Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem megyek szalagavatóra,...

Nem megyek szalagavatóra, ergo csirketáncot se járok el, és az iskolai programok is hidegen hagynak. Ez miért annyira elítélendő? L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Óvodás koromtól kezdve hidegen hagytak az ilyen kötelező és nem kötelező jellegű közös programok az osztállyal. Általánosban volt néhány kivétel, de alapjáraton mindegyiket csak elviseltem amire mentem. Nem bántottam senkit, nem csúfoltam senkit, nem tettem keresztbe senkinek. Mégis most ez van, hogy enyhén szólva pokolba kívánnak. A barátnőimmel szívesen megyek programokra, csak ezekre kevés lehetőség van a távolság miatt... velük szívesen szerzek emlékeket, élményeket. Iskolába azért járok, hogy tanuljak, vagy legalábbis azért biztos, hogy legyen szakmám, legyen érettségim, tisztességes munkát végezhessek, amiért nem annyit keresek, ami arra elég, hogy egy zsömlével többet vegyek. Ezen dolgozok, ezért tanulok, hogy boldogulni tudjak. A tanárok mindig mondták, régen is, most is, milyen jó, szuper móka lesz. Nagy lótúróst, nem volt, aztán engem szidtak le, hogy morgolódok halkan, az orrom alatt, miközben fenyegetőztek, hogy vagy beírás, vagy megyek. A mostani csekély osztályomat segítem, ha tudom, de ők is tudják, hogy utálom a programokat, és amiről lehet, abból kimaradok. Olvasni, írni, rajzolni, festeni, varrni, filmet nézni, zenéz hallgatni... ezeket szeretem, és tudom, nem ebből áll az élet, és nem hisztinek szánom, de úgy vagyok ezzel, ha én nem érzem kihagyásnak, csak fölöslegnek, ha tehetem, inkább kihagyom az egészet. Értelemszerűen, ha munkahelyen lenne valami, nem lógnám el, kibírnám, mert azért pénzt kapok, az kötelező szükséges rossz, amit ha kihagyok, nem úszok meg egy irgumburgummal és talán beírással, plusz munkát nehezebb találni, mint iskolát.


Ezért tényleg ennyire önző szemét vagyok, aki pokolba taszítandó?


Egyébként lehet velem lelkizni, beszélgetni, viccelődni, nem krétaporral pelenkáztak, nem görnyedek folyton a könyvem fölött.



2019. szept. 26. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

"fenyegetőztek, hogy vagy beírás, vagy megyek"


Vállald a beírást, a későbbi tanulmányaidba semennyire nem szól bele. Pláne, ha ilyen indok miatt.

2019. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
A te magánügyed.
2019. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: A fenyegetőzés még általánosban volt. Akkoriban ártatlan kis báránykának, angyalkának feleltem meg. Nyolcadikban kaptam igazságtalanul a tanár miatt beírást, egyébként egy rossz szót nem írtam a tájékoztatómba. Ha itt lenne ez a helyzet, vállalnám a beírást, már nem érdekelne, de sajnos a tanárok jól tudják, hogy manapság a beírással a mi korunkban nem sokra mennek. Apám foglalkozik velem, viszont a beírásra csak legyintene. Megnevelt, így bízik is bennem, és mindent elmondok neki, amiről tudnia kell, ha leszedi érte a fejemet, akkor is, de kis apróságokkal nem tájékoztatom, amikről tudom, hogy nem érdekli, és mivel már 18 vagyok, nem hiszem, hogy az iskola dolgaim minden részletéről beszámolót kell tartanom.


Második: Szerintem is, csak a tanárok gondolják másképp. Ami néhány órás, iskola időben, aztán folyt köv tanóra, arra elmegyek, de ami az egész napot eleszi, esetleg 1-2 órát megtartanak, azért nem szoktam bemenni lehetőség szerint. Tudom, hogy az osztályközösség tagja vagyok, de csak azért, mert random össze lettünk téve, nem én választottam. Egyébként anno próbálkoztam ezzel, hogy az én magánügyem (előző iskolám), persze más szavakkal, mégis olyat kaptam, hogy azt a folyosón is hallották.

2019. szept. 26. 11:47
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos az iskola egy ilyen erősen diktatórikus intézmény.

Húzd meg magad, úgy sem vagy már ott sokáig, aztán tojhatsz az egészre.

2019. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

De akkor meg nem értem a kérdést.

Ha tudod, mit akarsz, és mit nem akarsz, és a szüleid egyetértenek veled, kit érdekel, mások mit gondolnak egy bohócrendezvény miatt?

2019. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tény és való, ha mindenki sátán fattyának nevezne itt elítélendő tetteim és gondolkodásom miatt, akkor sem tennék máshogy. :'D Csak felmerült bennem, hogy eddig az összes iskolámban és a mostaniban ez jelentette/jelenti a gondot, és ha már itt van ez az oldal, hát kiírtam, tényleg ennyire vészes, vagy csak túl van reagálva.
2019. szept. 26. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
MINDENKI gyűlöli ezeket! A tanárok és a diákok egyaránt. A tanároknak plusz munka és idegesség, a diákoknak meg dögunalom és néha a szabad idejük rovására megy. Neked egyik sem, ezt nem bírják. Hajrá, csak így tovább!
2019. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
12:04: Valószínűleg igazad van. :) Beugrott, hogy gyakran mondják azt a többiek, "Nekem sincs kedvem, mégis megyek". Inkább nem mondom erre azt, hogyha ő és mindenki más kútba ugrik, de igazából nem akarják, nekem is kell. Egyszer megmondtam, finomított változatban. >> Nem értékelte az illető túl jól.
2019. szept. 26. 12:11
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem elítélendő, tényleg a te magánügyed, nagy lány vagy már. A karriered szempontjából is teljesen mindegy. Csak ha mindenki megy, te nem, azt az osztályközösség közösségellenesnek fogja vélni, ez van.


Így visszatekintve egyébként én is utáltam, hogy az osztálytánc miatt táncórákra kellett járni (mert nem tudok táncolni, és nem is akarok tudni... se kecses mozgásom, se ritmusérzékem, semmi). De utólag azért jó móka volt, hogy volt egy este, ami rólunk szólt.

2019. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ki ítéli ezt el és miért is érdekel a véleménye? Sose fogsz mindenkinek megfelelni, mindig lesz valaki, akinek nem tetszik valami benned, szóval tök felesleges ezzel foglalkozni. Én egyik ilyen ünepségre se mentem el, páran azzal jöttek akkor, hogy jaj de meg fogom később bánni, hogy kihagytam. Hááát, ennek már több, mint 15 éve és azóta se bánom, hogy nem voltam ott se a szalagavatómon, se a ballagásomon, se semmi hasonló felesleges kínlódáson.
2019. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!