Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dícséretnél azt válaszolni,...

Dícséretnél azt válaszolni, hogy szívesen - mit gondoltok erről, udvarias vagy inkább fura/felesleges?

Figyelt kérdés

Újabban sokszor látok ilyet a neten, magyaroknál és külföldieknél egyaránt.


A: Nagyon szép rajz!

B: Köszönöm.

A: Szívesen!


Mármint nekem egy kicsit fura a végén a "szívesen", "no prob" és társai, nem érzem odaillőnek. Ti mit gondoltok erről?


2019. szept. 4. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fura. Nem oda illő
2019. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem odaillő.

- Olyan szép a szemed!

- Köszönöm!

- Nagyon szívesen!

Ez úgy hangzik, mintha ő adta volna neki a szép szemeket ajándákba.

2019. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem fura. Attol fugg h ertelmezi vki. Nyilvan arra irjak, h szivesen, h szivesrn dicserte meg.
2019. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Fura.

Nekem az ilyen úgy hangzik, mintha szívességet tett volna azzal, hogy megdicsért. Ezáltal elkezdek azon kattogni, hogy pont az ellentétét gondolja, és csak jófejségből dicsért, nem azért, mert komolyan jónak tart.

2019. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges, fura.

Sokaknál valószínűleg automatikusan jön, hogy minden köszönöm szóra mondják, hogy szívesen. De ebben az esetben nem kéne mondani.

2019. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem konkrétan idegesít amikor valaki ezt benyögi a köszönöm után. Volt egy osztálytársam az mindig amikor jó étvágyat kívánt, megköszöntem erre ilyet szól szívesen. Ez kb. olyan mint egy régi munkahelyemen az ebédlőben ha befejezte valaki a kaját mindenki mondta hogy egészségedre. Mintha ő adta volna nekem a kaját amit megettem.
2019. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura.

Ha valaki pl. segít valamit és mondod rá, hogy köszönöm, akkor annak a párja a szívesen.

De ha valaki megdicsér, akkor a dicséret párja a köszönöm és nem kell tovább ragozni.

2019. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is furcsa, hiszem normál esetben akkor mondjuk (legalábbis én) a szívesent, ha valóban Szívességből tettem valamit, tehát általában megkértek valamire.

Utálom mikor valaki ok nélkül mondja a szívesent.


Jó példa:

- Segíts kérlek

*Segítek*

- köszönöm

- szívesen


Rossz példa:

*Tüsszentek*

- egészségedre

- kösz

- szívesen

*Kiugrok az ablakon :D*

2019. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is fura/felesleges, ha ilyet látok, mindig megmosolygom, vannak ilyen ismerőseim Fb-on.
2019. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!