Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás ez a részéről egy...

Nem túlzás ez a részéről egy kicsit?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a testvérem tavaly kezdte a gimit, és egy baptista fenntartású gimibe jár, az volt hozzánk a legközelebb és még pár további ok miatt is azt választották a szüleink. Én már egyetemista vagyok és más gimibe jártam, szóval engem nem érint a dolog és nincs tapasztalatom baptista gimiről, sőt, magáról a baptista egyházról/felekezetről se, nem is érdekelt eddig. Viszont a testvérem egész tanév alatt sokszor kifogásolta a gimi baptista mivoltát, most is, hogy egy hét van még tanévkezdésig, elkezdte mondogatni, hogy "mekkora egy szutyok ez a baptista felekezet, ez a felekezet a legpocsékabb, semmi értelme." A legfurább, hogy konkrétumokat nem tud megfogalmazni, hogy miért olyan rémes szerinte ez a felekezet, csak dühöng. Utánanéztem ennek a baptizmusnak már tavaly, hogy legalább egy felületes tudásom legyen, mit gyűlöl ennyire a húgom, de semmi rendkívüli nincs benne, amit ilyen intenzitással kéne gyűlölni, meg egyáltalán bármiféle intenzív érzelemmel viseltetni iránta. Megkérdeztem a húgomat hogy van-e valami rossz tapasztalata-e esetleg, de csak olyanokat magyarázott, hogy az Istentiszteletek rettenetesek, meg idióta módon keresztelnek a baptisták, mert "belefolytanak" szinte a medencébe, tehát maga a baptizmus idegesíti a húgomat. Mégis hogy magyarázzam el neki, hogy ne érdekeljék őt ilyen baromságok, hogy milyen módon keresztelnek, stb? Mert állandóan csak szitkozódik. Továbbá, nektek milyen tapasztalataitok vannak a baptistákkal? Mondjuk lehet, hogy erről érdemes lenne kiírni egy kérdést a vallás kategóriában is.... de felteszem itt is, hátha. Van közületek olyan, aki baptista gimibe jár? Tényleg zavaró tényező az iskola baptista mivolta? Vagy inkább pozitív élményeitek vannak? Esetleg közömbös?

2019. aug. 25. 19:41
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem jártam semmilyen gyülekezet által befolyásolt iskolába, de így a szöveget olvasva az a véleményem hogy csak szimplán idegen szamára maga a vallás. 2019 van szerintem a fiatalokat hidegen hagyja a vallás. Lehet, hogy van egy rossz előérzete hogy befolyásolni akarják ott vagy valami hasonló. Le kell ülni beszélgetni és megkérdezni hogy ő mit is szeretne, mert lehet hogy egy másik suli jobban fekszik neki.
2019. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

" konkrétumokat nem tud megfogalmazni, hogy miért olyan rémes szerinte ez a felekezet, csak dühöng."


Szerintem eleve utálja AZT az iskolát, AZOKAT az osztálytársakat. Ennek köze nincs a baptistákhoz, ha ugyanez lenne egy világi suliban, akkor azt utálná.

Bár ha alapban ateista, akkor zavarhatják az egyházi rituálék és hiba volt ilyenbe íratni.

2019. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
17/L vagyok, ateista, és én is ilyen gimibe járok. Igaza van a hugodnak, egy kalap fos az egész. Nem tudom neki kötelező-e, de nekünk részt kell venni mindenféle vallási programon, igaz a tanórák keretein belül, de akkor is undorító. Tavaly fel kellett utanzunk Pécsről Pestre, hogy végighallgassunk egy baptista előadást karácsony alkalmából. Ennyi baromság, ami ott elhangzott... rendesen kaparja a lelkemet.
2019. aug. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok ateista. Most is református gimnáziumba járok, viszont az általános iskolám baptista volt és eléggé vegyes érzelmek kötöttek hozzá.

Az előttem válaszoló már leírta a karácsonyi előadást, amin a nekünk kötelezően részt kellett vennünk mindem évben legnagyobb bánatunkba. Nekem ez a baptizmus kicsit erőltetett volt. Mindig jött a nagy főigazgató és olyan történeteket mesélt az egész iskola előtt, hogy az osztálytársam (fiú) kiment hányni, mert nem bírta. Havonta jött hozzánk egy pali, aki Istenes dalokat énekel szakadt gatyában (?) kissé hip-hopos stílusban. Az áhitatok nem voltak olyan vészesek, de mint írtam, nekem nagyon erőltetett volt ez az egész, szóval meg tudom érteni a húgod.

2019. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!