Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 10%-ban egyezik a DNS-em a...

10%-ban egyezik a DNS-em a mai török emberekével?

Figyelt kérdés
Csináltam egy tesztet FamilyTreeDNA-n és 90% európai 10% Nyugat Ázsiai vagyok. Ez mit jelent pontosan? Ugye ahogy haladunk előre generációkban úgy kopnak ki részek a DNS-ből nem? Tehát ha 10% nyugat-ázsiai van bennem akkor az azt jelenti,hogy valamelyik dédszülőm török volt? Vagy ezt hogy kell elképzelni?
2019. szept. 27. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez azt jelenti, hogy Erdogan rokona vagy.
2019. szept. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
K***rva vicces
2019. szept. 27. 23:30
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
50%-ban még egy banánnal is közös a DNS-ed
2019. szept. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Úristen, migráncs
2019. szept. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
56%
Nincs nyugat-ázsiai vagy török gén vagy DNS. Markerek, mutációk vannak, amik ott gyakoribbak, de előfordulnak másutt is, mint pl. a Kárpát-medencében, csak ritkábbak. Simán elődordulhat, hogy egyszerű véletlen folytán benned kicsivel több ilyen markor gyűlt össze, mint az átlag magyarban és a teszt programja ezt úgy interpretálja, hogy bizonyos mértékben nyugat-ázsiai vagy, pedig a valóságban húsz generációra visszamenőleg egy ősöd sem járt Ázsiában.
2019. szept. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dikk, itt harácsol egy janicsár
2019. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A honfoglaló magyarok egy része jelentős mértékben török génekkel rendelkezett, továbbá az idők folyamán olyan török eredetű népek telepedtek le Magyarországon mint a besenyők és kunok. Arról nem is beszélve hogy a 150 éves török uralomnak is volt hatása. Szóval nincs abban semmi meglepő ha nyugat ázsiai génjeid is vannak.
2019. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hollófernyiges ***** válasza:
A honfoglaló magyarok elég jelentős része konkrétan török volt. Egyrészt a három kabar törzs, másrészt a hét magyar törzsből négynek török eredetű neve van. Mésrészt a mai törökök sincsenek már túl közel azokhoz az oguzokhoz, amelyekből annó a szeldzsukok törzse ezer évvel ezelőtt kivált.
2019. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És az elképzelhető,hogy ez látszik rajtam? Mármint szerintem nagyon nem európai az arcom..Valakinek esetleg küldhetnék képet?
2019. szept. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!