Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 21 éves nő vagyok és az...

21 éves nő vagyok és az idősebb korosztály állandó tanácsokkal akar ellátni. Mit csináljak? Rosszul látom a helyzetet?

Figyelt kérdés

A kollégáim, a párom és a párom barátai legalább 10-15 évvel idősebbek nálam és mindegyikük nagyon tudja osztani a tanácsokat.

Én dolgozom, tanulok az egyetemen szerintem teljesen átlagos életet élek vannak céljaim,terveim. Befolyásolni akarnak a munkában, a magánéletemben és a szüleimmel való szorosabb viszonyomban. (még nem költöztem el otthonról) Azonban ők is ugyanilyenek voltak ennyi idős korukban,talán még ennyire sem jutottak mint én. Borzasztóan zavar,hogy a 30 évesekhez mérnek,amikor nekem például szerintem még 1-2 évig ha besegítek itthon nem gáz a szüleimmel lenni. Vagy igen?

Munkahelyváltásban is próbálnak segíteni,de szerintem nekem még a tanulás az első nem kellene már most a legkeményebb több százezres fizetést hajszolnom a tanulás rovására. Mit lehetne mondani nekik?

Megbántani nem akarom őket, de igazán abba hagyhatnák.



2019. aug. 12. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Te most tanácsot kértél tőlem?
2019. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:)

Ha kérek az persze teljesen más, az előbb felsorolt esetekben senki nem kérdezett semmit tőlük.

2019. aug. 12. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Minek vagy 30evesek kozott? Am meg hallgasd vegig bologass azt sz4rd le mit okoskodnak.
2019. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük, most az egyetem fontos! Utána kereshetsz jobb állást, és biztosan találsz is!
2019. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Tudni kell disztingválni, Kérdező. Nem mindenki ad jó tanácsokat. Az, hogy rajtuk segítettek ezek a tanácsok, nem garantált, hogy rajtad is fog. Az se ritka, hogy egymásnak homlokegyenest ellentmondó tanácsokat kapsz emberektől.


Az én véleményem az volna, hogy nem kell feltétlenül más okosságai szerint élned, ámde ha olyan tanácsot adnak, ami már benned is megfordult, azt érdemes lehet megfogadni. Tehát, amit mondanak, mindig kezeld egy csipetnyi sóval :) ha élből elutasítasz mindent, az rossz, de ha kissé szkeptikus vagy, az még pont jó.


Ja, és ez most NEM tanács akart lenni tőlem, hanem józan meggondolás ;)

2019. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem a te korosztályod az a társaság, nincs meg az összhang. Akkor mégis miért vagy velük?
2019. aug. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!