Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy borzalmasan gyorsan rohan az idő? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Emlékszem,hogy 2 hete beszélgettem egy emberrel a konditeremben.De nem 2 hete volt,hanem 2017 nyarán,vagyis már 2 éve.

A 2018 nyarától számított 1 év idáig,mint ha meg sem történt volna.A napok olyan gyorsan mennek,hogy hihetetlen.Azért vagyok ébren most,2:19-kor is,mert úgy elment az idő hogy észre se vettem.Nem kéne ilyen későnek lenni.Kb mint,ha 2x gyorsabban menne az idő,mint kéne.Kettőt pislantok és már el is ment egy nap.

Nem mondom azt,hogy most kezdődött a nyár és már vége van.Inkább azt mondanám,hogy most volt karácsony és már nyár vége van.

Az általános iskolában a 8 osztály olyan volt,mint valami örökkévalóság.Most meg felgyorsult az idő és egyre gyorsabban rohan.Már félek komolyan mondom,valahogy fékezni kéne.10 évvel ezelött egy nyár mint ha 2x olyan hosszú lenne,mint most.Emlékszem általánosban még furcsálltam is,hogy hú hiszen mennyi hátra van még a nyári szünetből.Most meg el sem hiszem,hogy már újra ősz lesz mindjárt.



2019. aug. 16. 02:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem. Sokat gondolkodtam én is azon, miért lehet. Különféle elméleteket találtak ki erre is: miért van, hogy az ember minél idősebb, annál gyorsabbnak érzi az idő múlását. Lehet azért is van ez a "felgyorsulás-érzés", mert minden nap jól megszokott dolgokat csinálunk, míg kiskorban, vagy kamaszkorban azért érezzük lassúnak az idő múlását, mert mindig történik "valami új", mindig tanulunk újat a világból. Ez egyébként felnőttként is megtehető, csak valószínűleg sokkal nehezebben, valamint akkorra már más a prioritás, inkább a "jól megszokott dolgok ismételgetése" felé terel az let olyankor - úgy érzem.
2019. aug. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak erről tudományos leírások. Kisiskolás korunkban egy tanév maga volt az örökkévalóság, teljes életünk 10%-a. Most meg így telik az idő: nyár-karácsony-nyár-Karácsony. Az öregedéssel még jobban felgyorsul a jelenség.
2019. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Ne speedezz annyitt :)
2019. aug. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában én is így érzem és valóban ahogy idősödünk, egyre gyorsabbnak érezzük az időt.


Viszont én például most várok pár dolgot, be fognak-e következni, hogyan, befolyásolják-e annyiban az életemet és úgy, ahogy várom.

Szóval számomra per pillanat ólomlábakkal telik az idő.


Meg a munkahelyen is minden nap egy hét. :D

2019. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanezen gondolkodom én is mostanában... Még csak 19 leszek, de félek, hogy hamar eljár felettem az idő és a fiatalságom élményszegényen, boldogtalanul és magányosan múlik el.
2019. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Fuh, már azt hittem hogy bennem romlott el valami ennyire. Az elmúlt pár év iszonyat felgyorsult. Mostanság töltöttem a 26-ot, és nem hiszem el, múltkor még barátkoztam a gondolattal hogy 25 leszek. 😑


Minden nap feltűnik hogy mintha én lennék lelassulva, vagy a világ elhúz mellettem, míg én reggelente kávézok. Annyi mindent szeretek olvasni, utánna nézni, kigondolni, gondolkodni, hogy más addigra mire én elkezdem mondjuk a napot, anyám már megfőzött a szülői házban és pihen. Rövidek a napok, és mama jut eszembe, "repülnek az órák, a napok, a hetek, a hónapok, az évek" jaj mama, de nem tudtam kis iskolásként mit jelent amit annyiszor mondtál...

Egyébként én is így vagyok, hogy sokszor ébren maradok, mert elterelik a dolgok a figyelmem. A héten sorozatban hajnali 4 után aludtam el. A idei tél is erősen bennem él, szinte mintha tegnap lett volna, pedig már mennyiszer kivert a víz a forróságtól. Mintha ellopnánk tőlünk az időnket ahogy átbukunk a 20. évünkön, és mintha egyre többet akarnának. Fura

2019. aug. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fwlgyorsult a világ.
2021. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!