Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti is híztatok...

Egyetemisták! Ti is híztatok az egyetem alatt? Hogyan tesztek ellene?

Figyelt kérdés

Én most kezdem majd az második évemet és nem tudom pontosan, de kb. 10 kilót biztosan híztam eddig (de szerintem akár van az több is). Illetve több barátnőmön és szaktársamon is észrevettem, hogy ők is kigömbölyödtek.Sokkal többet és sokkal vacakabb kajákat eszek, mint korábban és abszolút nem is mozgok semmit, úgyhogy végülis nincsen benne semmi meglepő. Viszont így hirtelen felismerve azért tényleg durva és most szeretnék valamit kezdeni ezzel, mert azért az nagyon nem oké, ha félévről félévre csak hízok és hízok...

Soha nem sportoltam, viszont a gimiben volt heti 5 kötelező tesink és akkor azért egy minimális mozgás megvolt (mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy normális tesi óráink voltak). Azóta viszont semmi és most elkezdtem nézegetni, hogy milyen tesi kurzust tudnék felvenni vagy esetleg mit tudnék sportolni, de ezt is nagy öröm lesz majd összeegyeztetni az óráimmal. A kajálásom mondjuk annyira nem különbözik, mert soha nem reggeliztem (nem tudok reggel enni, mert kihányom és sietek is) és gimiben sem tudtam főtt ételt enni napközben. Most is legkorábban max. 5 körül érek haza (általában viszont később) és olyankor tudok rendes ételt enni először, de addig maradnak a táskában elálló kaják (pl. gyümölcs, szendvics, péksütik). Ami viszont a legnagyobb baj, hogy unalmamban és stresszelve és előkerül a nasi. A vizsgaidőszak, a zh-ra való tanulás és a beadandók írása is mind úgy telik, hogy közben eszek, tulajdonképpen akármit ami a kezembe kerül (legyen az gyümölcs, cukorka, kakaó, csoki, keksz, chips, szotyi bármi) és azt rágcsálom. Szeretem a szakomat és jók a jegyeim is, de tulajdonképpen állandóan idegeskedek, aggódok, stresszelek, sietek, sírok stb., ilyenkor pedig eszek. Ha pedig éppen nincsen semmi feladatom, akkor pedig a nagy semmittevés közepette kezdek el enni.


2019. aug. 25. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is ez volt a megfigyelhető, illetve esetemben is. 2 év alatt felszaladt 15 kiló, pedig én ezelőtt azt hittem, hogy egyáltalán nem vagyok képes hízásra. Mikor egyszer lenéztem és megláttam, hogy nem az a vékony kockás has tekint vissza rám, mint régen, hanem egy zsíros sörpocak, akkor néha eljártam futni, tornáztam, de végül mindig abbamaradt, leginkább a tanulás miatt. A nyárra be akartam ruházni egy új számítógépbe, de inkább kondis eszközökre (pl haspad, súlyzók) költöm azt a pénzt, merr az antiszoc viselkedésem miatt úgyse járnék konditerembe :D.Természetesen a tesik is nagyon jók bár az a heti két óra nem nagy was ist das. Illetve, hozzá kell tenni, hogy egyetemen az ember megáll a növekedésben már, lassul az anyagcsere emiatt könnyebben jönnek fel a kilók is. Torna és diéta az egyetlen megoldás, jó ha találsz hozzá társat is :) együtt mindig könnyebb.
2019. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Én is találkoztam ezzel a problémával. Azóta se sikerült a gimis alakomat visszanyerni, de azért közelítettem hozzá. Az első az volt, hogy át kellett térnem a főzőcskére a rendelés helyett és anyukáméknak is szólni, hogy ha főzni szeretne nekem meg küldeni kaját, akkor ha lehet kivételesen ne a kedvenc tésztáimat, hanem főzeléket. Otthonra nem vettem nasit. Rájöttem, hogy ennyiből hasznos a lustaság, hogy lehet hogy futni se megyek el, de legalább a boltba se nasiért. Ha nincs otthon, akkor nem eszem. Vettem helyette zero kaloriás kolat és ha édességre vágytam abból ittam egy pohárral tanulás közben. Azóta már sportolok is azért, de ez segített az első években hogy legalább tovább ne hízzak.
2019. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Max. heti egy órás tesik vannak, szóval még heti két óra se lenne :D Én is próbáltam már ilyen kampányszerűen ezt-azt mozogni vagy otthon hétvégente, de mind abbamaradt, mert tanulni kell, most beadandót kell írni, most el kellene menni a könyvtárba, most nincsen hozzá kedvem (mert sosem szerettem sportolni) stb. Otthon nekünk is volt pl. ellipszis trénerünk meg volt futópad is, taposó, de mind csak porosodott, úgyhogy el is lettek adva. Úgyhogy így nyilván nem is lett semmi eredménye. Mondjuk kaját mindig otthonról vittem és alapvetően nem eszünk olyan nagyon gáz kajákat, de a koli miatt azért ettem kenyeret vagy péksütiket, amiket előtte nem szoktam illetve ugye a nasizás, amit el kellene felejteni. Talán ez a legnehezebb része, mert automatikusan eszek, ha ideges vagyok.
2019. aug. 25. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a több és olcsó kaja, ami silanyabb minőség. Próbálj meg 0l többet sétálni. Ha egyip épületből el kell jutnimasikba, akkor kerulovel menj. Hazafelé szállj le előbb a villamosrol.. Csoki, kóla kombinációt felejtsd el. Tanulás közben pedig tarts egy kis szünetet néha és ha nem is kondizol, akkor is jó lehet egy kis séta..
2019. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vidéken tanulok és itt a tömegközlekedés annyira azért nem pöpec, úgyhogy a legtöbb helyre eleve gyalog járok, mert nincsen más választásom. Liftek se nagyon vannak, szóval lépcsőzök is. Vizet, teát és kávét iszom (ezeket üresen). Úgyhogy eddig ez megvan, szerintem nálam tényleg ez a kenyér, péksüti és a "stresszevés" viszi el a dolgot... Szerintetek erre van valami jó alternatíva?
2019. aug. 25. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:

A koli nekem is berakott.

Volt, hogy végeztem az órákkal, aztán másnap reggelig aludtam :D

2019. aug. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is stresszevő vagyok... én répát vágok össze vizsgaidőszakban, és azt rágom., mert csokibol/mogyorobol en is felelmetrs mennyisegeket tudtam megenni ilyenkor....
2019. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!