Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dadogós emberrel, hogy legyünk...

Dadogós emberrel, hogy legyünk llledelmesek?

Figyelt kérdés

Barátnőmön keresztül megismertem egy srácot, aki nagyon dadog. Nincs semmi bajom vele, sőt nagyon rendes ember, de nem sok dadogós ismerősöm volt eddig. Néha sokáig tart, míg befejezi a mondatát - ami egyáltalán nem zavar -, de kicsit kellemetlenül éreztem magam, hogy ilyen nehezen társalog. Azon gondolkodtam, hogy illedelmes-e befejezni a mondatot helyette. Nem tettem, mert nem akartam megbántani. Nagyon rendes ember, és nem zavar, hogy sokáig tart befejeznie egy mondatot, azonban tudni szeretném, hogy dadogós barátaink, segítségként fogadják, ha valaki segít nekik befejezni a mondatot, vagy rosszul érinti őket.

Az interneten bár láttam cikkeket erről, de mindegyik más állít, ezért szeretnék megkérdezni valaki olyat, aki rendelkezik ilyen tapasztalattal.

Ismétlem, nincs gondom a dadogós emberekkel, és a sráccal sem, mert tényleg egy nagyon rendes ember.

Mi a tanácsotok?



2019. júl. 26. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszokik téged, akkor kevésbé tart sokáig egy-egy mondatot végigmondani.

Helyette befejezni nagyon nem jó ötlet, mert ezzel a türlemetlenséget jelzed felé.

2019. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne fejezd be helyette a mondatot!

Rosszul esik neki, hiába jószándékból teszed, megalázó neki.

2019. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hogy a szavunkba vágjanak olyankor, mert csak még rosszabb lesz, és esetleg eltérünk a mondanivalótól. Empatikusnak kell lenned, elhiszem hogy kellemetlen neked, mert nekünk is az, hisz tudjuk hogy probléma, de sokunk nem képes változtatni ezen.

Én 14 éves koromtól kezdtem el egy enyhébb dadogást, és nincs állandóan jelen, pszichés oka van azt tudom.

2019. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne fejezd be a mondatait,mert megbántod vele.
2019. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt dadogós ismerősöm. Türelmesen meg kell hallgatni mit mond, akkor is, ha tudod már, hogy mit akar mondani. Nem illik belevágni a szavába, ettől csak elmegy az önbizalma. Ugyanúgy kell vele beszélgetni, mint a többi emberrel.
2019. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kivel szeretnél beszélgetni? Vele/magaddal?
2019. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Ne fejezd be a mondatait, nem vagy te Google.
2019. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Három éves korom óta dadogom, néha hetekig vagy akár hónapokig semmi de van olyan, hogy ez szó sem megy. Ezt nem tudom befolyásolni és nincs különösebb oka.


Amikor éppen nagyon rosszra fordul nem szeretem ha segítenek, egyszerűen olyan érzés mintha nem tudnék kommunikálni.


Légy vele türelmes és egy pár alkalom után sokkal jobban fog tudni veled beszélni.


18L

2019. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Akkor máris jobban érzem magam, hogy nem fejeztem be helyette a mondatot.

Azért volt kételyem vele, mert anno, általános iskolás alsós koromban volt egy dadogós osztálytársam, és a tanítónő mindig befejezte a mondatát. Ez felvetette bennem a kérdést, hogy mi is az illedelmes hozzáállás?

Nagyon szépen köszönöm ismét a válaszokat. Nagyon rendesek vagytok. :)

2019. júl. 29. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!