Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni állandó...

Mit lehet tenni állandó pénzhiány ellen?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne javítani az anyagi helyzetem?


Sajnos egész egyszerűen nem tudok megélni a fizetésemből. Egy vidéki városban lakom, olcsó a lakhatás. 50 ezer ft/hó az albi, 1+ 2 fél szoba, 70m2. De így a fizetésem is kevesebb. Egy perc túlóra nélkül, egy műszakban keresnék havi nettó 150-et, már egy havi bruttó 15 ezer ft-os cafetériát is beleszámolva. Váltott műszakban keresnék 160-at. Sajnos más gyárakban se sokkal jobb, a max amit lehet keresni túlóra nélkül, az 200 ezer. De ennyiből még mindig nem élek meg. Sajnos, vagy éppen az én esetemben szerencsére, nálunk lehet túlórázni. 4 szombattal/hó meg 4-5 alkalommal 12 órázom (8 órás műszakok vannak, de hét közben is lehet túlórázni)/hó, úgy keresek 220-at 230-at. Más gyárban egyáltalán nem lehet túlórázni, szóval még itt keresek a legjobban.


Anyukámmal élek, de ő súlyos egészségügyi károsodott, így szó szerint képtelen dolgozni. Gyakorlatilag én tartom el. Szociális segélyt kap, ami 27 ezer, mert hiába van százalékolva, nincsenek meg az évei.

Szóval az összes havi bevételünk 247-257. De hiába az olcsó albi egyszerűen folyton kifutok a pénzből. Erre még rájön a közös költség, a fűtés (télen-nyáron kell fizetni, arányosan van elosztva a 12 hónapra) plusz a rezsi. Egy hónapban ez van 80-90 ezer. Ezt levonom, fizetni kell a tv-t, intetnetet, anyum telefonját, sajátomat (fejenként egy hónapban kb 4-5 ezret telefonálunk), anyum életbiztosítását, stb. Extra igényeim sincsenek, én magamra gyakorlatilag nem költök, 2 vagy 3 év alatt talán 2 pólót vettem meg egy cipőt, mert szétrohadt az előző. Anyumnak se veszek semmit.


Befizetem a számlákat meg mindent marad kb 120 ezer. Ennyi marad amit elkölthetek. Anyum sajnos dohányzik (igen, annak ellenére, hogy beteg, de nem lehet bírni vele, nem akarja letenni).

Természetesen tömötett szív, mert úgy olcsóbb.


Így kajára meg a cigire épp, hogy elég a kb 120 két személyre. Sajnos nem jutuk előre. Egy fillért nem tudok félre tenni.


Ti min spórolnátok? Persze cigin lehetne, de mint írtam, képtelen letenni. Az albin is lehetne, egy 1+0.5 szoba elég lenne a 2 félszoba helyett, de sajnos 25X akkora a kereslet, mint a kínálat, mindenki inkább eladni akarja a lakást, így nincsen albi amiből választani lehetne, kész csoda, hogy ezt találtuk.


Szóval egyszerűen nem tudok félre tenni. Ez az állandó anyagi helyzet kikészít. Más ember megél a munkabéréből és még félre is tesz.


Gondolkodtam azon, hogy abbahagyon a túlórákat és eljárok maszekolni munka mellett, mert az jobban fizet, de sajnos nem ismerek olyat, akivel el lehetne, de még olyat se, aki ismerne olyat, aki eljárna.


Költözni semmi értelme. Mondjuk elköltözünk Pestre. Ha itt durván 250 a kiadás, ott 350 lesz, mert ott nem 50 az albi, hanem 150. Annyival többet is keresek egy nagy adag jóindulattal, szóval nem vagyunk előrébb. (Meg költözni se tudok, nincs ingyen az se, meg ugye kació, 2 havi, az már 300k, meg egy havi lakbér, az már 450, teherautót bérelni sofőrrel, plusz legalább egy embert felbérelni pakolni, legalább 100k lenne a költözés, de lehet, hogy 200 ezer. És ha egy forint félre tett pénzem sincsen, az egész kerülne 550-650k-ba...)


Kimenni németbe, igen, talán. De anyumat nem hagyhatom egyedül, mert sajnos bármikor lehet olyan rosszulléte, hogy még a mentőt se tudja tárcsázni.


Remélem nem olyan hosszú.



2019. jún. 1. 23:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyébként középfokú műszaki végzettségem van, de a kutyát nem érdekli. Itt a térségben valaki vagy betanított munkás, vagy mérnök, a kettő között semmi nincsen. Előre lépni mondjuk műszakvezetőnek, azt lehetne, de itt kihalásos alapon megy minden. Ha van is üres hely, természetesen valanelyik már bentlévő irodista dolgozó valamelyik rokona kerül be. De ez van itt minden gyárban, ezt sok embertől hallom.
2019. jún. 1. 23:08
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Spórolni nem nagyon tudsz sajnos, amin lehetne azt te is megtaláltad (albérlet, cigi). Egy jobban fizető munkát kellene találni.
2019. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de kegyetlen leszek: amíg anyud meg nem hal, vagy nem találsz egy harmadik felet (értsd párt magadnak) akivel lehet költségeken osztozni és hoz is haza rendes pénzt, addig nem leszel kint a vízből.

Amúgy pesten se keresnél sokkal többet. Az én fizetésem, túlóra nélkül annyi, mint neked túlórával és én szakmában dolgozom, középfokú műszaki végzettséggel.

Mindenesetre kitartást, ez tényleg egy vacak helyzet.

2019. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Most biztos nem ilyen válaszra számítasz de: lehet próbálkozhatnál plusz munkával (igen, tudom, biztos így is jó sokat dolgozol már ha túlóra is van)…

Itt most olyanokra gondolok, hogy feladni egy hirdetést, hogy például segítesz időseknek némi pénzért például takarítani, cipekedni, bevásárolni vagy esetleg virágot locsolni, füvet nyírni, ilyen kerti munkákat vállalni, biztos nem illik a végzettségedhez de szerintem ez nem baj. Most ez lehet ilyen nagyon gáz amit írok, de mivel a végzettségeddel úgy látom a te környékeden nincs más lehetőség, ezért jobbat nem tudok. Meg végülis ezekkel ugyanígy meg kell dolgozni a pénzért.

Nem tudom idegen nyelven mennyire tudsz, próbálj azt is tanulni, hátha kimégy később mégis külföldre vagy hátha valami új munkához ezáltal jutsz hozzá, akár ott, ahol vagy.

2019. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Pedig a cigit le kell tennie. Ekkora terhet nem róhat rád azért, mert ő akaratgyenge ember. A betegségét megértem, de akinek cigire futja, az még nem szegény, hiába tömöttet szív. Amúgy hadd adjak egy tanácsot: fegyveres rendvédelmi szerveknél emberhiány van. Készenléti rendőrséghez mehetnél, megkeresnél ott 200 felett is havonta, lehet, 250 körül is nettóban. Annyi, hogy lehet alig lennél otthon, mert máshova vezényelnének az országban több napra.
2019. jún. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom milyen gyárban dolgozol, de a páromnak 4 műszakban túlóra nélkül mindig megvan a 300...


Az egészsègügyi károsodott anyád szokjon le az egészsègkárosító bagóról és máris jóval több pénzed marad! Nincs olyan, hogy nem tudja valaki letenni

2019. jún. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
mobil elofizetest torolnem
2019. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
ne vegyél neki cigit. amúgy saját ingatlan hogyhogy nincs?
2019. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a cigi meg a mobil nem nagyon oszt vagy szoroz a helyzetben. Annyira nem húzós a dohány ára, hogyha az anyja letenné vagyonok maradjanak a zsebeikben. Telefonálnia meg általában azért kell az embernek ilyen-olyan helyzetekben.

Kérdező, az egyetlen, amire gondolni tudok, hogy nagyon jó lenne jobb munkát találnod, amiért többet kapsz. És valóban lehetőség az is, ha keresel egy párt magadnak, csak gondolom külön nem költöznél édesanyádtól, ha ilyen beteg, más esetben pedig így neccesebb. De én nagyon sok sikert kívánok neked, őszintén remélem nem maradsz sokáig ilyen helyzetben!

2019. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Valahogy ki kell billenni ebből a helyzetből, ami lehet azt jelenti hogy hónpaokig még kevesebből kell élni, de hosszútávon jobb. vagy vállalkozás, vagy egy iskola és továbbképzés, vagy budapest de nem felköltözéssel hanem rohadt korán keléssel, vagy valamiylen passzív jövedelem kiépítése az internet segítségével...
2019. jún. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!