Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy kiadó lakásom. Ha...

Van egy kiadó lakásom. Ha tudom, hogy roma nemzetiségű nézné meg, de épp ezért nem akarom nekik kiadni, azt hogy mondjam meg? Rasszista vagyok, vagy csak elővigyázatos a korábbi rossz tapasztalatok és mások rossz tapasztalatai miatt?

Figyelt kérdés

Eddig azt mondtam, hogy még megnézi más is és több bérlő közül választok. Hiába hozott magával foglalót is.

Vagy kértem munkáltatói igazolást, bankszámla számot, amire a fizetés érkezik és ajánlást a munkaadótól. Stb.


2019. aug. 25. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%

#9 Mond neked bármit az Egyenlő Bánásmód Hatóság?

Elméletileg nem diszriminálhatsz bizonyos tulajdonságok miatt, pl. nemzetiség, vallás, szexualitás, nemi identitás stb., így ezekre hivatkozva nem lehet senkit visszautasítani.


A nagycsalád, az állat stb., az más kategória.

2019. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy ha én meleg/cigány vagyok és nem adnak ki nekem egy lakást bármi oknál fogva akkor perelhetek mert nem egyenlő bánásmódban részesítenek? Pont hogy ez lenne az eltérő bánásmód. Elég elkorcsosult ez a tulzott liberalista hozzáállás ahol a harc az egyenlőségért átmegy abba hogy valójában a kisebbségeknek több joguk van a többséggel szemben.
2019. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

#12 Rosszul látod, miért lenne több joga? Most van kevesebb, hiszen pont a kisebbséghez való tartozásuk miatt sérülnek a jogai, hiszen nem tudja igénybe venni azt a szolgáltatást, mint a többség. Itt az a lényeg, hogy senkinek lehessen azt mondani x tulajdonsága miatt, hogy veled nem foglalkozom.


Nem tudom,hogy te miként éreznél, ha pl. Romániában szeretnél egy étteremben ebédelni, de azt mondanák, hogy nem szolgálunk ki, mert magyar vagy, panaszkodni meg ne merj, mert itt a románok vannak többségben.

2019. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted a lényeget..és ha nem azt mondom, hogy "nem adom ki neked a lakást mert bzi vagy" hanem csak simán másnak adom ki akkor beperelnél? Vagy kötelező neked kiadnom mert te más vagy? Akkor kinek a jogai sérülnének?
2019. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem szabad mondani, hogy roma volt es ezert nem adtad ki. Csak mondd hogy bocsi, kiadtad masnak. Igy nincs feljelentés
2019. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%
Ja, tehát cenzúrázzuk az indokot, propagáljuk a hazudozást és ennyi. :D Azt gondolod, hogy ez a szőnyeg alá seprés egy civilizációs lépcsőfok?
2019. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló nőnek se :))


Alapvetően jó szerződés, közjegyző előtt aláírva , minden dokumentálva, az azért elég jó.

2019. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

11! Hallottam már erről a marhaságról, de szerintem a bíróságon (he eljutna odáig a dolog, amit kizártnak tartok) pofánröhögnének bárkit, ha elpanaszolják, hogy nem adtam ki nekik a lakásom, mert nem szimpatikusak. :D


Engem ilyen hülyeségekkel nem lehet megijeszteni, nem adom ki romának a lakásom és kész. Aztán felőlem mehet oda panaszkodni ahova akar, a saját lakásomat meg majd annak adom ki, akinek akarom. :D

2019. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
86%
Senki nem szólhat bele, hogy kinek adod ki a saját tulajdonodat! Romáknak szerintem semmiképp ne add ki, hacsak nem akarsz újabb rossz tapasztalatokat. Nekem és környezetemnek is van elég, éppen lakás bérbeadás kapcsán is nagyon rossz tapasztalata, szóval óva intelek tőle. Ugyanígy buzeránsoknak sem vagy köteles kiadni vagy egyetemistáknak, vagy bármi más tényező, ha zavar. Te birtokod, azt fogadsz oda, akit akarsz, akiben megbízol. ennyi!
2019. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy a szomszédban egy csapad skinhead van.
2019. szept. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!