Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit reagáljak ebben a helyzetb...

Mit reagáljak ebben a helyzetben, vagy hogyan közöljem vele szépen?

Figyelt kérdés

Most már ide fordulok segítségért, tanácsért.

Van egy lány, akivel tavaly nagyon jóban voltam. Azt gondoltam, hogy amit más ismerősök állítanak róla, hogy ,,hazug", az hazugság. Volt egy nagy veszekedés, és én mellette álltam, azt hittem, barátom. Mikor rendeződtek a dolgai, elfelejtett engem és nem is foglalkozott azzal, hogy az én érdekemben is tegyen valamit. Az volt neki a lényeg, hogy ő neki rendbe jöttek a dolgai és onnantól más nem. Rájöttem, hogy valóban hazug, s csak saját magára gondol.

Beszélek vele azóta, de....

A probléma mégis a következő: Van egy közös téma, ami érdekelt mind a kettőnket régebben. Vallási téma, a gonosszal kapcsolatban (űzés) gondolom nem kell kifejtenem. Mivel én régen foglalkoztam ezzel a témával sokat, már abbahagytam, mivel rájöttem, nem vezet jó útra. Ő most elhatározta, hogy valamiféle tanulmányt akar írni, vagy nem is tudom mit akar.... De csak azért akarja, hogy valamivel kitűnjön. Látom a mögöttes szándékát és azt is, hogy azt sem tudja, mi fán terem a témában (bocsánat a kifejezésért). Most azt akarja, hogy én velem csinálja meg, de szinte érezhető volt megint a szaván az az ,,én...én....én". Én is, bevallom néha még olvasok ilyen témában olvasni valókat, de.... Az a lényeg, ki akar használni. Nagyon rám vetette magát és legszívesebben megmondanám a szemébe, hogy elsőnek nézzen önmagába, tegyen rendet magába... de nem teszem.

Azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogyan lehetne szépen neki megmondani, hogy hagyjon békén, illetve esetleg kikerülni, ha felhuzódik a téma, mert zavar?!

Mit is írjak még róla? Túlságosan öntelt, viszonozni nem tud, tehát csak neki, de ő másnak nem képes segíteni, csak akkor segít valamicskét, ha önös érdekei vannak. Illetve, amilyen ember, szerintem nem pont a Gonosszal kellene foglalkoznia, hanem olvasni a Bibliát, mert nagyon rossz úton jár. De nem fogja fel...

Köszönöm a tanácsot, segítséget.



2015. dec. 2. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Jóban akarsz vele maradni?

Akár igen, akár nem, én a következőt javaslom:

Mondd el neki, hogy ő milyen, hogy az emberek nem bízhatnak benne, mondd el azt is, hogy térjen jobb útra, mart ő maga lesz a Gonosz. Említheted a képmutatást, az önzőségét, a mások kihasználását, meg hogy nyilván ő is észrevette, hogy nem nagyon vannak barátai, így hallgasson rád. Légy a segítségére, ha látod rajta a szándékot a változásra.

2015. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1:


Köszönöm szépen. Ezen gondolkoztam, csak sajnos azzal a tipussal állok szembe, akinek betörik a feje lágya. Ráadásul az apja valláshoz kapcsolódó munkát végez, így azt gondolja magáról, ő bármit megtehet, s ha baja van, úgy állítja be, hogy ő legyen az ártatlan másoknak (nagyobbaknak), holott már volt rá panasz.

2015. dec. 2. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért rombolod magad ilyen személyiséggel való kommunikációval?
2015. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3:

Kerülöm, és nem is rombolnám, de egy ugyanazon helyen vagyunk, így még azt sem tudom, ha akarom sem megtenni, hogyha meglátom, kikerülöm, a közelébe sem megyek.

2015. dec. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!