Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel erdemeltem ezt ki? Van...

Mivel erdemeltem ezt ki? Van erre megoldas ebben az eletemben vagy a kovetkezoben tudok tiszta lappal kezdeni?

Figyelt kérdés

Apamhoz fuzodo vizsonyom, hogyis mondjam... Semmilyen.Soha nem akart kozelebb kerulni hozzam,uralkodasi vagyat rajtam eli ki,mar kiskorom ota manipulalt es manipulalni probal, rendkivul narcisztikus,az erdemeimet MINDIG lekicsinyli az ovehez kepest,egy kedves szava nem volt hozzam,es ugy latom,szamara soha nem leteztem.Onmaga igenyei kielegitese szamara mindenek felett all,lesz@rja,hogy mi van velem es az anyammal,leszarja h hogy vagyok. Ez nem kamasz vinnyogas,felnott,intelligens no vagyok,leendo egyetemista,es ismerem a

hianyossagaimat.Soha nem valtottam ki belole szeretetet.Sajnos az i-re az tette nalam a pontot,amikor meglattam hogy a fia csecsemokori es az exneje kozos fenykepeit nezegeti.Azt megjegyeznem,hogy az en csecsemokori kepeimet meg veletlenul se vette SOHA a kezebe,anyamat is sietve vette felesegul anno velem a hasaban... 3 eve akarok mar nevet valtoztatni,most eladok ezt azt, hogy legyen penzem az illetekbelyegegre.Sajnos nincs penzem elkoltozni,egy nagyon nehez szakot valasztottam, ugyhogy dolgozni se tudok mellette elmenni, (persze mehetek, ha a 2es 3as diploma a cel)Rohadtul elegem van, ezt egy lany sem erdemelne meg, igyekszem minel inkabb elszakadni, hogy ne mergezze a lelkem.A jovombe senki, ismetlem, SENKI nem piszkithat bele!!! A nevvaltast meg komolyan gondolom,regota akarom, csak nem volt meg penzem ra,es csak most vettek fel egyetemre.Ezt a dontest abszolut eszervek mellett es racionalisan hoztam meg.A gyermek szamara az ellenkezo nemu szuloje szolgaltatja a parkapcsolati mintakat,sajnos bele se merek gondolni,h milyen pasit fogok tudat alatt valasztani... Az biztos. h.kolkot soha nem szulok, nem akarok ferjhez se menni,mellesleg onertekelesi problemaim vannak apam miatt!!!Nem tudom hogy egyedul vagyok-e ezzel az elethelyzettel,de ezt jolesett kiirni magambol.Ha vkinek van egy tuti, bevalt receptje az ilyen "apakra", azt kerem, h irja meg a tapasztalatait!! KOSZONOM


2019. aug. 9. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem anyám volt ilyen. A recept első körben a teljes érzelmi függetlenedés, később a kapcsolat teljes megszakítása, majd az azt követő pár év terápia volt. Sokáig tartott és sok munka volt levetni magamról a berögzült mintákat, megszabadulni mindenféle megfelelési kényszertől, rendbetenni a kötődésem, önismeretet szerezni és túllépni, lezárni a traimákat. A névváltoztatás nem fog mindent megoldani, a helyedben amint tudok felkeresnék egy szakembert. Hidd el, a mentális egészségedbe való befektetés legalább annyira megtérül, mint a tanulmányaidba való.
2019. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mkvenner ***** válasza:
69%
Ha kolis leszel egyetem alatt, valószínűleg ezen problémád meg fog oldódni. Arra névváltásra pedig még aludnék egy párat.
2019. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Én 200 km távolságból nagyon jó semleges kapcsolatban vagyok apámmal. És ez így van jól. Az lenne a legjobb, ha semmilyen kapcsolatunk nem lenne. Attól mert rokon, még nincs semmilyen kötelezettségünk egymás irányába. Nem értem mit szeretnél.


Felnőttként pedig NEM HÁRÍTHATOD A FELELŐSSÉGET apádra, sem senki másra. A TE ÉLETED A TE FELELŐSSÉGED!!!


Amíg ezt nem tanulod meg, amíg nem eszerint viselkedsz, addig ne merd magad felnőtt nőnek nevezni, mert nem vagy az! Ne hazudj magadnak!

2019. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Higgadj le és gondolkodj.


A név az csak egy név. Kit érdekel hogy Kisnek, Nagynak vagy akárhogy is hívnak.

És az apádat kezeld beteg emberként.

Ha ezt sikerül elérned, belátod majd hogy

Nem is olyan szörnyű a helyzeted.

Másnak sokkal nagyobb problémái vannak annál, hogy az apja nem szereti.


Hallgasd meg a szürke kö technikát , a yt on van.


Magadat mérgezed azzal, hogy őt hibaztatod, a nevvaltoztatással sem érsz el semmit sem. Vagy nem érdekli, vagy agresszív lesz.

De zavarni nem fogja.


Ha ő levegőnek néz, te is nézd annak.


Tapasztalatból írom ezeket.

Mióta rájöttem, hogy beteg ember, egyszerűen hidegen hagy a manipulálása, a hazudozása, az agressziója.

Én mindent meghallgatok, és közbe azon gondolkodok , hogy mit csináljak ha ezzel a dolgommal végeztem.

Én NEM fogom magam azért kicsinálni,mert más hülye.

2019. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tobbnyire hasznos valaszokat.Ugy latom, hogy sokaknak van hasonlo problemaja,sajnos.Remelem,hogy masoknak into peldaval szolgalhatok,hogy a valtozast meglepni nehez,de nem lehetetlen.Igyekszem onmagamat fejleszteni,trenirozni es a karrieremben kiteljesedni.Az eletunket mi alakitjuk, nehany kiveteltol eltekintve...Koszonom
2019. aug. 10. 09:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá! 😊
2019. aug. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!