Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 éve történtek a Szeptember...

18 éve történtek a Szeptember 11-i terrortámadások Amerikában, ti, hogyan, hol, mikor hallottatok róla, és hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés
a kérdés azokhoz szól, akik már éltek akkor, és akkor értesültek róla, ha lesz jó néhány érdekes válasz, akkor én is leírom, én akkor 9 voltam.

2019. szept. 11. 00:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
3 éves voltam. Egyetlen emlékem van 3 éves koromból, az, higy a szüleimmel együtt néztük , hogy három repülő ment bele 2 nagy házba ami leomlott. Engem mai napig megráz pl. a Harmadik műszakba végig sírtam amikor felelevenítették vagyis csináltak 2 részes eseménysorozatot. 22/f
2020. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Éppen Kairóban voltunk nyaraláson az akkori feleségemmel és taxi vitt ki minket a bazár sorba vásárolni, amikor hirtelen megláttuk, hogy az utcán nagy tömegnyi ember tapsol, ujjong, ugrál örömében (még a nők is abban a fekete hosszú lepelben, vagy csador, burka, niqab mindegy is nem ismerem a pontos nevét..). Nem értettük miket ordibáltak (talán elhangzott pár erőteljes "allaho akbar" is a helyi férfiak torkából) és azt se hogy miért lengetnek arab zászlókat és mi okból égetnek amerikai lobogókat. Bementünk egy kebaboshoz, aztán a TV-nek köszönhetően értesültünk a dolgokról. Teljesen levoltunk döbbenve, napokkal később ahogy tudtunk azonnal jöttünk is haza megszakítva a 2 hetes "nyaralást"...
2020. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én a munkahelyen egyszerre csak arra lettem figyelmes, hogy nem lehet elérni az amerikai web-oldalakat. (Nem tudom, hogy ideiglenesen letiltották-e a tengerentúli hálózati kapcsolatokat, vagy csak túlterhelődtek?)

Csak amikor hazamentem és bekapcsoltam a tv-t, akkor láttam, hogy mi történt, minden csatorna ezzel foglalkozott.

2022. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
te már akkor neteztél?
2022. szept. 14. 00:29
 25/29 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Internet volt már Magyarországon, egyeseknek már 92-ben, munkahelyen, korlátozott, de volt. Általánosan elérhető volt a 90-es évek közepétől.


Én éppen egy villanyszerelővel voltam elfoglalva, mert az egyik szobában ki kellett cserélni pár vezetéket a falban, és azt beszéltük, hogy mikor jön vésni meg hasonlók, amikor a TV, ami amolyan háttérzajként volt bekapcsolva, váltotta a témát és mutatta, hogy beleszállt a repülő az egyik toronyba. Három vagy fél négy lehetett. Mindketten csak álltunk, és néztük döbbenten, percekig meg se szólaltunk. Sokkoló volt. Mindketten azt mondtuk, hogy ez háborút jelent. Aztán beleszállt a második repülő a másik toronyba. Akkor a villanyszerelő mondta, hogy a következő hétfőn jön, ha még nem dobálnak addig atombombákat. Azt, hogy összedőltek, azt már egyedül láttam.

2022. szept. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#24: Egy nagy egyetemen dolgoztam, ott akkor már évek óta volt net, a munkám is összefügött vele.
2022. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26:

Nekem céges internetem volt 92-ben (NEM intranet, hanem internet), de nagyon korlátozott volt, kizárólag a cég külföldi anyavállalattal kapcsolatos dolgokhoz, és az ügyfelekkel való kapcsolathoz. Akkor még nem volt www sem. Még az internetto is később indult, talán 95-ben. A hotmail is csak 95-ben vagy 96-ban keletkezett, akkortól volt otthoni internetem, otthoni számítógépem, a hotmail akkor még outlook nélkül volt. A legislegelső magán emailem hotmailos volt. A freemail egy vagy két évvel később jött, a manapság nagyon utált Soros alapitvány segitségével. Ez volt az első magyar nyelvű levelező platform (később vette meg az origo), az akkoriban internettel rendelkező magyarok többségének ez volt az első email cime. A citromail meg a többiek mind későbbiek.

De az internet nem volt olyan általános, mint most, még az ezredfordulón sem. Akkoriban a szomszédaim (96-97-ben) átjöttek csodálni a 100 MB-os gépemet, amit kb. 100ezer Ft-ból raktam össze. Akkoriban ez nagy pénz volt. Manapság egy flash drive rendelkezik 2 TB-vel, amit megvehetsz fél órai keresetedből.

2022. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

27:


Soros alapítványának (c3 alapítvány) volt Budapesten pár nyilvános kioszkja, amin lehetett volna internetezni, ha jólelkek nem fagyasztják le rendszeresen az erre a célra írt javascript-eket tartalmazó web-oldalak betöltésével.

Még 2000 környén én magam is otthonról telefonmodemmel kapcsolódtam az Internetre az egyetemen keresztül, bár volt a Matávnak is ilyen szolgáltatása.

2022. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

28

Nekem otthon jó kis betárcsázós netem volt (vagy nem), mert mindig szakadt, lassú volt, vagy egyszerűen nem volt vonal a telefonban. Megőriztem az akkori telefonunkat, a mostanában 12 éves unokám megkérdezte, hogy mindig tölteni kellett, azért van a vezeték? 🤣

2022. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!