Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne az önbizalmamat...

Hogyan lehetne az önbizalmamat növelni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 11.-es gimnazista, sajnos elég torz énképem alakult ki magamról az évek során. Úgy 8. osztály körül kezdődhetett az egész, de igazán a gimiben bontakozott ki az egész. Ehhez még társul a szociális szorongásos zavarom és nem tudom ennek mennyire van köze ehhez, de volt viszonyom egy házas férfival, aki nekem az első igazi szerelmem volt és a ""kapcsolatunk"" vége felé nagyon undorító dolgokat tett velem szemben, nagyon durván összetörte a szívem. Nemhogy utálok a társaság középpontja lenni, de egyáltalán társaságban sem szeretek lenni. Ha mégis valami csoda folytán lenne kedvem elmenni valahova, erős stressz tör rám, majd biztos mindenki engem fog nézni, kibeszélni, egy cseppet merész ruhákat, felsőket sem merek felvenni, egyszerűen rosszul érzem magam bennük. De bizony volt olyan nap is, hogy azért maradtam másnap itthon, mert beszólt nekem valaki az iskolában.


Az igazság az, hogy néha szépnek érzem magam. Erős sminket csinálok, valami szép ruhát veszek fel és egészen jó a kedvem. De ez úgy 100 alkalomból egyszer van. Legtöbbször a házból nem akarok kilépni, egész nap szorongok, mert csúnyának érzem magam a sok nagyon szép lány mellett.


Aki küzdött hasonló problémákkal, hogyan sikerült túllépnie?


2019. szept. 21. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szia! ha tényleg gyógyulni akarsz ebből írj rám, holnap válaszolni fogok neked. Én ebben szenvedtem egész életemben de mára már jelei sincsenek. :) 22/F
2019. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus.Most még nem késő.
2019. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy, h elfogadod azt, h te olyan vagy, amilyen. Mindig lesznek olyan lányok, akiket esetleg szebbnek látsz magadnál, de ne ezen agyalj, hnem érezd mag külonlegesnek.
2019. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy-két per talán rendezné a dolgot...Ebből az egész írásból azt szűrtem le, hogy az emberek nem bántak jól veled. Neked meg olyanokra van szükséged, akik támogatnak, feltöltenek pozitìv energiával. Ők már kategórizálták magukat, neked így nincs több dolgod velük szemben. Akik szeretnek, azok a pozitìv tulajdonságaidra fognak fókuszálni, majd azokat fogják kiemelni.
2019. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!