Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mentsük meg a Földet. Az...

Mentsük meg a Földet. Az ember hogy lehet még ilyen helyzetben is önző?

Figyelt kérdés

Minden fórumon, plakáton ,transzparensen a következőt olvashatjuk:

Mentsük meg a Földet!

-holott a Föld megmenti magát az embertől. Csak engem szeszéllyez ez? Hogy az ember még ilyenkor is képes önzömódon kisajátítani a Földet? Az ember a saját létezését igyekszik megmenteni (már aki tesz érte). Miért hiszik sokan azt hogy ha nincs ember megszűnik a világ? Számomra ez nagyon önző dolog főleg hogy az ilyen gondolkozzással jutottunk idáig. Ebben már csak az lenne röhejesebb ha létezne ilyen (a jelenlegi helyzetet csak lassítani lehet) hogy "megmentettük a Földet" és az emberiség megveregeti a saját vállát hogy mekkora természettisztelő faj vagyunk.

Lehet túlzás ahogyan kifejeztem magam de értitek mire gondolok.


Persze ne kövezzetek meg óvom a környezetet, tudatosan nem csak az saját és unokáim érdekében hanem az élővilág érdekében is mivel ebben nőttem fel. Csak mar belefulladok a sok közösségi oldalas posztba,az ömlengő hősködős posztokba hogy "felvettem egy szemetet az utcán #zerowaste #grínpísz"


Na ja..



2019. aug. 27. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Te beteg vagy :O
2019. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bárcsak az lennék de az a helyzet hogy azt amit leírtam napról napra alátámasztást kap. Sok a képmutató ember és jelenleg ezt váltották ki belőlem
2019. aug. 27. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:

“Csak engem szeszéllyez ez? ”

Eddig olvastam, azóta röhögök

2019. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De amúgy írtam hogy túlzás és szűrjétek le a lényeget filozófiai szof.sásomból
2019. aug. 27. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Én próbálok tenni a Földért, ami tőlem kitelik. Gyűjtöm az aludobozokat, amennyit csak lehet. Nem veszek nyakra-főre új dolgokat, csak ha már tényleg szükség van rá. Nincs autóm. Szelektíven gyűjtöm a szemetet, a szerves hulladékot pl. komposztálom. Én úgy érzem, mindent megteszek, ami erőmből kitelik.

Ha lenne egy teherautónyi napalmom, pl. szívesen ellátnám a baját ezeknek az ipari förmedvényeknek, amiket horgászvíz (!) mellé telepítettek, de a lehetőségeim sajnos eléggé behatároltak.

2019. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha ilyen filozfikusan szeretnénk nézni a dolgot még tovább forgathatjuk a történetet és én pedig azt mondom valójában te vagy önző. Úgy szeretnéd saját ember utálatodat legyűrni és önmagad dicsőíteni, hogy az emberiséget próbálod meg rossz fényben feltüntetni, mint akik meggyilkolják a földet, te pedig vagy a megmentő aki bezzeg az élőlényekre is gondol...stb.. Nyilvá ez a gondolat menet is ökörség, de pont így bármire rá lehet húzni.


A bolygó túlterhelt, a környezetet öljük. Ez van. Erre ostanában egyre több helyen hívják fel a figyelmet és hála az égnek valamiért elkezdett trendivé válni a környezetvédelem, legalábbis egyes elemei. Sok embernek nyilván önzés az indítéka, de legalább tesznek valamit. Sokan meg csendben szó nélkül dolgoznak sokkal nagyobb volumenben ezen. Amíg valaki csak egy kicsit is tenni szeretne valamit, ami hasznos engem aztán hidegen hagy milyen indok áll mögötte.


Fölösleges ezen így rágódni, meg kiforgatni ahogy te teszed. Sokat ront az ember közérzetén ha mindenhez így áll hozzá. Engedd el. Élj úgy ahogy neked jól esik és hagyd, hogy mások is úgy éljenek.

2019. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sokat teszek a Földért. Felsorolni is nehéz lenne. De sohasem kérkedek vele, mert ez nem érdem. Minta hogy az sem, h kitakarítom a lakást. Ez az én életterem! Az volna természetes, hogy vigyázok rá. (Akkor is, ha senki sem látja.)
2019. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!