Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha még nincs megváltoztatva a...

Ha még nincs megváltoztatva a nevem, a személyes érintkezéseimnél (nem a hivatalosaknál) használhatom a még nem hivatalos, új nevemet?

Figyelt kérdés

Hiába vagyok 20 éves, a szüleimmel 0-24 órában összezárva a közeljövőben még nem látom annak lehetőségét, hogy véglegesen megváltoztathassam a nevemet.

Apám családja az 1900-as évek közepén magyarosította a nevét, ami sajnos nem sült el túl szerencsésen, mert a keresztnevemmel összecsengve mindig visszakérdeznek, hogy jól írták-e, holott az a betű nem is szerepel benne, amit állandóan félrehallanak.

Nem mellesleg mindig is rühelltem ezt a nevet, és ez nem arról szól, hogy a családtagjaimat is utálom, megvetem, hanem totálisan elüt a személyiségemtől, az életfilozófiámtól, és már gyerekként is hatalmas nyűg volt viselni a mindenféle különleges, eredeti formában meghagyott családnevek között, és az fájt ebben a legjobban, hogy simán visszaigényelhettük volna a miénket is, de apám családja nem tette, mert “Óriási dicsőség, hogy külföldiként kapott a dédapám magyar vitézséget”, vagy “Így születtél, most már így maradsz egész életedre!”

És az igazság az, hogy ez a tervem már rég kinőtte a gyerekszobát. Ok, hogy a mi községünkben elég nagy dicsőség ezt a nevet viselni, de véglegesen eldöntöttem, hogy nem kívánom tovább ezt a nevet viselni, és a legelső adandó alkalommal be is adom a kérelmet.

Az egyik egyenesági ősömnek az eredeti családnevemnek a rövidebb formája volt a neve. Ezt szeretném majd kötőjellel kombinálni az anyáméval, hogy úgymond, mindkettőjük nevét magamon viseljem, nem mellesleg anagrammaként egy számomra sokkal inkább testhezálló becenév jönne ki, amit szintén sokkal szívesebben viselnék, mint a jelenlegi öreges tucatot.

Szeretném megkérdezni, hogy amíg erre nincs lehetőségem, használhatom a leendő nevemet, amikor pl. új, addig ismeretlen embereknek mutatkozom be? Pl. munkahelyen, rendezvényen, bárhol?

Nyilván a papírjaimon még egy darabig más fog szerepelni, és mindent el is magyarázok nekik a helyzetemről, de ez így lehetséges?

Úgy tudom, hogy azok a transzneműek is így tesznek, akiknek a névváltoztatása még nincs folyamatban, azzal a kivétellel, hogy én csak a vezetéknevemet szeretném megváltoztatni.

Egyszerűen belefáradtam ennek a névnek a viselésére, ami tudom, hogy nevetséges, de akkor is: “ Nomen est omen.” - És szeretnék végre olyan nevet viselni, amit 100%-ban magaménak érzek.



2019. júl. 11. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivatalos dolgokhoz olyan nevet használsz, ami jólesik, Mágusharcos999 néven is bemutatkozhatsz, ha neked az esik jól.
2019. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem egyelőre lehet akkor, hogy csak a akeresznevedet mondjad bemutatkozáskor, és akkor mondjad, hogy " A vezetéknév változtatása jelenleg folyamatban van" és akkor amúgy valszeg rákérdeznek , hogy mi; ja mondjuk így több erőfeszítés lenne, szóval mindegy; akkor mindenképpen használd még a mostani hivatalosat szeretem, és tedd hozzá, hogy várhatóan megváltoztatod, de most még jelenleg ez a neve.d
2019. júl. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!