Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki sík hülye...

Van itt olyan aki sík hülye matekból és sikerült neki az érettségi?

Figyelt kérdés
Hogyan?
2019. szept. 17. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen, én.

Végig kegyelemkettesekkel, vagy bukdácsolva jutottam túl a 4 éven gimiben, sokszor vért izzadtam, hogy megtanuljam, megértsem. Korrepetálásokra jártam, hajlani kettőig görnyedtem a szorgalmik felett, hogy bizonyítsak a tanárnak, bőgtem a fáradtságtól már. Így éltem túl.

Az érettségin összesen kettő kérdésre írtam jó megoldást a feladatlapra, az egyik a legtöbb pontos kifejtős kérdés volt, szerencsémre geometria, amit még úgy nagyjából vágtam. Minden más kérdést üresen hagytam, kínai volt az egész.

Amikor kihirdették az eredményt, a tanár mondta, egyvalaki bukott meg érettségin és én ösztönösen a fejemhez kaptam, mert tudtam, hogy én voltam az. De mégsem, hanem a padtársam.

Kiderült, mivel a kisebb kérdést és a kifejtős kérdést meg tudtam teljes egészében oldani, annyira erős kettest kaptam, hogy 3 pont híján majdnem hármas lett.

2019. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Nekem a matek volt a gyenge pontom. Pedig tanultam. De valahogy nagyon nem értettem, és egyre jobban elvesztem benne, ahogy bonyolódott.

Az érettségi azért sikerült, mert az sokkal könnyebb volt, mint maga az egész anyag. Inkább általános dolgok szerepeltek benne és nem a legbonyolultabb feladatok.

2019. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ja, én is jártam korrepetálásra is. De nem segített. Sőt, inkább még jobban azt éreztem, hogy nem értem.
2019. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Jó rég volt, de leírom.


9-ben majdnem megbuktam év végén, de a tanár átlökött.

10-ben egész évben reggel ötkor keltem, hogy a matektanárhoz 0. órában heti 3x menjek korrepetálásra.

Délután, suli után pedig a város másik végébe mentem este fél 6-ig egy másik nyugdíjas matektanárhoz különórára.


Nagyon fárasztó volt, félévkor is csak épphogy kettest kaptam, a tanár látta rajtam, hogy nagyon szenvedek a matekkal. Felajánlotta, hogy segít felmentést intézni matekból, nem kell érettségit tennem belőle 2 év múlva.


Mondtam neki, hogy arról szó sem lehet, ha kell, akkor egy 3. tanárhoz is eljárok, de nem leszek olyan hülye, hogy felmentésem legyen!

És nem hiszed el, Kérdező, itt jött el a pálfordulás.

10. év végén felzárkóztam, 4-est kaptam matekból.

A matektanár is büszke volt rám.

Sajnos 11-12-ben mindkét évben két új matektanárunk volt, de viszonylag ők is rendben voltam. Náluk is jártam korrepetálásra, bár nem volt olyan "jó", mint a réginél.

Ennek ellenére az érettségim hármasra sikerült.


Szóval hajrá, ne keseredj el, menni fog!

2019. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is érdemes megtudnod, hogy mi az, ami leginkább van a matek érettségiben. Akár neten nézz utána évekre visszamenőleg a matek érettségi feladatoknak és próbáld leszűrni, hogy mik azok a típusú feladatok és téma, ami általában fontos. Én emelt szintű matek szakon voltam gimiben, általában mindig 2-es voltam, ritkán 3-as, de volt olyan is, hogy éppen csak megúsztam a bukást. Jártam én is folyton korrepetálásra, hát nem sokat segített. Én is attól féltem, hogy meg fogok bukni, mert a matektanárnőnk (pont utolsó évre kaptuk meg a szipirtyót) kihangsúlyozta, hogy ha VALAKI megbukna, az egyből hozzá menjen és közben végig rám nézett. Azt imádtam, hogy még ilyen önbizalommal is külön felruházott engem érettségi előtt. Végül az érettségim a matek tudásomhoz képest teljesen jó lett, dettó ugyanaz, mint az első válaszolónak, hogy 2-es, néhány pont híján 3-as. Ez számomra leginkább azért volt lehetséges, mert megtippeltem, hogy milyen típusú feladatokra lehet számítani és azokra mentem rá inkább, hogy begyakoroljam. Mondjuk az engem pont nem érdekelt, hogy hanyas lesz, mert nyilván úgyse ezzel tanultam tovább, sőt olyan szakra mentem tovább tanulni egyetemre, ahol még hírből sincs semmi matek. Ugyanis annyira megutáltatták velem a matekot gimi alatt, hogy manapság már akkor is hidegrázást kapok, ha csak meghallom ezt a szót valahol.
2019. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem. Esélyem volt. De azért àtlöktek minden évben, aztàn érettségin meg bukàs. Ugye fizetös esti suli volt azért löktek àt mindig meg biztattak hogy ki ne iratkozzak. Sajnos hülye voltam maradtam, érettségin meg esélyem se volt. Matekhoz nagyon hülye vagyok sajnos, fejben szàmolàs alig megy. Mindegy azóta kerülöm az ilyen lehúzós iskolàkat. Max tanfolyamra vagyok hajlandó menni, ha szükséges.
2019. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*Esélyem sem volt.
2019. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jelen.

A mai napig nem értem, hogy hogy csináltam. :DDDDDDD

2019. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Előtte korrepetálások garmadán estem át, otthon gyakoroltam, tehát akartam, hogy legyen valami.
2019. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!