Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen embereket neveznek...

Milyen embereket neveznek egyszerűnek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a buta és műveletlen emberekre mondják, de csak rájuk? Nekem az egyszerű emberről inkább az átlagos jut eszembe, akiben nincs elsőre ránézésre semmi érdekes, semmi egyedi. Lehet rosszul gondolom ezért vagyok kiváncsi arra, hogy kifejezetten csak a buta emberekre használják ezt a jelzőt?
2019. júl. 27. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, én is az átlagosra mondom.
2019. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom magamra, hogy egyszerű vagyok.

Nem keverem a kakít, kimondom amit gondolok.

Nem titokzatoskodok, és nem hazudok.

Nincs a mondanivalómnak hátsó szándéka.

Tehát egyszerű vagyok.

2019. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem mindegy, hogy azt mondom, hogy "egyszerű, mint a faék", vagy azt, hogy "egyszerű, de nagyszerű".

A faék-ember buta, míg az egyszerűnagyszerű tudja, hogy mit akar, nem bonyolít túl dolgokat, és a maga egyszerűségében mindent precíz módon visz végbe.

2019. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az egyszerűt az ostobákra használom, ezzel ugye nem sértesz, de sugallsz.


De pl.: aki egyszerűen él, az ugye nem ostoba csak esetleg kevés pénze van vagy nem izgatják a fölös, nagyzolós drága dolgok.

2019. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mindent a legolcsôbb, legegyszerűbb môdon old meg.
2019. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!