Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek kell sisak?

Szerintetek kell sisak?

Figyelt kérdés

Egy hét fős bringa túrára megyünk haverokkal, 4 nap, kb. 300km.

Csak kijelölt bicikli úton megyünk, és nem tudom eldönteni, hogy kell-e sisak. Jól biciklizek, városban sokat szoktam, de nincsen sisakom.

Most a túrára gondoltam, hogy kellhet-e, viszont nem szeretnék több ezer forintot kiadni erre, mert utána meg nem használnám. Továbba irdatlan izzadós vagyok, és a nyakamat is szeretném egy sapkával védeni a leégéstől.

Tudom, hogy egyszer nagyon jól jöhet, és ebből lesz a baleset, meg majd halálás leszek, hogy volt, de nagyon drága (egy jobb), és engem kifejezetten idegesítene.

Nincs bajom azzal, hogy nem “menő”.

A haverok közül van aki visz, van aki nem visz.

18/f



2019. aug. 1. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szabályokat nézzük, akkor nem kell sisak.


Viszont nagyon ajánlott! Mint ahogyan írod is. Szóval a dilemmádban neked kell döntened.

2019. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Minek kéne?? Nem hat éves vagy.
2019. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"de nagyon drága"


Amíg nincs baj addig nincs baj.

2019. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézz körül a jófogáson!
2019. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Röviden:szerintem vigyél sisakot. Nem tudsz kölcsön kérni valakitől?


Nekem van is egy hasonló sztorim. Én még sisak nélkül tanultam meg síelni és nagyon nem örültem amikor el kellett kezdeni hordani. Na egyszer épp egy gyakorolatilag vízszintes összekötő szakaszon csúsztam át két pálya között és valamiért, talán jég vagy nem is tudom mitőlmiérthogyan, akkora hátast dobtam! Még csak gyorsan sem mentem. Pár másodpercig ott feküdtem mire rájöttem, hogy az eget látom. Ha nincs rajtam sisak úgy beverem a fejemet, hogy tuti agyrázkódásom lett volna.

2019. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak bicikli úton, akkor mind1
2019. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:

Kockázat mérlegelés, egyénileg. Ha bicikliúton mentek, ott kisebb a kockázat - bár haverom nyakából most is kiáll a csavar, amivel a kulccsontját tették össze, mert a szembejövő bringás kormánya beleakadt az övébe. És a srác rendszeresen hegyibringázik (és nem csak itthon), tehát amit el lehet kerülni, el tud, de pechje volt.


Az biztos, hogy más lenne a szitu, ha több a kereszteződés, van autós útszakasz, stb. De azért így is csak "enyhe" a kockázat, nem pedig "nincs". Ha nem vagy gyakorlott, a csomagok, a távolság, a stb. miatt azért más lesz ez a kirándulás, mint a napi rutinod, tehát megint extra kockázat.


Izzadás nem lényeg, fejkötőt tehetsz alá, nem leszel sisaktól jobb/rosszabb helyzetben, mintha nélküle tekernél.


A helyedben megérné a nyugit, hogy elsétáljak a decathlonba, venni egy 10e alatti bukót. Napi szinten is használhatod majd, nem lesz bajod vele. Kicsit nehezebbek mint a szokásos 20-30ezres csodák, de hidd el, tekertem én ilyenben napi 200at is, nem haltam bele és nem is fájtam tőle, szóval a kényelmet a nyafogók és a puhányok fogják inkább hiányolni (már bocs, de tényleg, erősödni, meg elfogadni, hogy a bringázás valamekkora részt nem a kényelem és luxusról szól, hanem a sportról és egyéb élményekről)


Remélem segítettem. Kölcsön normálisat nem fogsz kapni valószínüleg, mert ez elég érzékeny dolog. A bukók 3-4 év alatt elöregszenek (anyaguk), de egy leejtés, koccolás után szintén cserére szorulnak - így mindenki félti a magáét.

2019. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!