Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki megbant, hogyan...

Ha valaki megbant, hogyan lehet kitörölni ezt az érzést hogy ne èrezzek semmit? Azaz immunis legyek.

Figyelt kérdés

Nem egyszer, ugye az élet velejároja, hogy megbànt valaki. Igazságtalanul.


Vagy nyilvanosan megaláznak, vagy hazugsaggal vàdolnak, vagy olyanert orrolnak amit el sem követtél, megcsalnak átvernek,stb stb

nem megy az önèrvényesites, nem àll ki senki melletted, tehetetlen vagy


Ezzel ugy önmagàban "nem lenne gond", csak èpp én nem tudom feldolgozni. Kesöbb,idövel persze halvànyul az a fàjo èrzés, emberek vannak ignoralva, uj utakra evezek


De az emlékek nekem folyamatosan bevillanak egy egy ujabb szituacioban. Azaz az agyam valahogy egy szituaxiohoz hozzarendel egy 5 èvvel ezelötti "sérülest"es olyan élénken jön fel, hogy ujra teljesen àtérzem azt a fajdalmat es tehetetlenséget. Màs szituban megint felbukkan màs koràbbi serelem.


Pelda: mondjuk talalkozom egy volt osztalytarssal. Jol elvagyunk bestelgetünk minden szuper. Azutan mindenku megy a dolgara. Ejszaka elalvasnal vagy àlomban (amit nem is èrtek),elkezdem èrezni azt a mardoso érzést, (alvàsbol felébredek)es jönnek a gondolatok hogy amikor a tanar hazugsaggal vadolt es szegyenitett nyilvanosan es közben àrtatlanul, mennyire rossz volt es mai napig nincs megoldva. Azaz tehetetlen voltam. Nem tudtam magam megvedeni bizonyitani es amugy ertelmetlen "de igen-de nem-de igen-de nem"tipusu vitaba sem akartam belefolyni. Egyertelmü a tanari hiba mégis en voltam mindenki elött agyonalàzva raadasul a hazug belyegzöt is szepen rasütötte a tarsaim elött.


Amugy az erdekes hogy elöször az erzelmek jönnek(feszült ideges leszek , megébredek)es csak utana jönnek a gondolatok(villamcsapáskent beugrik a rossz emlek) ezert azon is gondolkodtam mar hogy amugy az emberi agy erzelmekhez tarsit gondolatokat mint az erzelmek okainak meghatarozasa celjabol, vagy forditva lenne(amit eddig hittem) hogy az emlekek,gondolatok vàltjàk ki az erzelmeket? Csak mert ha forditva lenne akkor random miert kap el engem egyfajta fàjdalom bànat tehetetetlenseg érzés random legböl kapva a semmitöl joforman?



Igazabol mivel ugy sem tehetek semmit, szoval az elet olyan hogy elöfordul hogy akarva vagy anelkül de megbant valaki, hogyan töröljem en ezeket a memoriambol amikkel ugy sem tudok mit csinalni/megoldani?


Csak mert minel idösebbek vagyunk, a megbantasok serelmek szàma ugye nö, mivel az esemenyek napok szama is nö.

Pl ha valakit csak evente 1 szer bantanak meg atlagban,akkor 10 évesen 10 ilyen emlekkepe van, 20 évesen meg 20.

Azaz annàl gyakrabban ugrik be valami rossz emlek, minel több van belölük. Magyarán a helyzetem sulyosbodik. Lassan màr minden szituhoz kötni tudok egy negativ emlèket.


Tudatosan probalok pozitivan gondolkodni, csak epp ezek tudattalan jönnek, törnek elö bennem. Olyan szivszorito fajdalmas erzes es mar be is villan a hozza tarsulo emlék.


Ötlet arra hogyan lehet az ember amolyan lesz.rom tipusu, aki lazan hàtat fordit a sérelmeknek!


2019. szept. 18. 04:43
 1/5 A kérdező kommentje:
*Utolsó mondat kérdés lett volna
2019. szept. 18. 04:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Megbocsátani lehet de felejteni nem
2019. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor, ha ilyen zavaró gondolataim vannak vagy bántót mondtak csak megpróbálom mindig átterelni a figyelmemet valami másra. Elmondom azt amit illik a szituációban, aztán felidézek valami gyermekkori emlékeket, ami a rossz érzést elottfelejteti vagy próbálok fontosabb dolgokra összpontosítani.

Illetve a hit is nagyon sokat segít(het).

2019. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(* elfelejteti)
2019. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Használd az emberek iránti gyűlöletet motivációként, idővel elfog nyelni és a céljaidat is eléred. Lehet, hogy szerinted ez egy cliché szöveg, de nálam működött. A másik, ha adsz felületet az embereknek arra, hogy bántsanak, akkor bántani is fognak. Próbálj meg olyan szakirányba, esetleg karrierbe fektetni időt, amiben látsz jövőt. Fejleszd magad! A múltat nem tudod megváltoztatni már, én is pl. lemaradtam a tinédzserkori "feltételek nélküli" szerelemről. De mindennap azzal a tudattal fekszem le, hogy többre vittem/viszem mint azok az emberek, akik ártottak nekem. Szüleim válása miatt ideiglenesen hátrányos helyzetű voltam és csak a háttérben tudtam nézni az embereket, ahogy szórakoznak stb. Ezzel a gyűlölettel és irigységgel építettem fel magam (lefogytam 30kg-t, nyelvvizsgát/érettségit jó eredménnyel letettem, vidéken havi 300 ezer forintot keresek et cetera). Másrészt, ha elindulsz a fejlődés útján akkor legyél türelmes. Ne foglalkozz az emberekkel, vedd el ami a tiéd a világból és zárd magadra a pszichéd. Ennyi a titok. Sok sikert!
2019. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!