Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak boldogulni a...

Hogyan tudnak boldogulni a mai világban a pályakezdő fiatalok? Lesz ez valaha jobb?

Figyelt kérdés

Sajnos azt tapasztalom, hogy ha nincs örökölt ház/lakás, vagy valaki nem gazdag család sarja, akkor vért izzadva, magától megvonva mindent spórol azért az illető, hogy legalább meglegyen az önerő a hitelhez.


A hitelt is aztán fizetheti jobb esetben élete végéig. A másik dolog meg a munka. A legtöbb helyen elvárják a szakmai tapasztalatot, viszont hogyan dolgozzon a frissen végzett fiatal, ha nincs gyakorlat?


Elmondhatatlanul kilátástalannak látom a helyzetünket, ugyanis én jómagam és a párom is ezt tapasztaljuk. Nem tudunk egyről a kettőre jutni.


2019. szept. 1. 18:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem a mai világgal, hanem Magyarországgal...
2019. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
...van a baj. (Lemaradt a vége)
2019. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Mielőtt belemélyednénk az önsajnálatba, milyen képzettséged van/lesz? Milyen nyelvtudásod?
2019. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van esze, és lehetősége is, az kimegy külföldre. A magyar gazdaságot javarészt a külföldiek hazautalásai tartják életben.

Akinek meg nincs, az itthon marad, és vagy sikerül kitanulnia egy sztárszakmát, vagy nyomorog.

Hogy lesz-e valaha jobb? Ha sikerül felhúzni lámpavasra ezt az országpusztító csürhét, akkor ennél csak jobb lehet.

2019. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Én is kilátástalannak láttam , aztán jól alakult. De tenni kell érte, nem a csodára várni.
2019. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Érettségim van könyvelésből és vállalati gazdaságtanból, viszont főiskola nélkül ebben a szakmában nem nagyon tudok elhelyezkedni, meg sajna nem is nagyon érdekelt ez az irány. Valamint van diplomám óvópedagógiából, viszont a fizetés nevetséges, dolgoztam is a szakmámban, de aztán rájöttem, hogy ez nem nekem való.


Jelenleg gyárban dolgozom, ahol sajnálatos módon többet keresek, mint amennyit diplomás óvónőként megkerestem. Úgyhogy egyelőre marad ez, amíg nem lesz valami jobb.

2019. szept. 1. 18:48
 7/41 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, akkor ez igazából nem az ország hibája, kellene egy épkézláb szakma/szaktudás, amivel lehet boldogulni.


Nyelvtudást nem írod, gondolom az nincs, így pláne nehéz.


Tanulj ki valami olyat, amire van igény, tanulj nyelvet és boldogulni fogsz.

2019. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
78%

"Kérdező, akkor ez igazából nem az ország hibája, kellene egy épkézláb szakma/szaktudás, amivel lehet boldogulni."


Ismeretek több embert, akinek normális szakmája van, és betanított munkások meg vendéglátásba dolgoznak, mert kevésbé keres szarul mint a szakmájában.

2019. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
24%

Hajtani kell és menni fog. Tenni azért, hogy jobb legyen, képezni magad, menni menni menni.

Nemrég jöttünk haza Amerikából, ahol egy rokonomnál töltöttünk egy hónapot és álmomban sem gondoltam volna, hogy valaha is ezt fogom mondani, de nekünk fiataloknak itt bizony igen kényelmes helyzetünk van. Mostmár értékelem, amink van. :)

El kell kezdeni az alján és felépíteni az életeteket. 4 éve össze voltam törve, ugyanazok a gondolatok jártak a fejemben, mint neked. Éhbérért dolgoztam mérnökként, amiből egy albérletet sem tudtam kifizetni. A párom sem. Ketten kuporgattunk egy lakásban az agglomerációban, aztán ahogy gyakorlatunk lett, egyre többet kerestünk, egyre többet tudtunk félretenni. Összejött egy önerőnyi pénz, beköltöztünk a saját lakásunkba, fizetjük a hitelünket, ami kevesebb, mint anno a bérleti díj és a fizetésünk is sokszorozódott azóta. Mostmár kényelmesen élünk és a hitelünket sem fogjuk életünk végéig fizetni.

Hozzá tartozik, hogy a párom jelenleg nyelvet tanul munka mellett, én pedig esti képzésen csinálok egy egyetemi szakot. Piszkosul nehéz és fárasztó főleg most, hogy esküvőt szervezünk és már babát tervezünk közben, de hisszük azt, hogy megéri a fáradtságot, a fejlődésünket és a jövőnket szolgálja a befektetés.

2019. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Régen is ugyanez volt. Akkor szocpol volt, úgy tudtak sokan lakáshoz jutni. De speciel én a 120ezerből is raktam férle, igaz, 4-en laktunk egy lakásba és így csak 30ezret kellett albira költenem, de azért 1 év alatt félmilliót félreraktam. 5 éve még 5 millióért lehetett lakást venni, ma már nem, de lesz ez még így se.

Mellesleg 1 év után elhelyezkedtem a szakmámba, 3X többet keresek, pedig még pályakezdőnek számítok, jóval többet rakok félre és már nem álom a saját lakás

2019. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!