Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik börtönben azzal...

Mi történik börtönben azzal aki szemüveges és nem jól lát, ha eltörik neki?

Figyelt kérdés

Én ezen gondolkoztam a mi nap. Szerencsére nekem nem kell börtönbe mennek, csak eszembe jutott.

Hogy én nekem ugye 6,5 dioptriás szemüvegem van és ha nincs rajtam gyakorlatilag nem látok, csak színeket.

És ugye ott gyakoribb az erőszak, nincs fizetés, nincs optikus, ha valaki nem tetszik az ottaniaknak széttörik.

És az ember az alapvető dolgokat sem tudja elvégezni.



2019. aug. 1. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Kap újat, nem olyan rossz ott mint hiszed. Volt aki màr az àllamot is perelte hogy hideg a kàvé és nyert is. Minden van ott azoknak ami kell. Viszont a gyengékböl valóban csicska lesz ez igaz. Csúnya dolgokat müvelhetnek velük.
2019. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
milyen csúnya dolgokat? :O
2019. aug. 1. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szexuális, szóbeli és fizikai bántalmazás.
2019. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit ott dolgoznak, azért kapnak fizetést, ha kell, vagy elviszik optikushoz (vagy egyéb orvoshoz), vagy ha olyan valamiröl van szó, akkor odahívják a szakembert. Emellett az sem gyakori, hogy széttörik más cuccait.

MEg nem tudom, milyen alapvetö dolgokra gondolsz, amit nem tudnak elvégezni, de ilyen sincs.

2019. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem ha eltörne akkor el kéne hívnom valakit aki segít, amég nem lesz új.

Közlekedni esélytelen hogy tudjak, de még az ételt sem tudnám megfőzni. Fürdeni wc-zni tudnék, de amit látni kell azt nem...

2019. aug. 1. 16:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a börtönben nem kell főznöd, meg ellátnod magad. Alap dolgokat (evés, tisztálkodás, vécézés) szemüveg nélkül is meg tudsz oldani. Mást meg valószínűleg nem is kéne csinálnod, amíg nincs új szemüveged.
2019. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy tanács: én mindig elteszem a régi szemüvegemet tartaléknak. Lehet, hogy nem tökéletes, de ha véletlenül eltörik a szemüvegem, akkor átmenetileg pont megteszi. (Hasonló dioptriám van, mint neked. Pár évente muszáj lecserélnem, karcosodik, használódik. A dioptria már nem változik, de ha változna, akkor is jobban látnék a régi szemüveggel, mint nélküle.)
2019. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -7,5es szemüvegem van és saját házon belül remekül tájékozódom szemüveg nélkül. Tulajdonképpen bármit tudnék így csinálni csak sokkal több időbe telne illetve a sok hunyorgás rontja a szemet.
2019. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Pedig volt hogy úgy kínoztak ,aláztak meg elitélteket ,hogy elvették a szemüvegüket!
2019. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyém -4 , de azóta tuti romlott, mert sokkal rosszabbul làtok. Én biztos, hogy megyek szemműtétre ha tehetem.
2019. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!