Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már megbántam, hogy beleegyezt...

Már megbántam, hogy beleegyeztem, nem akarok a szobatársa lenni?

Figyelt kérdés

Alapvetően jóban vagyunk, de nekem az tökéletesen elég, hogy a suliban találkozunk és nem tudnám elképzelni, hogy vele lakjak. Vannak jó tulajdonságai és ezek miatt kedvelem is őt, viszont vannak rossz tulajdonságai is, amik már zavarnának az együttlakás során is. Elég "butácska" és életképtelen. Így is csomó mindent nekem kellett helyette megkeresni, megkérdezni, mert egyedül nem képes rá. Most is arra nem volt képes, hogy megnézze, hogy mikor lesz a bejelentkezési időszak, holott csak pár kattintás az egész... Bármilyen kérdése vagy problémája adódik, mindig nekem írogat, engem hív. Csomó mindent nem is ért, fura. Volt, hogy együtt "tanultunk", ami abból állt, hogy nekem volt jegyzetem (ő sok órára be sem járt), én elolvastam a könyvet (ő nem szokta), válaszolgattam a kérdéseire stb., ő tanult és neki ez hasznos volt, míg én elcsesztem egy csomó időt. Nekem ez nem hiányzik.... Én kedvelem, nincsen vele más bajom, mert amúgy rendes, de ezek a dolgai viszont nagyon tudnak idegesíteni. Szívesen segítek, de félek, hogy ha szobatársak lennénk, akkor állandóan ez menne és nem bírnám.

Ő viszont nagyon szeretne velem lakni, folyton mondogatta, többször felhozta, beszéltünk róla. Én pedig próbáltam megkerülni a kérdést, nem válaszolni, terelni a témát stb., de a végén már nem bírtam, mert annyit nyaggatott ezzel, hogy beadtam a derekam. Tudom, hogy hülye voltam és ez az én hibám, de már elegem volt belőle és nem tudtam mit mondani. Viszont már nagyon megbántam, mert ismét végiggondoltam, hogy ez mégis milyen lenne és én ezt nem szeretném. Viszont nem tudom, hogy mit mondjak neki, mert nem szeretném őt megbántani és nem is jut eszembe semmi "kegyes" hazugság sem.


2019. aug. 17. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
nem kell keresni kegyes hazugságokat. legyél őszinte. valószínűleg ez a megbántása nélkül nem fog menni
2019. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen vagy megmondani neki a valóságos indokkal, és nem kell kíméletesnek lenned. Ha megsértődik, hát megsértődik, nem vesztesz vele semmit. Az ő hibája, hogy így döntöttél.
2019. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Mióta vagytok jóban? Eddig is csak a suliban tartottátok a kapcsolatot, vagy máshol is találkoztatok? Szóval ő csak ilyen sulis barát? Egyébként kollégiumi szobáról van szó, esetleg közös albérletről? Középiskola vagy egyetem? Ha megválaszolnád ezeket a kérdéseket az sokat segítene abban,hogy jó tanácsot adhassunk.
2019. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sulis barát, egy éve találkoztunk először az egyetemen és egyetemi koliszobáról van szó.
2019. aug. 17. 23:32
 5/5 anonim válasza:
30%

Van esetleg valaki más akivel szívesen együtt laknál? Mert akkor nyugodtan mondd meg, hogy inkább vele laknál együtt.Ellenkező esetben inkább maradj vele szerintem, hiszen mégiscsak jobb egy ismerőssel együtt lakni.

Egyébként azt a kérdést is fel kéne tenned, hogy hogy befolyásolja ez az "elutasítás" majd a kapcsolatotokat.Sok közös órátok lesz a következő években? Szaktársak vagytok egyáltalán, vagy csupán egy egyetemi ismerős? Mert ha szaktársak vagytok, akkor szerintem ezek után meg fog romlani a kapcsolatotok.

2019. aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!