Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régi debreceniek figyelem!...

Neveletlen hercegnő3 kérdése:

Régi debreceniek figyelem! Egy városi legendáról szeretnék többet megtudni. Ismerte valaki a debreceni Hófehérke történetét? A többi lent.

Figyelt kérdés

A mamám mesélte ,hogy amikor gyerek volt Debrecen főutcáján mászkált egy idős hölgy mennyasszonyiruhában.

Mindenki csak úgy hívta a debreceni Hófehérke.A szájhagyomány szerint a hölgy és a vőlegénye esküvő előtt álltak,de kitört a háború és a férfi ott életét vesztette.A nő ezért elvesztette a józan eszét és csak várta a szerelmét/a főutcán mennyasszonyiruhában/

Volt estleg a nőt,vagy látta ?Vagy tudta mi lett később vele?Beszélt valaki vele?Estleg nincs valakinek fényképe róla?Kérem ha valaki tud valamelyik kérdésemre választ adni az írjon.



#Hófehérke #városi legenda #debreceni Hófeherke #Régi Debrecen #Debrecen annó
2019. aug. 15. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
:O
2019. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Nem hallottam róla, igaz csak 10 éve költöztem Debrecenbe. Viszont van a Debrecenben hallottam csoport fészen, ott tedd fel ezt a kérdést mert ott sokan vannak és sok az idős is akik tudhatnak erről.
2019. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régi kérdés már, de én úgy tudom, hogy egy reggel megfagyva találták egy lépcsőn.
febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!