Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez alvásparalízis lehet?

Ez alvásparalízis lehet?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy az alvásparalízis során az ember úgy érzi ébren van, és úgy látja a rémálmokat,mivel állítólag a test még nem ébredt fel,csak az agy, ezért lebénulva érzik magukat.

Én is hasonlókat tapasztaltam,de mégsem ugyanígy. Nekem elég ritkán jelentkezik, főleg akkor,ha nagyon fáradtan fekszem le,vagy valami zavarja az elalvásomat. Ilyenkor mindig kizárólag az elalvás utáni fél-egy órában történik,hogy úgy érzem nagyon éberen álmodok. Ilyenkor minden amire gondolok, azonnal megtörténik, és mivel félek attól hogy valami ijesztőre gondolok,mindig akaratlanul a rosszra gondolok, és mindenféle beteg horror történik az álmomban. Sokszor látok démonszerű rémeket az arcom felé haladni, eltorzult arcokat, nem létező hangokat hallok. De egy rövid idő után rájövök hogy álmodom, és olyankor ha megmozdítom egy picit valamimet, sikerül felébrednem. De nagyon nehéz,mivel le van bénulva mindenem.



2019. szept. 4. 10:14
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Az, nekem ugyanilyen szokott lenni.

Elalvás utáni kb. fél órában, nagyon intenzív, gyakran ijesztő álomból próbálom felébreszteni magam, és a szobában kötök ki, az ágyban (olyan, mintha még mindig csak álmodnék, de valóságos is, teljesen elmosódik, hol a határ).

Ilyenkor vagy hangokat, zörejeket hallok pl. a folyosón, a lépcsőházban, vagy árnyékokat látok a szobában, nem tudok beszélni, hiába próbálnék kiabálni, volt olyan, hogy a barátaimat hallucináltam, akik a fejem mellett teli torokból ordítottak a fülembe stb.

Borzasztó nehezemre esik felébredni és felkelni, megmozdulni, és ha sikerül is hihetetlenül csábító szinte azonnal lehunyni a szemem ismét, viszont amint lehunyom megint a szemem, visszakerülök ebbe az állapotba, vagy az ezt megelőző rossz lomba. Így nekem mindig fel kell ülnöm és pár percig ébren maradnom.

Nekem akkor szokott leggyakrabban előfordulni, ha meleg van a szobában (télen gyakoribb a száraz benti levegő miatt) illetve ha nagyon fáradt vagyok.

Ha nagyon ijesztő, ami történik velem, akkor ordítva vagy sírva fel tudok kelni :D

2019. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,szintén! :D Ha felébredek azonnal ragadnak le a szememim,és ha visszaalszom,ugyanott folytatódik,ezért fel kell kelnem fordulni egyet hogy magamhoz térjek. Felébredés után 1-2 percig még homályosan látok és hallom tovább a hangokat. 😕 Nem tudom mi erre a magyarázat.. Szerecsére elég ritkán fordul elő.
2019. szept. 5. 23:32
 3/4 A kérdező kommentje:
szemeim* :D
2019. szept. 5. 23:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a magyarázat rá, hogy stresszesen alszol él. Nem egy jóleső fáradtságot érzel, hanem már túl vagy pörögve testileg, szellemileg. Ilyenkor a test hamar elernyed, "feladja", de az agy még nyugtalanul zakatol.

Ha ilyenkor megpróbálnál nem félni és inkább kellemes dolgokra vágyni, arra koncentrálni, amit látni, érezni szeretnél, akkor talán egy jó tudatos álmot is össze tudnál hozni. Csak ez kimerülten nehezebb, mert a fáradt idegrendszer ehhez nem elég összeszedett, igy csak a zagyvaságok jönnek... Azzal is jobban járnál, ha nem dőlnél azonnal le aludni, bármilyen nehéz is, elötte valami kellemes foglalatosságot találj. Pl egy finom tea, egy szép vers, egy kis olvasás, vagy egy megnyugtato zene, vagy relaxálj, tehát legyen valami elalváss elött, ami ellazit, megnyugtat.

2019. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!