Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem ismerik az emberek...

Miért nem ismerik az emberek a személyes tér fogalmát?

Figyelt kérdés
Nap mint nap találkozom a jelenséggel. Például buszon sokszor úgy ülnek le mellém, hogy hozzámérnek vagy az utcán úgy sétálnak el mellettem hogy kb 1 centi van köztünk (akkor is ha bőven van hely a járdán vagy bárhol). Őket nem zavarja hogy hozzáérnek egy idegen emberhez, vagy hogy beleállnak egy idegen ember arcába?

2019. szept. 12. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés. Jó tudni, hogy nem csak engem zavar. Én mindig tiszteletben tartom másét, de valahogy csak keveseknek jut eszébe tiszteletben tartani az enyémet.
2019. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nem zavarja őket. Én is utálom. Passzív agresszív viselkedés.
2019. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is mindig odafigyelek, mivel utálom az embereket amúgyis, hát még ha hozzámérnek. Most is pont menekülök a buszmegállóba... Képtelenek úgy elsétálni előttem hogy ne az arcomba legyenek. Pedig hátra húzódom amennyire csak lehet és a járda is elég széles hogy elférjen, de nem, ő az arcom előtt akar elsétálni.. szerintem amúgy egyszerűen csak ostobák és észre sem veszik magukat.
2019. szept. 13. 07:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Buszon nem igazán lehet normálisan kialakítani ezt, mert rengetegszer tömve van. Az utcán menve meg én azt szoktam, hogy szlalomozva megyek, mindenkit kikerülök, mert tuti, hogy a másik úgysem kerülne ki.
2019. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Parasztok. Ennyi. Nem tudnak alap dolgokat.
2019. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mennyire zsúfolt helyen laksz. Minél nagyobb a népsűrűség, annál kisebb az átlagemberek igénye a személyes térre. Tapasztalat. :(
2019. szept. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. Hasonlorol a tanarunk is beszelt. Hogy statisztikailag is ki van mutatva hogy zsufoltabb negyedekben a bünözés aranya is magasabb es frusztraltabbak is az emberek.


Amugy en azt utalom hogy az idösebbek nyomulnak meg turnak furnak pl buszon a fiatalabbak meg kerülnek mint egy leprast. Közben volt higy tetszett valaki aki vegig feszengett csak mikor szall màr le mikor erkezik meg

2019. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4-es. Nyilván nem a tömött buszról beszélek, amikor nem lehet megoldani. Hanem arról amikor meglehetne..
2019. szept. 18. 07:29
 9/10 anonim ***** válasza:

A szemelyes ter emberenkent valtozik. Egy falusinak sokkal nagyobb a szemelyes ter igenye mint egy varosinak. Egy azsiai az az arcodba all. Allitolag csinaltak egy vizsgalatot amikor egy azsiai es egy amerikai videki embert egy szobaba “zartak” es beszelgettek. Az azsiai folyton belemaszott az amerikai szemelyes terébe amitől az folyton odebb allt, hatralt. A vegen mar egy teljes kort “irtak” igy le a szobaba, mert az azsiainak a szorosabb szemelyes kontakt kellett fizikailag, igy mindig kozelebb hajolt az amerikaihoz, de az meg ettol kellemetlenul erezte magat es hatralt. :D

Nos varosikent ha metron valaki mellem ul es hozzam er a kabatja engem sem zavar. Itt ez a normalis. Inkabb az zavar ha egy zacsko csikizi a labam mert olyan szorosan allunk...

de az utcan mar engem is tud bosszantani ha van hely es majd elsodor valaki. De mivel ez varosban gyakran elofordul hogy neha en vagyok el vagy beszelgetek es akkor ugy jon ki a lepes hogy kozel setalok el mas mellett, arra jottem ra ez a termeszet rendje. Nyilvan ahol keves az ember ott kevesebb az eselye a surlodasnak. De kerdem en nagamtol es masoktol is... ha mi tarsas lenyek vagyunk es nem veletlenul elunk “koloniakba, akkor ne csodalkozzunk mar, hogy neha a “hangyabolybab mas hangyakkal is erintkezunk”. Menjek el remetenek ha az emberek zavarnak. Vagy nem? :D

2019. okt. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent nagyon sokszor en vagyok idegzsaba es azert utalon szinten az embereket vagy ha ram neznek egyaltalan es hozzamernek. De ha jol vagyok epp kiegyensulyozott semmi ilyesmi nem zavar sot , kifejezetten elvezem is. Elek a gyanuperrel hogy ez masnal is igy van. Nem benned vannak belso viharok? Nem te vagy alapbol feszult nostanaban? Vagy ha allandosult programod van akkor amiatt allandoab feszult vagy? Boldog ember at tudna olelni a vilagot amikor meg szar valami akkor minden szar. Tapasztalat. Es masnal is ezt tapasztalom. Es szerintem nalad is ez a helyzet. Egyik nap imadom az embereket semmi nem zavar, de aztan jon egy rossz reggel, es a szerencsetlen embert aki az utcan ram nezett a pokolba kivanom akar es hozzam se erjen... nos azert en speciel tisztaban vagyok vele hogy ezek az en ingadozasaim es en bennem van a vihar feszultseg... sosem masban vagy kivul keresem a hibat ha lehet... legalabbis a tudatos elet receptje szerint. Mivel ez az inmegismeres folyamata, azt mondom ez kotelezo tantargy kene legyen hogy mindenki tanulja. Aki mindig a vilagot hibaztatja vagy masokat hogy milyen hulyek, ott baromi nagy gondok vannak. Es ha beletondolunk sajnos a legtobb ember igy gondolkodik. Ezert is van nagy baj...
2019. okt. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!