valaki tévedett, akkor a gráfban pl. Géza Dánielt kivéve mindenkivel összeköttetésben van. És így tovább, biztosról biztosra. Abból fog kiderülni, hogy ki tévedhetett. Ha pedig Géza tévedett, akkor úgy is meg kell vizsgálni.
2016. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is arra jutottam: Ha csak 1 valaki tévedett és Dániel és Géza nem, akkor a maradék 6 ember közül igazából bárki mondhatott rossz eredményt.
2016. nov. 12. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!