Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Romák! Mennyire idegesít...

Romák! Mennyire idegesít titeket a sok sztereotípia?

Figyelt kérdés

Például ismerkedésnél sokan azt gondolják, hogy majd jön a családotok és szétkésel mindenkit vagy hogy dugdosnak előletek mindent, mert azt hiszik, hogy loptok.

Most is van kint egy kérdés szerencsétlen lánytól.


2019. aug. 29. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon!!! En mindig kozlom hogy ne vegyitsenek az aljaneppel, mert en igenis jolnevelt vagyok. :))) persze az en csaladom is jonne ha baj van, de nem egy kis artatlan szoparbaj miatt. Hanem ha pl: megverne engem a baratom, vagy ha tobben ram jonnek es eselyem sincs megvedeni magam. Az ilyenek meg erdemlik ami ki jar nekik.
2019. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos ezek a "sztereotípiák" nagyon is valós dolgok, és akkor is beléjük futhatsz ha normális romával ismerkedsz meg. A férj roma férfi volt, dolgos, becsületes munkával jól kereső ember. Aztán felmerült a családjába valami öröklési vita, amiben ő is érintett volt, és hát a többi rokonai akik kevésbé voltak civilizáltak mint ő, kevésbé civilizált módokon is igyekeztek pontot tenni ennek az öröklési vita végére. Na ez sajnos ilyen...
2019. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

A cigányok között is vannak rétegek,általában a létminimumon élők azok akik lopni-betörni járnak,persze láttam-hallottam már teljesen normális roma családból származó srácot aki betört családi házakba,boltokba,kirabolt embereket az utcán,pedig abszolút nem volt ráutalva..de nagyrészt normális életszínvonalon élő cigányokat ismerek,férj,feleség jár rendesen dolgozni,szépen nevelik a gyerekeiket.Hogy a kérdésre válaszoljak,idegesíteni nem idegesít,viszont zavar.Nemrég kezdtem egy új munkahelyen,szerkezet lakatos-hegesztő munkakörbe vettek fel,első munkanapon szinte megvetően néztek rám az új kollégák,olyen "hát ez meg mit akar itt" nézéssel,ismeretlenül elítéltek csak azért mert kicsit sötétebb tónusú a bőröm mint az övék..Eleinte nehéz volt a beilleszkedés,de amint kicsit megismertek rájöttek hogy nem is olyan hülye ez az ember..Igaz hogy egyik sem szakmám mert gépésztechnikus vagyok,de szeretek fémmel dolgozni,3 hegesztési eljárásból van minősítésem,ismerem a műszaki ábrázolást,tehát bátran merem állítani hogy otthon vagyok ezekben a szakmákban.Mégis hátránnyal indultam új dolgozóként egy olyan munkakörben amiben nemigazán tudnak újat mutatni,azért mert roma vagyok,nekem duplán kellett bizonyítani..vannak olyan kollégák akik nem isnértem hogy mit keresnek ott,egy korongot alig tudnak lecserélni egy sarokköszörűn,de megtűrik őket...Ezek a dolgok azért rosszul esnek,normális családból származom,úgymond magyarként neveltek,mindig megvolt mindenünk,szeretetben,tisztelettel neveltek fel.Édesapám is a fémiparban

dolgozott,műszakvezető volt egy esztergályos műhelyben,édesanyám pedig egy ruházati boltot vezetett..Tehát semmiben nem különbözünk,különböztünk egy átlag életet élő magyar családtól,de a sztereotípiát azért éreztem jónéhányszor eddigi életem során.

2019. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sok sikert és kitartást az életben :)

Remélem minél többen fognak a nyomdokaitokba lépni.

2019. aug. 29. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha idegesíti őket, talán el kéne kezdeni olyan kultúrát kialakítani roma berkeken belül, ami elítéli az erőszakot, a simlizést, lopást, a 10v1-et "mert megérdemli", a családi pótlékért szülést stb. Persze tudom, hogy lehetetlen dolgot várok el, mert ezek a normális romák messze túl kevesen vannak a roma közösségben, hogy bármin is változtatni tudjanak érdemben, viszont akkor ne mosdassuk a jogos sztereotípiákat.
2019. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmi értelme nincs annak amit leírtál,felesleges szócséplés,tele van ellentmondásokkal az irományod.
2019. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
#6 Ha nekem szántad, kíváncsi vagyok, mire gondolsz, nyugodtan írhatsz konkrétumokat is, ha gondolod.
2019. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ha elolvasod a kommented,te is beláthatod hogy egy nagy katyvasz az egész..El kéne kezdeni kultúrát alakítani..Én és a hozzám hasonló romák hidd el el is ítélik a felsorolt dolgokat,te is elítéled?Igen.Tudsz rajta változtatni?Nem.Én sem.Persze amint azt le is írtad tudod hogy lehetetlen dolgot kérsz,de azért leírtad mert csak nyomatékosítani kell valahol a lelki megnyugvásodért a dolgot,holott tudod hogy ez soha nem fog bekövetkezni.A nagy baj az,hogy számotokra a cigány az cigány..mindegy hogy tanult,dolgozi,életében nem követett el még közúti szabálysértést sem,az neked és a hozzád hasonlóan gondolkodóknak ugyanolyan cigány mint az,aki biciklin tolja hazafelé az erdőből lopott fát.Mindenki azt szajkózza hogy vannak rendes,becsületes a társadalom tagjává vált,beilleszkedett romák,de ők vannak nagyon kevesen,de mégis azt éreztetitek,hangoztatjátok hogy ezeknek kellene inspirálni,felzárkóztatni,integrálni a lecsúszott réteget.Ez vicc.Miért kellene?Ugyanúgy nincs semmi közöm ahhoz a réteghez mint neked vagy bárki másnak,nem az én és a hozzám hasonlók személyes problémája,ez az egész ország problémája.Gondoljátok ti hogy az oláh meg beás cigányokra tudnak hatni a magyar cigányok,azaz mi a beilleszkedett réteg?Egy,hogy utálnak minket,tőlünk csak a magyarokat utálják jobban..és egymást is,másodsorban ők nem lesznek soha hajlandóak változni,változtatni.Ők ugyanúgy folytatják a lopást,csalást,rablást,gyilkolást stb..Ez nem a sztereotípia mosdatása,de soha nem fogom elfogadni hogy egy csavargó,munkanélküli,tolvaj cigánnyal összehasonlítsanak.
2019. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
#8 Ja igen, az áldozati pózokat kifelejtettem az előző listáról :D Bennem nincs bűntudat ezzel kapcsolatban, amit el kéne oszlatni, mert én magyar vagyok, és a romák nagy részének látszólag esze ágában sincs beilleszkedni a többségi társadalomba, így én valóban nem tudok hatni rájuk. Ezért írtam, hogy a romáknak kéne jó példát mutatni társaik felé, pont azért, mert ez országos probléma. Vagy ha országos problémáról van szó, az nem érinti az integrálódott romákat? Amúgy vicces, hogy az "oláh" meg "beás" cigányokat egy tömbként kezeled és azt állítod, hogy menthetetlenek, lopnak, gyilkolnak, de elvárod, hogy ne vonjak le hasonlatokat én, vagy a "hozzám hasonlóan gondolkodók". :D Amit írsz egyébként, az a kiiratkozás az antiszociálisan viselkedő cigányok csoportjából, ami személyes szinten tök oké, csak rohadtul nem rólad meg rólam van itt szó. Amit te logikátlan katyvasznak minősítettél, az arról szólt, hogy a kiiratkozáson túl kellene némi társadalmi felelősségvállalás, ha annyira zavarnak a sztereotípiák. Merthogy van alapjuk, és ez magától aligha fog változni.
2019. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyezzünk meg annyiban hogy reménytelenül ostoba vagy..:)Pont ezért baj hogy 13-14 évesek használják többnyire az oldalt,vagy idősebbek óvodás értelmi szinten.

Pont erről beszéltem,csak a szajkózás megy...amint írtam engem nem idegesítenek,csak jónéhány alkalommal zavartak a sztereotípiák életem során.De egy-két az utóbbi években történt alkalomtól eltekintve,minden rendben,teljesen rendben van az életem,nekem ez a lényeg végső soron,én csak leírtam az előző kommentjeimben a kis történetem és véleményem..ja és az alja cigányság meg legyen továbbra is a ti problémátok..:)

2019. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!