Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a magyar...

Miért mondják, hogy a magyar emberek közt jellemző az elhízás, amikor alig van kb. minden 10. ember elhízva? Plusz-mínusz 10 kg pedig nem igazán számít elhízásnak.

Figyelt kérdés
2019. júl. 30. 20:05
1 2
 1/12 Sunshinedoll ***** válasza:
85%
Miért mondják, hogy az emberek többsége éhezik, mikor körülöttem mindenkinek van meleg vacsorája minden nap? :O
2019. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Azért mondják, mert jellemző.


Bár alapvetően sokkal inkább az egészségtelen, mozgásszegény életmódot, egészségtelen táplálkozást hozzák fel. És igaz, 10 kiló nem elhízás, de túlsúly ami hosszú távon senkinek nem tesz jót egészségügyileg.

2019. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha minden 10. ember lenne túlsúlyos, nem mondanák. De a valóságban kb minden második ember túlsúlyos Magyarországon, ennél nagyobb arány pedig csak az USA-ban, Mexikóban és Új-Zélandon fordul elő.
2019. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 20 alatt tényleg kb. minden tizedik ember van elhízva.

Aztán nézzük meg, hogy mi a helyzet 30 fölött! Vagy 40 fölött! Nem túlzok, ha azt mondom, hogy minden második ember BMI 30 fölött van. Az pedig nem 1-2 kiló extra.

2019. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy elég szubjektív kijelentés részedről, mert gondolom nem végeztettél egy akreditált intézménnyel országos szintű felmérést, hogy megfogalmazd az állításod.


Szóval a kérdésed alaptalan.

2019. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én túlsúlyosként mindig próbálom valamihez kötni a többletet.


Például 10 kiló az egy kézi súlyzó. Vagy egy karton ásványvíz.

Vagy csak realizálja az ember, hogy mennyi egy kiló liszt vagy cukor és 10x annyi van rajta "potyában".


Vagy szeretek túrázni, és teljesen más kondícióban vagyok, másképp teljesítek ha éppen 80 kiló alatt vagyok, meg másképp amikor közel 85. Gyakorlatilag +1 hátizsákot cipelek a lábaimon olyankor.

2019. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet, hogy akik nem látják, hogy olyan sok lenne az elhízott, ők nem jó helyen figyelik?

Most magamból indulok ki. A buszon én se látom durvának a helyzetet, de elkezdtem figyelni az autóval utazókat és ott viszont elvétve látok olyan embert, akin nincs kisebb-nagyobb felesleg.

Amúgy most már én se tudom, mi a valóság. Annyira nem is izgat, rám nincs hatással.

2019. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Hazánk a világ 4. legelhízottabb ország a világon, és Európában mi vagyunk a legelhízottabbak. Keress rá, ez tény.


[link]

2. oldal 2. bekezdés: Adult obesity rates are highest in the United States, Mexico, New Zealand and

Hungary, while they are lowest in Japan and Korea.

2019. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez az ország melyik része? Gondolom ott alkoholisták sincsenek, dohányost sem láttál még életedban... 🤦
2019. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell menni az utcára, és kint lenni egy forgalmas helyen mondjuk 2 órán át, és számolni az elhízottakat. Akkor lenne eredmény...
2019. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!