Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Maximum mekkora lehet a...

Maximum mekkora lehet a korkülönbség két ember között, akik "egy korosztályba" tartoznak?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem 3-4
2019. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Az életkor előrehaladtával kb elmosódnak a korosztályok közti vonalak.


Egy 1 éves és egy 3 éves ég és föld.

Teljesen más korosztály, teljesen más életkori jellegzetességek, kihívások.


Egy 12 éves és egy 14 éves is eléggé eltér, de arányaiban nem annyira mint egy 1 és egy 3 éves.

Egy kicsit komolyabb 12 éves szót is tud érteni a 14 évessel. Barátok is lehetnek.


Egy 18 és egy 21 éves már végképp simán megérti egymást, barátok lehetnek, és párkapcsolatban is élhetnek, és nem érződik úgy mintha "másik korosztály" lenne.


Ugyanekkora különbségek mint ami egy átlag 18 és átlag 21 éves közt vannak simán lehetnek két azonos korú személy közt is.

18 évesből is van olyan akit rendre 22-nek, 23-nak tippelnél intellektus/viselkedés/életvezetés alapján, és 22-23 évesből is akit még 16-17 éves tejfeles anyu kislányának-kisfiának gondolnál.


Baromira személyfüggő, és életkor előrehaladtával egyre megfoghatatlanabb.


Pl találkoztam egy 38 éves pasassal az egyik munkahelyemen (diákmunka volt, én még egyetemen vagyok).


A pasi folyamatosan dumált, ami az első 1-2 nap még oké volt, mert kikérdezett mindenről rólam, meg tudtunk még ilyen tiszteletkörös sablon témákról beszélgetni, de utána már baromi fárasztó volt.

lényeg a lényeg: Pasas 38 éves, otthon lakik, barátnőzik, de semmi komoly nincs a láthatáron, és kb minden pénzét a motorjába cseszi el.


Na most akkor ő milyen korosztály?

Mert sokkal inkább hasonlított egy 18-20 éves gondtalan, felelősség nélkül, konkrét célok nélkül éldegélő kamaszra, mint egy élete felénél járó emberre (bizony, ha 75 éves átlagéletkorral számolunk, akkor a 38 az a fele már...)


Egy 40 meg egy 50 éves pl szerintem már full megkülönböztethetetlen korosztályilag, mert mi lenne a nagy eltérés?


egy 18 meg egy 28 évest jó sok dolog megkülönböztet még, de egy 40 meg egy 50 évest mi?

Az 50 évesnek esetleg nem az első hanem a második autója van a garázsban?


Vagy mondjuk 2 munkahellyel többje volt már?

Nem sok dolog.

2019. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pl:30-39 ez egy korosztály.

Ezen belül lehet szűkíteni.

2019. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Attól is függ, melyik korban (pl. mikor volt egy rendszerváltás két ember "között"). Pl. tőlem a 6 évvel fiatalabb hugom sokkal távolabb van, mint a 15 évvel idősebb férjem. Mert férjemmel egy érában nőttünk fel, hugom és köztem volt egy rendszerváltás, tehát neki fogalma sincs sokszor, miről beszélek.
2019. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

±5-6 év.


27 vagyok. A 18-19 éveseket elég messze látom magamtól már. Instafasságaikkal pl. 35-36 éveseket szintén. Nekik család van, karrier...

2019. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23 és 55 között tulajdonképpen nem sok eltérés van. Egyik sem öreg még, de mindketten felnőttek testileg-lelkileg. (Más dolog, hogy egy 23 évesnek minden 30 fölötti "öregnek" számít.)
2019. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azok függ miénk fiatal emberekről van szo
2019. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!