Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig tűrnétek el, hogy a...

Meddig tűrnétek el, hogy a gyereketek nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Hány éves koráig és mennyi ideig?
2019. aug. 14. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Négy évesen már húzzon dolgozni. Ha más nem, egy kínai üzem csak felveszi. Ha hatéves koráig nem megy dolgozni, fel is út, le is út!
2019. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Hogy érted azt, hogy nem dolgozik?

Otthon, a háztartásban és a ház körül vagy pénzért, rendes fizetésért?

A háztartásban mindig is voltak a gyerekeinknek feladatok, (zokni válogatás, teregetés, mosogatás) a suli mellett pedig minimum 4 hét diákmunka, hogy legyen zsebpénze olyasmire, amit nem tudtunk vagy akartunk megvenni. A suli befejezése után pedig egy hónap pihenőt kaptak, utána rendes munkát kellett keresniük. Lehet, hogy szigorúak voltunk, de ma normális, önellátó felnőttek.

2019. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy 18-20 év fölött, csak ha a ti gyereketwk lenne. Meddig tűrnétek, hogy nem dolgozik.
2019. aug. 14. 11:20
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Semeddig. El kell zavarni dolgozni.
2019. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Érettségi után ha nem tanul tovább (egyetem vagy okj), akkor szeptemberig kapna haladékot. Vagy tanul amit én támogatok vagy pedig elmegy dolgozni. Egyik esetben sem kéne lakhatásért ételért fizetnie de megkövetelem hogy a fizetésének egy részét valamilyen saját megtakarítási számlán gyűjtse, illetve vegyen részt a házimunkaban.
2019. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindhalálig!
2019. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

felnőtt emberként az ő dolga.


Ha van vagyona aminek hozamaiból haláláig elél, minek dolgozzon?

vagy

Ha nincsenek fiziológiai szükségletei mert fényevő és a világűrben sem fagyna meg plusz még igénytelen is, minek dolgozzon?

vagy

Ha a szülei/egyéb személyek elég bárgyúk hogy eltartják, minek dolgozzon?

2019. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Elsősorban az érdekelne miért nem dolgozik. Milyen lehetőségei vannak, mit tanult, mi érdekli, miben segíthetnék neki. Egy szülő ezt tenné, nem "tűrne".
2019. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Milyen állapotban? Én felépítek karriert, és igyekszem anyagi biztonságot tartani. Csak ezután vállalok gyereket, tehát ha ő nem akar akkor nem kell soha dolgoznia. Ha viszont nem lesz megélhetésünk, akkor megbeszélem vele hogy dolgozni kellene, persze segítek neki keményen mindenben, hogy megtalálja amit szeret.


Nem szegény emberként fogok gyerekvállalásba és nem fogom leszarni őt, és nem fogom utána csak úgy rá erőltetni hogy takarodj gyárba ne az én pénzemet edd.


Szóval a saját esetemben soha nem kell dolgoznia, ahogy a barátnőmnek se kell semmit, mert örömmel eltartom.

2019. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

18 vagyok, most megyek szakmát tanulni, a nyáron megcsinàltam 2 tanfolyamot is, az érettségim mellè kaptam egy szakmàt is, jelenleg 3 szakmàm van, plusz az érettségi. Dolgozom, és jövő hónaptól egy szoba albèrletbe fogok költözni, mellette suli és munka. Ha valaki azt mondja, hogy ez kevés, akkor kíváncsi vagyok, hogy ő mivel nyújtott többet 18 évesen, mert eddig csak azt kaptam meg a párom családjától, hogy hát ez kevés, pofàzni könnyű...

Egyébként, ha 18 évesen nappali okj-ra megy valaki példàul, hogy dolgozzon? Egy okj is 2 éves, aztán lehet egyetemre megy az illető, orvosi egyetem mellett például megnèznèm, hogy dolgozik valaki a Mekiben lelkesen...

2019. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!