Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van mas is, akibol furcsa...

Van mas is, akibol furcsa erzeseket valt ki, hogy a szules utan a nok intim testreszeirol beszelni teljesen normalis dologga valik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! En meg nem szultem, a kornyezetemben tapasztalom ezt. Teljesen hetkoznapiva valik egy csomo embernek megbeszelni aranyeret, gatsebet, szoptatast, van-e tej, nincs tej, szules utani elso menstruaciot, beontest stb, ha a kornyezeteben szuletett egy baba... Ne ertsetek felre, nem vagyok prűd, de ha nem a szülés kapcsán merül fel, akkor aranyerről, huvelygombarol altalaban nem beszelgetnek az emberek, mert elvileg az maganugy... Nyilvan itt inkabb arra gondolok, hogy a hatart nem talalja el sok ember, hiszen ezekrol nem tilos beszelni, sot van, hogy kell is, de mintha lennenek emberek akik ezeket ilyen kozugynek kezelik... Ti errol mit tapasztaltatok?
2019. aug. 2. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem most szült tesóm, igazából ő bármikor beszélne a s*gglukáról vagy a a nemiszervéről, csak máskor nem olyan érdekes.😂
2019. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én prűd vagyok, plusz soha nem akarok gyereket, de érdekelnek ezek a dolgok. Olyan, mint egy horror. Na meg ezeket soha nem mondta el senki, mikor kicsik voltunk, hogy na Julcsika, majd ha neked is lesz kisbabád, hüvelytől segglyukig szakadsz, jó lesz?
2019. aug. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert ez egy trauma az élmény mellett, és mindkettőt fel kell dolgozni, azt meg leginkább úgy könnyebb, ha közszintre emelődik a magánügy. Szóval kb. úgy értsd, hogy gyerekszületés úgy még soha nem történt mint azzal akivel éppen megtörtént, de az aranyér, a metszések, vágások és minden egyéb dolog meg olyan borzalmak, amiket annak is át kell a történetek által élnie, aki soha nem kíván szülni, szóval az meg normális, mert nem kerülheti ki senki. Kettős nagy hatás, mikor mesélik te segítesz átvenni az egyiket és megerősíteni a másikat. Vagyis hogy micsoda szörnyűség de mennyire megérte. Megértelek egyébként, de megértőnek kell lenni.
2019. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én amúgy nem bánom, mert szerintem legyen tisztában egy átlagember azzal, hogy mi mindennel jár egy terhesség/szülés (és a férfiak, is, mert általában ők azok, akiknek fogalmuk sincs a női reprodukciós biológiáról).

Kétségtelen, hogy hihetetlenül bonyolult és alapvetően kellemetlen dologról van szó, és engem lenyűgöz az, hogy a legtöbb esetben az anyák szeretettel gondolnak vissza a szülésükre.

Én mindig is ódzkodtam a terhesség meg a szülés gondolatától, és pl. nekem ezek a dolgok folyamatosan csak megerősítik azt, hogy nem szeretném átélni. Nyilván, mindenki más, akinek a gyerek utáni vágya erősebb, mint az ódzkodás, az természetesen szüljön nyugodtan.

Az ilyesmi dolgokat kibeszélni meg segít feldolgozni, illetve mondjuk egymással megosztani a tapasztalatokat mindig hasznos, akármiről is legyen szó. Eltölt egyfajta bajtársiassággal, illetve segítséghez egy másik szüléshez, ha az egy opció.

2019. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is így vagyok. Első gyerekemmel vagyok terhes, és mar menekulok a nők elől, mert kéretlen mesélik a saját sztorikat, ami engem teljesen zavarba hoz. De amit a szoptatassal is csinálnak mostanában h teljesen nyilvánosan kitargyaljak meg csinálják nekem az is sok. Főleg hogy nem csak mondják hanem kérdeznek is. De valszeg én vagyok az átlagnál érzékenyebb mert kevesebben vagyunk a "diszkrét" táborban...
2019. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Ment a zold kez :) erdekes szempomtokat irtatok, sok dolgot el tudok belole fogadni
2019. aug. 15. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!