Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a valószínűleg...

CzeneGalaxy kérdése:

Mit tehetnék a valószínűleg skizofrén szaktársamért?

Figyelt kérdés
Egy szakon vagyok egy olyan fiúval az egyetemen, aki nagyon intelligens és tehetséges, a tanárok is azt mondják, van jövője az adott téren. Egyébként természettudományos szakról van szó. Eddig kritikus, analitikus gondolkodású, józan, földhözragadt embernek ismertem, a logikáját is sokan dicsérték. Csakhogy az utóbbi időkben megváltozott, mert amikor legutóbb összefutottam vele, közölte, hogy tagja lett valami baptista szektának, és mindezt lelkesen mondogatta, meg hogy mekkora élmény ez az életében, hogy megtalálta Istent meg azt a szektát, és élete "legjelentősebb eseményeként" tekint már előre is a keresztelésére vagy mi a fene lesz az, valami baptista rituálé ez az egész, már amit ki tudtam venni abból, amit magyarázott.... érthetetlen számomra, egy földhözragadt, természettudományos, analitikus gondolkodó mégis hogy a fenébe dől be egy ilyen szektás agymosásnak?! Arra tippelek, sőt, ez szinte biztos, hogy a mentális állapotával nincs rendben valami, skizofrén lehet. Szerintetek próbáljak meg beszélni a szüleivel, hogy pszichiáterre van szüksége a fiuknak? Az a baj, hogy nem igazán ismerem őket, csak tudom, hol laknak.... vagy beszéljek inkább magával a szaktársammal? De amúgy se fog hallgatni rám, nagyon erősek a téveszméi.... mit tehetnék érte? Nagy tudományos karrierje lehetne, nem kéne egy ilyen baptista szektás téveszme miatt elvesztegetnie a lehetőséget. Ti mit tennétek?

2019. aug. 20. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"""már jelenleg nagyra vittem"


Ennyire?


[link] ,_elismerései


Majd ha rólad is lesz egy ilyen lista, akkor visszatérünk rád, most nem rólad szól a történet.



"Kérlek fejts ki ezt a remek következtetést?"


Igen, kérsz. (Csak azt nem tudom, miért tőlem kérdezed, hogy te kérsz-e...)""



Te tényleg ennyire ostoba vagy? :D Beégsz azzal, hogy egy egyszerű mondatot nem tudsz értelmezni, de azért még folytatod;) Gratulálok. (Bocs, nekem tudományos cikkeim vannak, nem wikipédiás oldalam)

2019. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nekem elvakultnak tűnnek, az oldaluk is, ami ennek a baptista szektának vagy minek a hivatalos weboldala, demagógnál demagógabb szövegekkel van tele.
2019. aug. 20. 21:42
 13/15 anonim ***** válasza:

"Nekem elvakultnak tűnnek, az oldaluk is, ami ennek a baptista szektának vagy minek a hivatalos weboldala, demagógnál demagógabb szövegekkel van tele."

Mihez képest? Ha belenézel a katolikusok vagy a reformátusok honlapjába, ahhoz képest is? Vagy eleve csak azért tűnik elvakultnak, mert az jön le belőle, hogy hisznek Istenben, nem úgy, mint te?

Én annyira azért nem félteném. Ha valami szekta lenne tényleg, attól igen. De speciel a baptistáktól nem... Van olyan, hogy ökumenikus imahét. Olyankor a reformátusok, a katolikusok meg a baptisták járnak át egymás templomába, imaházába, és együtt imádkoznak. Szóval ha a történelmi egyházakkal jól megvannak, akkor azért nem lehet annyira gáz szerintem.

2019. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A történelem okosabb, inteligensebb és híresebb gondolkodói mint pl. hogy csak az ismertebbeket említsem Pascal, Newton, Darwin nyiltan kiálltak hitük mellett Istenben. Te viszont úgy tűnik a biblia által említett "balgák, ostobák" népes csoportját gyarapítod.
2019. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Te meg az okosak közé, akik újraregisztrálnak az oldalra, csak ezt a remek hozzászólást ideírhassák,mi? :)
2019. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!