Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy kiadó lakásom. Ha...

Van egy kiadó lakásom. Ha tudom, hogy roma nemzetiségű nézné meg, de épp ezért nem akarom nekik kiadni, azt hogy mondjam meg? Rasszista vagyok, vagy csak elővigyázatos a korábbi rossz tapasztalatok és mások rossz tapasztalatai miatt?

Figyelt kérdés

Eddig azt mondtam, hogy még megnézi más is és több bérlő közül választok. Hiába hozott magával foglalót is.

Vagy kértem munkáltatói igazolást, bankszámla számot, amire a fizetés érkezik és ajánlást a munkaadótól. Stb.


2019. aug. 25. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mondj nekik magasabb árat; olyat, ami nem érné meg nekik. Ha erre elmennek, az jó, ha meg megadjak, az szinten jó.
2019. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jó, de meg van hírdetve az ár és most hírtelen fölfelé változik?
2019. aug. 25. 15:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg mikor lenne jó neki, hogy megnézze. Írd azt, hogy addigra már jön más is megnèzni, aztán mire odakerülne, hogy megnézi közöld vele, hogy már kiadtad, sajnàlod.

Velem volt, hogy azt játszottàk, hogy megkérdeztem, hogy a főbèrlőnek mikor jó ő írta, hogy szombaton, másnap meg már írt, hogy "Bocs, kiadtam". Pedig nem vagyok cigány...

2019. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a tulajdonos, annak adod ki, akinek Te akarod. Nem hiszem , hogy bárkinek magyarázattal tartozol...
2019. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy írd azt, hogy minden érdeklődőnek megmutatod, de majd a legvégén fogsz dönteni, hogy kit szeretnél, ilyen üzenetet is kaptam már.
2019. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy nem adod ki neki. Azért ott még nem tartunk, hogy köteles legyél kiadni nekik, ha nem akarod.
2019. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Eddig ilyesmiket csináltam, amiket írtok.

Nemrég volt ilyesmi a hírekben, hogy két meleg pasinak nem adta ki a tulaj azért mert melegek. Ők feljelenthetik. Nem félek a retórziótól, főleg itt nem a gyakorin egy névtelen kérdésnél.

Tudom, hogy a szomszédok paráznának, akiket ismerek.

De akkor is zavar a szitu, mert rasszistának érzem magam.

2019. aug. 25. 15:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy semmi garancia arra, hogy a magyarok jobban vigyáznak majd az ingatlanra.

Személyes tapasztalat:

Lakásunk kiadásra került egy fiatal párnak, akik közel 1 évig vették ki a lakáaunkat, azalatt közel negyedmillió forintos kárt okoztak, többször megsértették a bérleti szerződést, és az otthagyott mocsok alapján kb. nem is takarítottak, ráadásul néhàny apróságot el is loptak. Pedig magyarok, ránézésre jól szituált huszonévesek, ráadásul ismertük is őket.


A korábbi bérlő pedig egy huszas éveiben járó srác, aki szintén magyar volt, kárt okozott, és óriási hisztit csinált abból, hogy az le lett vonva a foglalóból.


Az a helyzet, hogy az egész bérbeadósdi egy zsákbamacska, amivel könnyen pofára lehet esni, még akkor is, ha körültekintő vagy.

2019. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mire fel jelentik fel? A saját lakásod annak adod ki, akinek akarod. Nyilván a szimpátia dönt elsősorban.


Én is kikötöttem, hogy romáknak nem, sokgyerekeseknek nem. Vagy fiataloknak vagy középkorú párnak.


Én azt csináltam, hogy az elején közöltem mindenkivel, hogy többen is jönnek megnézni a lakást és szimpátia alapján döntök majd. Mindenki elfogadta.

2019. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy nincs rá garancia, de ez üzlet, inkább a kockázat/profit esélyeiről szól. Ismeretlen emberek szerződnek. Kivel van nagyobb esélyem, hogy nem okoz kárt?
2019. aug. 25. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!