Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komppal autózni mennyire...

Komppal autózni mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Megyünk egy napra kirándulni, és a Balatonon komppal mennénk át, autóval. De én tartok tőle, mert láttam olyan videót, ahol legurult az autó a vízbe. Ez mennyire gyakori a Balatonon? Biztonságos ott komppal autózni? Vagy inkább kerüljük meg? Apukám a komp mellett szavaz, azt mondta ez hülyeség amit mondok.

L/23


2019. aug. 26. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rögziteni kell az autót h ne tudjon gurulni 🤷
2019. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van apukádnak. Nem gurul le.
2019. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a videó valszeg valami hülye amerikai film volt, azokban meg baromságok történnek, amiket nem kell elhinni.
2019. aug. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hallgass apádra. Ami balesetek voltak mostanában azok arról szóltak, hogy a kompra várva belegurult az autó a vízbe, nem a komppal volt a gond. Ha ettől félsz akkor szállj ki az autóból míg meg nem jön a komp, ennyi.
2019. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lesz ott egy ember, megmutatja, hogy hova kell állnod, hidd el, van benne rutinjuk, hogy ne egy oldalra tereljék az összes nehéz autót a másik oldalra meg a Smartokat és trabantokat! (Ez ugyebár a hajó egyensúlya miatt fontos.)


Elmondják azt is, hogy kézifékkel rögzíteni kell a kocsit, és ki kell szállni az átkelés során.


Nem lesz semmi probléma. Ezek a hajók ritkán állnak fejre. És az átkelés meg egy szép és viszonylag rövid hajókázás, szerintem tök jó.

2019. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Banyuwangi-bol mentem at Balira komppal, eleg rossz idoben. A kocsibol kinezve neha csak vizet lattam. Mindenesetre jol le lett mosva a kocsi. Az se volt rossz, amikor oldalra dolve ment a hajo, a kocsi amugy hevederrel volt rogzitve a felninel fogva a hajohoz.
2019. aug. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem nincs jogosítványod. Az autókban van egy kézifék nevű eszköz, amit ha behúzol, még meredek emelkedőn való parkolás esetén is stabilan tartja az autót. De ha paranoiás vagy, még műanyag ékeket is tehetsz a kerekek alá, vagy kikötheted a kocsit a vontatóhurkoknál fogva, bár ez már inkább a klinikai eset kategória volna.
2019. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Komppal autózni nagyon veszélyes. Elsőként baromi nagy munka a kompot a partra emelni. Utána kereket kell rá szerelni, s át kell alaktani a meghajtást. Ez után már csak az a nehézség, hogy kevés helyen fér el, mert rettenetesen széles, a hidak alatt sem fér át, s a felüljárók sem bírják meg...


Nos, autóval kompozni a Balatonon annyira biztonságos, hogy Magyarországon még nem süllyedt el komp, nem volt kompból vízbe eső autó.


Évente 10-16 alkalommal megyek át ott. Ráhajtasz, három sávban állnak az autók, leállítják a motort, kéziféket behúzzák, kiszállsz, nézed a vizet, vagy az autók szintjéről, vagy az emeletről.


Megnyugtattalak? ;)

2019. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát engem még mindig nem győztetek meg, de ha a testvérem komppal akar menni, csak akkor fölszállok.
2019. aug. 26. 16:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Annyira veszélyes, hogy Tihanynál 40-60 percenként indulnak minden nap...
2019. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!