Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire költenétek el egy lottó...

Mire költenétek el egy lottó főnyereményt?

Figyelt kérdés
Titokban tartanátok a környezetetek előtt, hogy mennyi pénzhez jutottatok hozzá? Mi lenne az első lépés azután, hogy átutalták a pénzt? Legyen a képzeletbeli összeg mondjuk 1 milliárd forint.

2019. aug. 11. 12:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
61%
Pezsgőre meg lóversenyre költeném az egészet. Meg nőkre.
2019. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
:D végülis, ez is jól hangzik.
2019. aug. 11. 12:51
 3/38 anonim ***** válasza:
71%
Vennék 10 lakást és azokat kiadnám albérletbe.
2019. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
55%

El nem titkolnám, mert ki akarnám élvezni, azt meg titokban nem lehet. :D Szóval biztos, hogy rokonoknak, közeli barátoknak adnék is belőle egy vállalható összeget.

Egy részét befektetném úgy, hogy a megélhetésem életem végéig biztosítva legyen, egy részéből pedig egy számomra kellemes életmódot alakítanék ki.

2019. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon gyorsan leépülnék, mert már nem lenne célom az életben. Van pár hobbim amihez pénz kell, így apránként csinálhatom és mindig örömöt okoz, hogy éppen vettem hozzá valamit és szöszölök vele kicsit. Aztán megint gyűjtök, esetleg licitálgatok, keresgélek, lomisokhoz járok, piacozok.

Ha egymilliárdom van, akkor mindent megvehetek azonnal és az egész értéktelenné válik. A ház körül se fogok saját kezűleg barkácsolgatni, ha úgyis megcsinálja nekem valaki.

Az ismerőseim fele elhagyna az irigység miatt, a másik fele állandóan a nyakamon lenne a pénzemért. Lehetne félni, hogy ki fogja elrabolni a gyerekem a pénz miatt.

Kellene a fenének az a főnyeremény, én így vagyok boldog: ledolgozom a napi 8 órám, a családommal és barátaimmal vagyok, és a hobbijaimmal törődöm.

2019. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
47%

Természetesen titokban tartanám, esetleg anyámnak mondanám el egyedül, de inkább neki sem, csak biztosítanám számára azt az életszínvonalat, hogy soha többé ne kelljen dolgoznia.

Régi vágyam, hogy megpattanjak Costa Ricára, ezzel a pénzzel pedig meg is tudnám valósítani.

2019. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem árulnám el senkinek mennyit nyertem, csak azt hogy nyertem néhány milliót és azért tellett jobb autóra meg saját házra, annyit mondanék hogy ennyi volt a nyeremény, erre lett költve, utána békén hagynának mert szerényen élnék tovább.

A maradékból meg vennék ingatlanokat különböző helyeken és kiadnám bérbe. A bejövő összeg az nekem jó bevétel lenne, mellette meg valami egyszerű kis vállalkozásba kezdenék hogy lássák hogy csinálok valamit és ennyi. Aztán utazgatnék, világot látnék stb... Ha 1 milliárd ft lenne a nyeremény abból 300 milliót lekötnék bankba amolyan vésztartaléknak, és ha lesz gyerekem akkor az ő nevére tenném az egészet amit 18 évesen kapna csak meg.

2019. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
52%

"Szóval biztos, hogy rokonoknak, közeli barátoknak adnék is belőle egy vállalható összeget."


Jaja, aztán megjelennének a soha nem látott harmad-unokatestvérek és a 15 éve nem látott cimbik, akik mind hangsúlyoznák, hogy "ugye milyen jó barátok voltunk mindig..." :D:D

2019. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%
Megvenném a GYK-t, hogy én lehessek a moderátor.
2019. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
66%

# 8: Nem tudom, hogy amikor az emberek ilyeneket írnak, akkor vajon magukból indulnak ki? Nekem a környezetemben elég sok jómódú ember él, ha nem is milliárdos, de több száz milliós vagyonokkal, és még soha nem panaszkodtak, hogy idegenek kuncsorognának náluk. Nekem sem jutna eszembe pénzt kérni tőlük. Ha mondjuk kölcsönkérek, akkor olyantól kérek, akivel KÖZELI kapcsolatban vagyok (családtagok, közeli barátok).

Ha meg úgy adódna, hogy meg is keres... a pénzt befektetném (!), ingatlanba, vállalkozásokba, szóval nem lenne számomra hozzáférhető, csak amennyi a megélhetésre kell.

Amúgy nekem ez tényleg azért fura, a titkolózás, meg hasonlók, mert olyan környezetben élek, ahol a jelentősebb vagyon egyáltalán nem ritka dolog. Jó, egy kis faluban bizonyára feltűnne, ha valaki elkezd nagy lábon élni és rájárnának... de ahol én élek, ott a település kb. egyharmada százmilliós ingatlanokban él, itt egyáltalán nem lenne feltűnő, szépen be lehetne simulni közéjük.

2019. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!