Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emlékeztek még a "tap"-ra?...

Emlékeztek még a "tap"-ra? Amúgy mi volt az? Én akkor se értettem.

Figyelt kérdés
Tudjátok, volt egy pici piros pötty a tévéadás sarkában és lehetett kapni ezt "tap" nevű dolgot, ami egy kicsi, kb. 4 cm átmérőjű, kör alakú dolog volt, talán papírból(?) kis lyukkal a közepén... És talán feltapadt a tévére?? Vagy nem tudom, tényleg nem értettem már akkor se ezt az egészet :D Emlékszik erre valaki? És ha igen, le tudná írni, mi volt az értelme? :D És hol lehetett kapni? És hogy kb. mikor volt? :)

2017. szept. 25. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem rá. :D Még kicsi voltam, tehát valamikor a 90-es évek vége, 2000-res évek elején lehetett. Amennyire rémlik valami olyasmi volt, hogy fel kellett tölteni vagy mi, legalábbis ilyesmi rémlik. Amennyire rémlik azért oda kellett ragasztani mert talán ott volt a tv trafoja és annak a " sugárzása " töltötte fel, de ebben már nem vagyok biztos, meg nem is tartom mai ésszel reálisnak, de pontosat már én sem tudok.

Emlékeim szerint szét is szedtem, de csak papírból állt az egész, gondolom inkább arra mehetett ki a dolog, hogy az emberek nézzék az adott műsort. :D

2017. szept. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

A TV2-nél volt ez a bizonyos Tap. Az volt a lényege, hogy bizonyos műsoroknál kirakta a TV2 azt a pöttyöt a képernyőre, és végig rajta kellett hagyni, amíg a műsor ment. Utána be lehetett küldeni, és nyerni lehetett vele. De a fene sem tudta ellenőrizni, hogy tényleg rajta volt-e, stb..

Ez egy egyszerű papírgyűrű volt, öntapadós bevonattal.

Nincs már ilyen sehol, hülyeség volt az egész...

2017. szept. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!:)
2017. szept. 26. 19:34
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Bájos kis parasztvakítás volt, természetesen semmit nem töltött rajta a piros pötty, de legalább sokan rábuktak a játékra. Na jó, rábuktunk, elvégre mi is szórakoztunk vele. 2000 környékén volt, de arra már nem emlékszem, hogyan lehetett hozzájutni. Be kellett küldeni a "feltöltött" korongokat a tévének és így adásba kerülhettél, vagy valami ilyesmi. Tulajdonképpen szerintem csak arra ment ki az egész, hogy rákényszerítsék a nézőket egy-egy műsor végignézésére, hiszen a "töltés" közben nem volt szabad elkapcsolni a tévét, amíg ott volt a sarokban a pötty.
2017. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vuk-91 ***** válasza:
100%

Emlékszem. Az egész a TV Miles International reklámcég médiaterméke, ami rajtunk kívül más országokban is megjelent, az Egyesült Királyságtól, Dánián, Német- és Franciaországon át, egészen Mexikóig, többek között, és országa válogatta, melyik csatorna kapta a "megtiszteltetést" hogy ezzel a promócióval csal magának egy kis nézettséget. Egyébként TAP-nak csak nálunk hívták. A többi országban DOT vagy DOTWIN volt a neve. Bár lehet csak én nem emlékszem a MAGYAR Tappok háttérsztorijára, de más országokban úgy reklámozták ezeket, hogy űrlények, akiket a sors száműzött a bolygójukról, és kénytelenek nálunk menedéket és tápanyagot (fényt) keresni, és arra buzdították a nézőket, hogy adoptáljanak ezekből a szegény kicsi űrlényekből, és segítsenek nekik táplálkozni a tévé fényéből, de csak akkor, amikor a tapformájú ikon a kis piros pöttyel megjelenik a tévé sarkában.



Már akkor is megvoltak a kritikusai a dolognak, és bizony, "who can blame them"? A Technikai oldala kérdéses volt, hogy egyáltalán csinál-e valamit a kis cucc. Állítólag az egyik rétegben egy fényérzékeny papír volt, ami a tévé fénye hatására változtatott színt, de ezt biztosan se cáfolni, se megerősíteni se tudom, mivel ezeket más lassan 20 éve nem ismételték meg. Én személy szerint szívesen megtartottam volna egy párat emlékbe, mert nekem ez az egyik televíziós nosztalgikus élményem, amit naiv gyermekkoromhoz köthetek, ja, meg ha egy zsáknyi gyűlt volna össze, eggyel kipróbálnám, hogy tényleg igaz-e a fényérzékeny papíros találgatás. Az Index.hu-n amúgy volt egy téma erről, amihez bár egy ideje nem szól hozzá senki, és nézni se igazán nézik, a Szega nevű hozzászóló részletezi, mit tud ezekről a kis korongokról.

2019. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hű, micsoda tap-szakértő vagy! :O nem semmi :) köszönöm a válaszodat, rakeresek az indexen is akkor!:)
2019. júl. 6. 11:30
 7/8 Vuk-91 ***** válasza:
56%
Nem mondanám magam szakértőnek, régen is volt, én az emlékeimből (amik megvoltak) és az interneten ritkán megtalálható anyagból viszont igyekeztem a tőlem telhető legjobb választ adni. A TAP-ok egyedi marketinghúzás szerintem, mert azóta se történt olyan, hogy a tévé képernyőjére kelljen felragasztani valamit. Gyakorlatilag adtak egy játékszert. Emlékszem, hogy TAP-hoz még a sarkon lévő kisboltban is hozzá lehetett jutni. Nem emlékszem a feltételekre, de biztos vagyok benne, hogy a sarki kisbolt volt a mi TAP forrásunk. Érdemes lenne egy TAP replikát kitalálni, hátha ruhára csatolható mémtárgyként profitálnánk belőle.
2019. júl. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima fényérzékeny filmréteg volt, bármilyen fényre színt váltott il. a tévére téve fél óra alatt kb. mindegy mit néztél feltöltődött.
2020. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!