Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig fogok még stresszelni...

Meddig fogok még stresszelni fontos hívások előtt?

Figyelt kérdés

Időpontot kérni orvostól, állás után érdeklődni, akármi ami kicsit hivatalosabb egyszerűen halálra stresszelem magam és eljátszom fejben hogy mit fogok mondani.

19 éves vagyok, szóval lehet emiatt, de jó lenne valami bíztatót hallani, hogy pár év és megszokom...


2019. szept. 12. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ideges vagyok mindig. Olyankor mindig megbotlik a nyelvem, ezért igyekszem lassan, artikulálva és választékosan beszélni. Nehéz tudom, de gyakorlat teszi a mestert. Engem ma pont állásinterjú miatt hívtak reggel 9-kor, abban a percben ébredtem de így is sikerült egész normálisan kommunikálnom. Neked sincs mi miatt idegeskedni.

20/F

2019. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem majd elmúlik idővel. Amikor már nem lesz ez különleges, hanem többet kell hivatalos ügyekben telefonálnod, pl. munka kapcsán. Vagy ha kicsit tapasztaltabb leszel és rájössz, hogy ez semmiség komolyabb problémákhoz képest.

De még fiatal vagy, szinte gyerek, úgyhogy ne keseredj el emiatt. Majd magabiztosabb leszel idővel. Abban egyébként nincs semmi rossz, hogy végig gondolod magadban, hogy mit fogsz mondani. De stresszelni nem kell.

2019. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha ilyen tipusu vagy, akkor valamennyire mindig stresszelni fogsz.

Én tudom mit ėlsz át, mert én is ilyen vagyok. csak én mėg nėha hadarok is. igy külön kell figyelnem mėg arra is hogy lassan és érthetően higgadtan beszéljek..

Amióta gyerekeim vannak azóta picit jobb, nert a velük kapcsolatos dolgok miatt rákėnyszerültem hogy merjek intezkedni.

És olyankor el is gondolkodok, hogy mėgis mi a fenėėrt kell emiatt stresszelnem,hiszen csak el kell mondanom érthetően ami miatt telefonálok, ügyintėzek, stb.. Én volt hogy egy papirra le is irtam hogy mit fogok mondani/kėrdezni, nehogy belekeveredjek a mondanivalomba.

Ha te is többször rákėnyszerited magad előbb utóbb kicsit könnyebb lesz..

2019. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá pár év, el fog múlni. De érdemes lenne gyakorolni. hívogassál fel kevésbé stresszes számokat, beszélgess emberekkel, pl kérdezd meg telefonon a könyvtárat, hogy bent van e egy könyv. Ha sokat csinálod, hozzászoksz, és elmúlik a szorongás.
2019. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minél több ilyen hívást rendezel le, annál lazább leszel.


De most tényleg, nekem elhiheted.


Az utóbbi pár hétben nekem is sok telefont kellett és kell is még elintéznem, nagy részét idegen nyelven.

Az első két hívást még fel sem mertem venni, annyira stresszeltem.

Eleinte segített, hogy leírtam egy papírra, mit fogok mondani. Még azt is ráírtam, hogy "Jó napot kívánok, XY vagyok, időpontot szeretnék kérni..."

Mert még ennyit sem tudtam volna kinyögni.


De mióta egy nap 2-3 ilyen hívást megejtek vagy épp engem hívnak - tanulva abból az esetből, hogy amikor nem vettem fel, már visszahívni nem tudtam a számot többé. Nem veszik fel nekem azóta se.. -, azóta amint csörren, már kapom is fel egyből.


Miért jó ez a trükk? Mert szándékosan, nem hagysz magadnak időt stresszelni. Mire eljut az agyadig, hogy "te jó ég, már beszélni kell, hiszen azonnal felvettem", már mondod is a mondandód :)

Ez az egyik, a másik pedig, hogy tényleg rutinná fog válni, és azt veszed észre, hogy ugyanazt mondod hívásról hívásra, vagy ugyanazt kérdezik tőled hívásról hívásra.


Az eleje sz**r. Ez tény és való. De minél többet beszélsz, annál barátságosabb lesz később ez a környezet, meglátod.


Nem mondom azt, hogy nem szoktam néha dadogni, de jobb, mintha bele sem szólok, vagy fel sem veszem :)

2019. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, mindig utáltam telefonálni. Az segített, ha előtte leírtam egy papírra mit szeretnék mondani, de mindig izgultam. Mióta elkezdtem dolgozni és muszáj telefonálnom, belelendültem. Már rutinosan hívok bárkit stressz nélkül. Meg kell szokni ez igaz, szóval bele fogsz te is jönni. :)

25N

2019. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a másik oldal, szerintem nem múlik el soha. :D

Én is ilyen vagyok, asszisztensként majd kvázi ügyintézőként dolgoztam évekig (egyetemen gyakorlat alatt belém is villant, hogy nem vagyok normális, pont én pont ezt :D), akkor egy kicsit jobb volt, de ha saját magamnak kell ügyet intéznem, ugyanúgy gyomorgörcsöt és szívdobogást kapok.

Evvan. 🤷‍♀️

2019. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!