Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szülők! Ti szoktátok engedni...

Szülők! Ti szoktátok engedni hogy a gyerekeitek nézzék a korhatáros tévé filmeket?

Figyelt kérdés
Ha egy tévéfilm 6, 12, 16, 18 éven aluliak számára nem ajánlott, de még a gyerekeitek nem töltötte be azt az életkort, szoktátok engedni hogy nézze, vagy elzavarjátok?
2019. júl. 27. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Sose zavartak el minket, 18-as kivételével bármit nézhettünk, ha ők ott voltak.

Moziba is vittek olyan filmre, ahol nem töltöttük be a korhatárt, vagy engedtek el olyan filmre. Simán fizették a jegyemet egy 18-as filmre két évvel ezelőtt.

A film maga többet számít, mint a korhatára, ami amúgyis csak egy ajánlás.


18/L

2019. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem engedték. 10-12 évesen simán néztem alien filmeket, amik elvileg 18-as filmek és imádtam őket. :D Személyiségemre sem voltak negatív hatással, de ez biztos egyén függő, hogy hogyan hat a gyerekre.
2019. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy MIÉRT korhatáros, akkor el tudom dönteni, hogy megfelel-e neki, vagy sem. (Pl. mert láttam már előtte.)

De amúgy abszolút nem egységes a szabályozás valamiért, és néha változik is... ember legyen a talpán, aki ebben el tud igazodni.

Amikor a lányom kicsi volt, akkor sok mesét nézett a Minimaxon. Némelyik közülük kissé ijesztő volt számára - együtt néztük, megbeszéltük, kijátszotta magából. Betöltötte a 6. életévét, és akkor azok a mesék, amiket korábban nézett, hirtelenjében hatos karikát kaptak... amíg nézte, mondjuk 5 évesen, akkor nem voltak korhatárosak!

A 12-es korhatár az többnyire azt jelenti, hogy 12 éven aluliaknak SZÜLŐI FELÜGYELETTEL ajánlott... feltételezve, hogy a szülő el tudja dönteni, hogy mi való a gyerekének és mi nem és meg tudja vele beszélni a látottakat. Látott már sok 12 éven felülieknek szóló filmet, sorozatot azelőtt is, hogy betöltötte volna, de csak velem együtt.

Most már elmúlt 12 éves, és látott már néhány 16 éven felülieknek szóló filmet! Ezek között volt olyan, amiről én nem tudtam, hogy korhatáros, azért nézettem meg vele, mert én már láttam az adott filmet és úgy gondoltam, hogy neki való. Utána láttam, hogy 16-os, nem is értettem, hogy miért... (volt benne egy minimális erotika, meg talán két csúnya szó, illetve elég morbid humora van - de azt az én gyerekem pl. imádja). Sok olyan film van, amit még nem mutatnék meg neki, mert tudom, hogy a feldolgozásához kell egyfajta érettség, élettapasztalat. Nem mutatok neki olyat, ami megrázó, felkavaró lehet. Nem mutatok neki olyat, amiben komolyabb szexuális tartalmak vannak, mert neki nincs még semmilyen szexuális tapasztalata, egyelőre korainak tartanám. (Nyilván az, hogy egy férfi és nő összejön egymással és ágyba bújnak, amit mutatnak a filmen, de nem direktben - ilyen sok filmben van, ez nekem is bőven belefér, hogy lássa a gyerekem. Itt inkább az extrémebb szexualitásra gondolok, amit nem tartok még neki valónak.)

Undort keltő dolgok: egyikünknek sincs rá igénye. A horrort utálja, pár percet látott eddig, nem itthon és nem is önszántából, nem tetszett neki.

Nagyon régóta nézünk együtt filmeket, mégpedig tudatosan együtt, tehát rákészülünk (popcorn :) ), elhelyezkedünk kényelmesen és végignézzük, utána pedig meg is szoktuk beszélni. Ha együtt nézünk valamit, akkor azt én ajánlom is neki, max. az van, hogy több filmet is ajánlok, és akkor hangulattól függően közösen választunk, hogy melyiket nézzük. Mivel így csináljuk, ezért 100%-ban elfogadja a véleményem: ha én azt mondom, hogy ezt a filmet majd 16 évesen nézze meg, el is magyarázom, hogy miért gondolom így, akkor azt elfogadja. Vannak filmek a listában, amiket kifejezetten VÁR, hogy betöltse azt a korhatárt, amikor már megnézheti, de nem sürgetné a dolgot, mert tudja, hogy ha szerintem nem neki való, akkor tényleg nem neki való - még.

Olyan nincs, hogy "elzavarom", mert ha én nélküle nézek valamit, akkor azt a saját szórakoztatásomra nézem. Olyan volt már, hogy néztem valamit és mondtam, hogy "hú, ez neked is tetszene", akkor esetleg ottragad nézni, vagy később megnézzük együtt is. De ha nem mondom, akkor nem érdekli, simán keresztülmegy a helyiségen (pl. ha vécére megy), anélkül, hogy egyáltalán rápillantana a képernyőre. Olyan is volt már, hogy rákattant egy sorozatra, amit együtt kezdtünk el nézni és utána már egyedül nézte tovább a részeket.

Na, nálunk így működik, csemegézd ki belőle, ami a ti helyzetetekre alkalmazható. :)

2019. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nagyjából 12 éves korom óta létezek tévénézés nélkül, azt nem felügyelte senki, hogy gépen mit csinálok. Figyelmeztetés szintjén persze megkaptam, hogy 16/18 karikásat ne, de a gyakorlatban semmilyen következménnyel nem járt, ha megtettem mégis. Olyan 14-15 éves koromtól fogva "legitim" módon ülhettem 16-os műsorok elé, 16 fölött már semmilyen szinten nem szólt bele senki abba, hogy mit nézek.
2019. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!