Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van más is aki felesleges...

Van más is aki felesleges dolognak gondolja a szundi funkciót ébresztőknél?

Figyelt kérdés
korábban sem láttam sok értelmét, viszont meglepett hogy sokan kihasználják a nem is tudom 4-5 alkalmas szundi lehetőséget akár ébresztéseknél telón pl. és 10 percenként ugyanolyan kómás állapotban képesek lenyomni egymás után . én ha kijelölök egy ébredési időpontot és fel is ébredek rá, irritálónak érezném hogy 5-10 perc múlva újra zaklasson hanem az első jelnél kifordulok az ágyból és állok fel, mert tudom hogy akkor még véletlenül sem alszom vissza.nem ez volna a normális? attól is kivagyok ha az ébresztési időponttól hamarabb felkelek magamtól 10-15 perccel amikor már nem sok értelme van visszaaludni, ezután esik legrosszabban az ébresztés
2019. ápr. 24. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. De 10 éve kelek munka miatt korán, és az utóbbi időben sooookat számít az a még öt perc. Nem alszom vissza csak élvezem ezt a félkómás állapotot, esetleg fejben elkezdem tervezni a napot, merengek. A hirtelen felkelés már nem megy, nem esik jól. Olyan keveset van időm lustálkodni, hogy már szinte csak ez maradt a hétköznapra, pedig szeretek. (inkább csak szeretnék xD) Meg aztán ahogy felkelek, máris maxon pörög minden funkcióm és 20-40 perc alatt el kell jutnom a megállóig az ágyból kikeléstől számítva. Így kevésbé vagyok nyúzott és rossz kedvű hajnalban.

Én ezért szundizom.

2019. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én mikor koránkelősen dolgoztam is, legalább egy órával hamarabb fel kellett keljek hogy mindenhogy összeszedjem magam meg elintézzem a szükségleteket mire elindulok, el nem tudom képzelni hogy tolják azok akik ilyen 20 perc alatt megoldanak mindent. inkább erőltettem magamra hogy hamarabb feküdjek, bár éjszakai bagoly lét után valami rettenet volt
2019. ápr. 24. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindemellett még rossz alvó is vagyok. :D

Ja, és nő. 20 perc az aktív készülés (mosdó, zuhany, öltözés, fésű, kaja elpakolása), 10-20 perc az ülök a kávé felett és nyomkodom a telefont, ráhangolódom a tényre, hogy még mindig élek és jön a napi rutin. :D Hiába vagyok instant éber az első telefon nyekkenésre, attól még kedvem nincs, és eltart egy darabig mire meggyőzöm magam, hogy igen, elmegyek dolgozni, kell az állás. XD

2019. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni, de én úgy tudom, hogy nem túl egészséges az, ha az alvásból olyan hirtelen kel fel az ember, hogy az első jelnél már fel is ül az ágyban. Kell egy kis levezető fázis az ébredésnél, amire a szundi pont megfelel.
2019. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én régen így csináltam, de később pont azért aludtam be, mert nem tudtam hogy ez most az első vagy az utolsó ébresztés :)


Most már csak egy ébresztő van, arra pattanok. Lecammogok a kanapéra (a felállás és a mozgás kell, hogy ne aludjak vissza) azon egy pár percig ébredezem, aztán megyek készülődni.

2019. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!