Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindent unok, úgy érzem magam...

Mindent unok, úgy érzem magam mint egy robot. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Unom a munkát,a hétköznapokat,a hétvégéket.Semmi változatosság nincs az életemben,úgy érzem magam mint egy robot.Csinálom a dolgomat,de nem látom értelmét,hogy miért.Minden ismétlődik,semmi sem változik körülöttem.Azzal a gondolattal kelek ki az ágyból reggelente,hogy már megint mi értelme volt fölkelni.
2019. aug. 28. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
általában azt tanácsolja vagy ismerős vagy orvos, hogy utazz el, kapcsolódik ki, lazíts. el is mehetsz bulizni vagy bárhová ezt rád bízom.
2019. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem mersz kockázatot vállalni, nem mersz kilépni a komfortzónából, nem mersz semmi újba kezdeni, ez így persze, hogy unalmas. Ez nem élet így, hanem vegetálás.
2019. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez a munka következménye. Nem csak te vagy így. Ne dolgozz ilyen egyszerű.
2019. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia,

Hallgass valami jó zenét, sétálj egyet, idéz fel valami boldog emlékét. Csinálj valami változatosat. Én is voltam ilyen helyzetben aztán...


Szubjektíve írom, én ezeken szoktam agyalni néha, ha van időm:

Miért ilyenek a dolgok, miért van szegény-gazdag, szép-ronda, jó-rossz? Boldog szegény, boldogtalan gazdag ember? Önkéntes orvos háborús zónában, önző magánorvos jól kereső helyen?

Gyerekkorban minden olyan egyszerű, aggodalom nélkül milyen jó volt az, nem kellett semmilyen társadalmi normának megfelelni - önmagad lehettél. A mai világban, hogy lehetne a jobbikat elérni, a pénz sokszor nem válasz rá.

Hol van a válasz, ami megnyugtat stb?

Több ezer éven át nem volt fejlett az emberiség, az utóbbi száz évben megjött minden tudomány", internet stb. Ezt mivel érdemeltük ki? Mi van a vallásban, melyik a helyes? -nálam a katolikus-... Stb.


Ezek olyan kérdések, amiken minden ember töprenghetett amióta van emberiség.

Csak ha szeretsz "filozófiázni". Elmegy az idő vele és úgy érzem legalább kerestem a dolgokra a választ és nem csak azt mondtam mint mások, vállat vonva: "csak mert ez van". Bár lehet ezek mások erre azt mondják idő pocsékolás, mindenki más.


Szép napot, jó kedvet, üdv!

2019. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
(kimaradt: ismerősöm anyukája takarítóként dolgozott és amikor megkérdezte tőle miért él és minek így - azt felelte: Érted.)
2019. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy sokszor én is "filozofálok" és mindig arra jutok,hogy semmi értelme semminek és ez még jobban elkeserít.

Ezt a komfortzónából való kilépést sosem értettem.Hogy mozduljak ki a komfortzónámból,ha egyszerűen hétfőtől péntekig dolgoznom kell,különben éhen halok.Annyi pénzt meg nem keresek,hogy bármilyen hétvégi programot szervezzek.

2019. aug. 29. 10:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Hát én is hétfőtől péntekig irodában vagyok egy székben. Ami nálam segíteni szokott, az-az éneklés például, otthon, tudományosan is jobb kedvű leszel tőle, illetve hadseregekben is használják, valami jó számot, otthon úgy sem hall senki.

Végig mentem az utóbb évtizedek slágerein és azért van egy-kettő jó dallamú.

Itt évenként lehet visszamenni 1952ig, ha rámész az évre. Sok idő de nem kell pénz hozzá és ha találok egy jobb csengésűt, picit elvagyok.

[link]


Vagy ezeket szoktam nézegetni véletlen, ha nem is tudok elmenni, azért vannak olyan képek ,amik tényleg szépek:

[link]

[link]


Esetleg megpróbálok élvezni egy jobb ételt úgy hogy, sokáig egyhangú, gyorsan készíthető dolgokat eszek hétközben, aztán hétvégén valamivel jobbat, ha lehet mást mindig, nem kell nagy összeg hozzá.


Illetve végig mentem minden nagyobb valláson, itt-ott beleolvasa az érvekbe. Aztán egy nap csak beültem a közeli plébániára egy misére, miért járnak oda és fura mód akkor jobban lettem, elment a "képzavar" és "semmise érzés". Azóta is járok oda és olvasgatok. Lehet egyesek ezt nem hiszik el, de nálam jobb lett a dolog.

Üdv, neked is jobbulást.

2019. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez van, ha úgy élsz, mint egy zombi. Azt hiszed megismerted az életet.
2019. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lazy Lover ***** válasza:
32%
Nyugi a lakossàg 80% így èl sajnos üdv a valò vilàgban
2019. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Akár nő vagy férfi vagy, lehet butaságnak fog hangzani, tedd le a B jogsit és szerezz 102 orvosi igazolást ez ilyen vizsgálat csak, ezekután jelentkez egy belföldi majd kb 1 év tapasztalat után nemzetközi furgonos sofőrnek, garantálom neked hogy sok helyre el fogsz tudni jutni,belföldön megismered azt az országot ahol születtél, új környezetben leszel, mindenféle emberrel fogsz megismerkedni, sok új különleges ételt is ki próbálhatsz,érni fog elég meglepetés, angol nyelv legalább alap szinten menjen hogy tudj beszélni külföldi emberekkel is, van amikor lesz időd a tengerparton heverészni napokat de olyan is lesz hogy gyorsan meg mártózol aztán irány tovább Liszabon :-)

Minnél több idegen nyelven tudsz annál több emberrel tudsz beszélni, pár évig nyugodtan lehet ezt az életformát csinálni, egyik hétvégét Münchenben töltöd, másodikat Barcelonónában a tengerparton, harmadikat Írországban és így tovább :-)

2019. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!