Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a "száraz november" nevű kezdeményezésről, ami abból áll, hogy az ember egy hónapig ne piáljon egy cseppet sem, aztán rájön, hogy a korábbi rossz szenvedélyére már nincs is szüksége, mert tök jól megvan nélküle?

Figyelt kérdés

Az ilyen kampányokat miért azok találják ki, akiknek fingjuk sincs az addikciókról?

Az egy dolog, ha az emberben megvan az akaraterő, hogy abbahagyja a káros szenvedélyeit, de a testnek nem lehet ilyen esetekben csak úgy parancsolni.

Amúgy is fokozatosan kell leállni, nem hirtelen, mert attól semmivel sem lesz jobb.


Egyébként nem azért írom, mert piás lennék, sőt, távol áll tőlem az alkoholizálás.


2017. nov. 13. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Én csak azt tudom, hogy apám kb. 40-45 év intenzív dohányzás után úgy szállt le a cigiről, hogy gyakorlatilag egyik napról a másikra. És azóta is azt mondja, hogy elhatározás kérdése az egész, nem hisz az ilyenekben, hogy a testnek nem lehet parancsolni, meg hasonló.


Én mondjuk szerencsére nem dohányzom egyáltalán, illetve alkoholt is csak mértékkel, alkalmanként fogyasztok, úgyhogy nem tudom annyira megítélni a kérdést.

2017. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezt azok próbálják ki, azok tudják betartani, akiknek egyébként sincs gondjuk az alkohollal, csak időnként isznak társaságban.

Akinek problémája van, az nem tudja, nem akarja végigcsinálni.

2017. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Baromság az egész száraz november kezdeményezés úgy, ahogy van.

Az alkohol a szociális élet egyik szerves eleme, az emberi kapcsolatokhoz nagymértékben hozzájárul. Nem véletlen, hogy régen is kultúrák épültek rá. A férfiaknál például a hétvégén meginni 2-3 sört a baráti körrel és mellette kibeszélni az élet aktuális dolgait, nemhogy káros, hanem inkább hasznos tevékenység, mivel ezzel oldják a feszültséget, társasági életet élnek, ami hozzájárul az egészséges lelkiállapothoz. A KULTURÁLT ÉS FELELŐSSÉGTELJES alkoholfogyasztással nincsen semmi baj, éppen ezért teljesen fölösleges az alkohol ellen kampányolni ilyen száraz novemberhez hasonló hülyeségekkel.


Ha meg valakinek alkoholproblémái vannak, azt hónaptól függetlenül meg kell oldani.

2017. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

" a testnek nem lehet ilyen esetekben csak úgy parancsolni"


1. itt nem a testnek, hanem az elmének kell parancsolnod...

2. Ha elolvasod a kezdeményezést, pont nem az alkoholistáknak szól, hanem a divatból és/vagy céltalanul iszogatókat szólítja meg.

3. Cél nem az hogy száműzze bárki az alkoholt, hanem megtanulja azt mértékkel kezelni.


Szerintem jó kezdeményezés arra, hogy megmutassa, alkohol nélkül is lehet "élni", szórakozni, társaságba járni. És azzal sem értek egyet hogy az alkohol szerves eleme kell hogy legyen a szociális életnek. Kicsit hasonló ez is mint a dohányzás. Régen mindenki természetesnek vette hogy egy kocsmában alap dolog füstszag és hogy mindenki cigizik, az a kikapcsolódás része. Mára meg


Nekem például olyan társaságom van, akikkel munka után elmegyünk éjszakai túrázásra, 10-15 km-esre, vagy elmegyünk kondiba, elmegyünk bringázni egy kört. Pedig nem gyerekek, hanem felnőtt emberek vagyunk. Vagy így közel a 30-hoz jobban élvezek egy kávézást vagy egy közös ebédet valahol mint az ivást.


Ettől függetlenül a kulturált alkoholfogyasztással nem lenne bajom. Bajom azzal van, hogy sokan kötelezőnek tartják és embernek nem néznek ha nem iszod magad le a sárga földig.

2017. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tele a padlás ilyen kezdeményezésekkel meg ezt azt megfogadom alkalmakkal.
2017. nov. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem tök felesleges az ilyen kezdeményezés. Nyilván nem az fog nekiállni betartani, akinek gondja van az alkohollal. Az lehet, hogy ugyanilyen random és hirtelen fog belefogni, csak nem azért, mert vmi okos kitalálta, hogy most száraznovember van, hanem saját elhatározásból.

Nálunk kb. pár ilyen aktivista jellegű meg hippi emberke próbálta ki, jó buli volt, decemberben aztán ugyanúgy ittak tovább (és itt olyanokról beszélünk, akik amúgy is kb. heti 1x isznak max. társaságban). Ennek meg így semmi értelme nincs.

2017. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg annak jó, aki már úton van az alkoholizmus felé, de még nem alkoholista.

Ezek szerint mi a lakótársaimmal mind alkeszek vagyunk, mert november elsején este az egyikünk hozott otthonról házibort, és nem pihentettük egy hónapig, rögtön megittuk. Aztán pénteken is söröztünk, szombaton pálinkáztunk, előző pénteken meg kocsmáztunk.

Nekem meg pont novemberben van a születésnapom, és nincs az az Isten, hogy józan maradjak! :D

2017. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem normalis embernel nem sok ertelme van, elvegre szaraz november nelkul is van olyan, hogy egy honapig nem iszik alkoholt es eszebe se jut. Aki meg nem birna ki ennyit, magasrol tenni fog a szaraz novemberre.
2017. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!