Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám növelni az önbizal...

Hogy tudnám növelni az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Szörnyen alacsony az önbizalmam, nagyon félénk ember vagyok. Elméletben tudom, hogy felesleges, mégis a környezetem folyamatosan táplálja belém azt, hogy nem vagyok jó semmire. A szüleim például általános iskolában elintézték, hogy ne kelljen szóban felelnem, mert nem mertem nyilvánosan megszólalni. Mindig úgy álltak hozzám, mintha idióta lennék és nem lennék képes semmire. Így mára odáig fajult a helyzet, hogy képtelen vagyok idegen emberekkel beszélgetést kezdeményezni, ha tőlem kérdeznek arra már gond nélkül válaszolok. Saját kis "rituáléim" vannak, ha ismeretlen boltba kell bemennem, előtte pár napig csak sétálgatok az üzlet előtt, és kb a harmadik-negyedik napon tudom csak rászánni magam, hogy be is menjek és megvegyem, ami kell. Ha olyan helyen kell vásárolni, ahol kérni kell valamit, inkább netről rendelek. Már próbáltam rengeteg dolgot, hogy ez elmúljon, jártam pszichológushoz, önsegítő könyveket olvastam, kipróbáltam vagy ezerféle gyakorlatot, de semmi nem használ. Ugyanúgy a sírógörcs kerülget egy egyszerű bevásárlástól még a mai napig. Nektek használt valami módszer, gyakorlat, bármi, amivel kicsit magabiztosabbak lettetek?
2016. aug. 26. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetünk? Irj rám
2016. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is írhatsz ha akarsz :)
2016. aug. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=13ZggEHvTJE

https://www.youtube.com/watch?v=MteaWm6EgDo


Nekem ez a két videó segített, remélem neked is fog! :)

2017. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!