Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mitől szűnik meg?

Ez mitől szűnik meg?

Figyelt kérdés

Ha rengeteget fogytam, sok dícséretet kapok a külsőmre, de ugyan úgy daginak érzem magamat azzal mit lehet kezdeni?

Mármint látom a különbséget, de még kell fogynom egy 5-6 kg-ot.

Ugyanakkor a friss fényképeket nézegetve meg nem tűnök már magamnak annyira vészesen daginak sem.

Ez megszűnik, ha lemegy az az 5-6 kg?

A fogyókúra alatt mindig megkaptam srácoktól, hogy egyáltalán nem vagyok duci, sportos vagyok és max a hasamon van némi felesleg, de egyébként szép vagyok.

A barátomtól is megkapom most azt, hogy rengeteget fogytam és szerinte régen is nagyon szép voltam, de ez nagyon jól áll nekem és nagyon csinosnak tart.

Miért érzem magam dagadtnak ha nem vagyok már az?

Ezen hogy lehet dolgozni fejben?

Sosem tudom magamat szépnek látni sem, pedig nagyon sok fiútól hallottam már.

Mit tehetnék, hogy kicsit szebbnek gondoljam magamat? Én rondának látom a testemet.


2019. aug. 27. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Menj el orvoshoz, megnézi a BMI-det és eldönti hogy/mennyit kell még fogynod.
2019. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megváltozik a testünk, beletelik egy kis időbe, amíg átalakul a testképünk is a valósághoz. Minél többször nézd meg magad egész alakos tükörben, hogy az agyad is úgy emlékezzen a testedre, mint a mostani kinézeted.

A szépséggel kapcsolatban meg próbáld meg elhinni, amit mondanak. Esetleg kérd meg őket, hogy pontosan mondják meg, mitől látnak szépnek. Ez is segíthet.

2019. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
ez már pszichológia, nem az 5-6 kilótól szűnik majd meg, hanem valóban önértékelés, önbecsülés, önbizalom. innen kéne kezdened, ezt fejleszteni. sok vékony lány nem hisz magában, sok duci pedig hatalmas kisugárzással rendelkezik. én sok olyan könyvet olvasnék arról hogy hogyan tudd magadat értékelni, önbizalom-fejlesztés, lényeg hogy olyan irodalmat keresnék, ami segít helyretenni az agyam és kialakítani egy stabil énképet. hogy hogyan lehet ezen fejben dolgozni? pl ilyen módon vagy önbizalom fejlesztő tréningekkel, agykontroll.... lényeg hogy legyél olyan magabiztos hogy ne legyen szükség mások megnyugtatására :) és olvass test-kép zavarról is - az a neve. meg az is eszembe jut, hogy azok akik ducik gyerekként és tinikorukra szépen formálódnak, azok sokszor mégis kövérnek látják magukat, már így "programozták" magukat. én pont fordítva vagyok, modellalkat voltam most meg.... :D és nem látom jól magam. ha bemegyek ruhát próbálni egy boltba akkor a bevitt 10 nadrágból 8 kicsi rám - mert nem vagyok képes átállni, hogy meghíztam, nem látom magam reálisan....
2019. aug. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!