Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok az alvásparalízisről...

Tudnátok az alvásparalízisről hátborzongató történeteket?

Figyelt kérdés

Paul Street videója után kedvet kaptam ezekhez.Nekem még nem volt de remélem hogy nem is lesz.Azt mindják hogy az emberiség 7-8%-ával esik meg.

Válaszokat előre is köszi!



2018. okt. 26. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem pár dolgot kever alvásparalízis címén, de oké.
2018. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem hátborzongato történet de volt párommal , barátaimmal , majd velem is megtörtént.


Volt párom állandóan kiabált éjszaka de mélyebb hangon. Mindig felkeltettem , és paralizise volt . Ugye akkor nem tudsz mozogni, de az agyad éber és általában fekete alakról haluzol hogy közeledik feléd. Próbálsz felkelni , de csak ilyen gyatrán sikerül.

Na mikor elmagyarázta nekem ezt , kiröhögtem. Mondom ilyen nincs.


Aztán egyre többször adott ki éjjelente ilyen hangokat.


A következő hétvégét egy barátjánál töltöttük, aki arról mesélt , szinten látja a fekete alakot , de pakol a szobájában és nem bántja. ( Tudta hol az öngyújtó ilyenek) bár nemtudom ebből mennyi igaz.


Na én akkor ezeket a sztorikat remtorteneteknek fogtam fel , egyáltalán nem gondoltam hogy van ilyen.


Majd egy éjszaka...

Egyedül aludtam aznap este, mert a párom dolgozott. Rémálommal kezdődött , majd évre lettem, lélekben..testben nem tudtam mozogni . Hallottam a párom ovenek csorgeset. Haluztam . Az ablak felé fordulva aludtam de a másik irányt láttam. Egyre közelebb jött hozzám lassan a fekete alak. Próbáltam kiabálni , de csak ilyen fura hang jött ki...akkor tudtam miért kiabált párom otthon... Nem hittem el hogy megtörténhet ilyen egyáltalán. Azt hittem mese, de nem. Sikerült felkelnem, kiizzadva, félve..a szivveresem az egekben..azóta nem fordult elő. Egyszer sem, csak azon az éjjelen.


Na ekkor néztem komolyan utána hogy mi is ez az alvásparalizis....

2018. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hátborzongató sztori?

Őszintén, szerencsére már egy részét elfelejtettem.

De az alapsztori mindig ugyanaz volt: ébren voltam, de nem tudtam megmozdulni, kiabálni akartam, de nem jött ki hang a torkomon. Én pl. soha nem hallucináltam sötét alakokról, de olyan volt pl. már, hogy azt láttam, ahogy keresztbe tett kézzel dőlök hátra le az ágyamból, azt hiszem ez volt nekem a legijesztőbb.

Igazából az egészben az a legszörnyűbb, hogy próbálsz valahogy szabadulni a helyzetből, de nem megy, csak kínlódsz. Megváltás, mikor vége van, akkor is, ha már sokadjára éli át az emberi. De azért az első-második alkalom a legparásabb, amikor még nem is tudod, hogy mi ez. A későbbi alkalmak során bennem mindig tudatosult, hogy éppen alvásparalízisem van, és sokkal nyugodtabban tudtam kezelni a helyzetet, mert tudtam, hogy 1-2 perc, és vége lesz úgy is, míg az elsőknél rendesen halálfélelmem volt.

2018. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2x volt idáig.

Először elég para volt, mert teljesen sötét volt, felszerettem volna kelni, de nem tudtam mozogni. Ettől megijedtem, kiabálni akartam anyámnak, de ez sem sikerült. Na ezután szerintem már volt annyi adrenalin a szervezetemben, hogy felébredt rendesen az agyam és újra tudtam mozogni.

Másik alkalommal elaludtam délután, mikor felkeltem még világos volt. Kinyitottam a szemem és ahogy körbe akartam nézni a szobában, nem sikerült. Csak egy pontba tudtam nézni. Hiába próbáltam máshova, olyankor csak a kép mosódott el. Mire ezt egyáltalán felfogtam, addigra túl lettem rajta és felébredtem normálisan. Ez a 2. pár másodperc lehetett csak, de az első az durva volt.

Sötét alak, nyomás a mellkason nem volt. Mondjuk én hason fekve alszom. Egyszerűen csak ébren voltam, de nem tudtam mozdulni, vagy beszélni.

Nagyon rossz érzés.

2018. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 2x volt eddig az életem során, elég stresszes életszakaszokban. Az elsô alkalom rosszabb volt: Rémálomszerû álmom volt (nem volt annyira ilyesztô, inkább kusza, mozgalmas). Valahogy, már kifejlesztettem magamban egy olyan dolgot, hogy ha rosszat álmodok ez még alvás közben tudatosul és felébresztem magam. Na, ekkor is ez történt csak a testem még nem ébredt fel :) Érdekes módon én sem láttam semmilyen alakot, viszont az éreztem mintha valaki lenne a szobámban és rámfeküdne és nem tudok tôle mozogni. Innen van a "lidércnyomás" kifejezés is, mint késôbb megtudtam. Nyílván valahol az álom és ébrenlét határán mozogtam. Arra emlékszem még hogy "küzdöttem" ellene, le akartam magamról lökni, majd mikor meg tudtam mozdulni nagyon büszke voltam magamra, hogy sikerült :) Lehet, hogy nem hihetô, de nekem nem kifejezetten negatív élményként jött le, persze fura volt, de miután én is utánanéztem, rájöttem, hogy alvási paralízis volt. Másodjára már tudtam, hogy mi az és azt is hogyha "kûzdök ellene", akkor meg tudok végül mozdulni. Ez a testnek egy természetes védekezô mechanizmusa, hogy álom közben fôleg mozdulatlanok vagyunk, nem pattanunk fel és kezdünk el pl. futni, ha azt is álmodjuk. Alvás paralízisnél ez a gátló mechanizmus feloldása késik, ami normál esetben ugye egybeesik, az elme és a test együtt "ébred" Szóval, ha valaki ilyet tapasztal, ne izguljon max. 1 perc (lehet annyi se) és vége, felébred:)
2018. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem tudom pontosan, hogy az, de talán hasonló (és nem ijesztő).

Frissen összejött baratnőmmel, valahanyadik éjszaka lefeküdtünk aludni. A baratnőm pizsamáján egy nő arca volt, semmi extra, valami rajzolt, királynős cucc, de nem meseszerű, ilyen élethű skicc féleség. Szóval elaludtunk.

Reggel azt veszem észre, hogy egy nő arca van előttem és elnéz valamerre. Én annyira meglepődtem, hogy ki a franc lehet ez, hogy csak bámultam és szóhoz sem tudtam jutni. Ezután azt veszem észre, hogy a barátnőm rázogat, hogy mit bámulok rajta olyan parán vagy 2 perce, tisztára ijesztően viselkedtem. Azután esett le, hogy valszeg félálomban behallucináltam, hogy az a pólóján egy igazi nő:D

2018. okt. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hátborzongató történetet nem tudok mondani, már maga az is elég hátborzongató, amikor átéled az egészet. Nekem a 30 évem alatt csak 1x volt és elég is volt.


Rémálmom volt hajnalban és szerettem volna felkelni. Kinyitottam a szemem, de nem tudtam megmozdulni. Próbáltam szólni a páromnak, de nem jött ki hang a torkomon és semmit nem tudtam csinálni. Nem tudom mennyi ideig tartott, de borzalmas érzés volt, hogy magatehetetlen voltam, nem tudtam mozogni és kommunikálni sem.

2018. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Nekem nincs rém történetem csak egy furcsa dolog történt.

Méghozzá az hogy egyszer csak kinyilt a szemem alvas kozben es rettenetesen zugott a fulem se megszolalni sem megmozdulni n tudtam par masodpercig aztan vege lett es aludtam tovabb de reggel alig tidtam felfogni.. nagyon megilyedtem es meg ezutan 2-3x fordult elo . De ennek mar tobb eve

2018. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Önmagában is eleg para a dolog, főleg ha elotte azt se tudtad h van ilyen. En kórházban dolgozok, mindenre van földhözragadt valaszom bar erdekel az ezoteria. Megis mikor velem ez eloszor megesett, epp nem volt betegunk es felvaltva pihentunk 1-1orat dolgozok.

A korteremben aludtam, es hallottam h erkezett egy beteg, fel akartam kellni de nem tudtam megmozdulni. Minden tudtam h mi zajlik körülöttem, csak mozogni nem tudtam es egybol arra gondoltam, h itt most nagy baj van, ez biztos valami betegseg, ez a bezartsag szindroma. Tuti. Es elkezdtem agyalni, h most mi legyen, nem tudok szolni senkinek nem tudják mi bajom stb es en nem haluztam akkor semmit mert ugy raizgultam erre h nagy baj van!

Egy masik ilyen esetben szinten korteremben aludtam, ott ahol altalaban azok a betegek vannak akiknek mar nem sok van hatra es megint volt egy ilyen alvasparalizisem de akkor halucinaltam is(en annak hivom, kitudja mi volt valojaban). Hangokat hallottam, szerintem az ott meghalt emberekét mert idosek voltak, beszeltek egymassal is meg nekem is es feltem de kozben tudatomnal voltam es mindenaron fel akartam kellni, erre behaluztam h felkeltem es mar valosagosabb dolgokat eszlelzem, munkatarsaimat pl de meg mindig "aludtam".

Itthon is volt ilyen, nagyon felelmetes. Itthon aludtunk kislanyommal es tudtam h muszaj felkellnem mert ha nem, mi lesz a kislanyommal egyedul itthon? Es behalucinaltam h a kislanyom odajott es ebresztgetett de mikor tenylegesen felkeltem a kislanyom meg aludt.

Inkabb azt lenne jo tudni h mitol van? Miert van h van akinek tobb is jut masnak egy se? Ki szeretném ezt küszöbölni ha lehet

2018. nov. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!