Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell még (szerintet...

Mennyi idő kell még (szerintetek) az emberi civilizáció összeomlásához/hanyatlásához?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy kipusztul-e az emberiség, mert biztos, hogy ki fog. Meg nem is az, hogy hanyatlani fog-e. Kipusztulni biztos, hogy ki fog, legalábbis amilyen életmódot folytat most az emberiség, így biztos. Nyilván a kipusztulás előtt hanyatlani kezd, egyik percről a másikra nem fog kipuszzulni az emberiség. Szerintetek ez mikor következik be? Én szerintem 20 maximum 30 éven belül hanyatlani kezd, legkésőbb 40 év múlva a mai társadalmi rend nem fog létezni. Nem lesznek szabályok, nem lesznek törvények. A városi életmódot folytató emberek fognak kipusztulni a leghamarabb, ők a legkiszolgáltatotabbak. Azok az emberek, akik valamilyen szinten önnellátóak, mint pl a falusiak, jobb helyzetben vannak.

De szerintem ezt az egészet úgy lehet túlélni, ha valaki tanyán lakik. Magának teremti meg az élelmet egész évre, gazdálkodik. Állatokat tart, stb. Tehát nincsen rászorulva a külvilágra.

Szerintem az édesvíz és az élelem többet fog érni, mint az arany. A pénz semmit nem fog érni 10 év múlva, és így a többi mai értékkel bíró tárgyak (arany, gyémánt, stb) se fognak sokat érni. Helyüket az édesvíz és az élelem veszi át. Hogy miért? Most 7, lassan 8 milliárdan lakunk a bolygónkon, szerintem max 10 milliárdot tud eltartani a föld. Aztán ha ezt átlépjük, nem lesz kaja.

Nektek mi a véleményetek a témáról?



2019. szept. 28. 18:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%

Az automatizáció miatt abszolút nem kell aggódni, egyelőre még tőlünk sokkal fejlettebb országoknak se okoz gondot. Idehaza ennek se az anyagi, se a gazdasági fedezete nem lenne meg.

A technológiai szingularitás pedig egy ökörség, amivel az ezómatyi doomzday-próféták szeretik riogatni a közvéleményt.

2019. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
Már most is hanyatlik, csak nézz körül.
2019. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Szinte tökéletesen egyetértek veled, kedves kérdező. Nem véletlenül tervezek megvalósítani egy önellátó életmódot.
2019. szept. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Nem aggódom. A technológia nagyrésze adott a legtöbb dologhoz. Vész esetén képesek vagyunk megvetni a lábunkat a Marson, és ott el tudjuk látni magunkat. Tehát előre menekülünk.


Belátható időn belül nem pusztítjuk el magunkat. Lehet szűk keresztmetszet, egy hanyatlás 20-50 év múlva, de lényegesen nem állítja meg az emberiség fejlődését majd.


Kaja meg lesz. Sokkal több és sokkal jobb minőségű. Jelenleg a termőterület ⅓-a van arra használva, hogy az állatainkat etessük. Ez később a laboratóriumi húsokkal jelentősen csökkenni fog, míg a termésátlagok továbbra is egyre magasabbak lesznek (jobb fajtanemesítés, génszerkesztés elérhetővé tétele).

Így 2050-re már meg fog oldódni az élelmiszerprobléma, és a természetnek visszaadhatunk területeket.

Víz sótlanítása is megoldott lesz, így az elsivatagosodás teljes mértékben meg lesz állítva. Jelenleg csak nagyon energiaigényes módon lehet sótlanítani a tengervizet, UAE konkrétan azt tervezi, hogy az Antarktiszról vontatnak majd jéghegyet a perzsa öbölbe, mert olcsóbb megoldás így édesvízhez jutni, mint a sótalanító üzemekkel 😃

A napenergia hamarosan a legolcsóbb energiaforrásunk lesz (ami pl megelőzheti a jéghegyet akár... 🙂).

Most képzeld el, hogy ezek hogyan hatnak majd pl a Száhel övezetre, ami az egyik legdurvábban élhetetlenné váló, mégis a népességnövekedés által legjobban fenyegetett környék. Pár emberöltő alatt nem megállítjuk az elsivatagosodást, hanem visszafordítjuk. Rengeteg fával, helyi adottságokhoz adaptált növénytermesztéssel, elérhető vízzel, olcsó energiával. Az oktatás és az életszínvonal hamar olyat fog nőni ott, ami miatt a születésszám csökkenni fog (mint most jelenleg az összes nyugati országban). Mindenhol a világon.


Tudtad azt, hogy a születések száma jelenleg egy stabilizálódott állapotban van?? Tehát a Föld népességnövekedését már nem az okozza, hogy többen születnek, hanem az, hogy nem halnak majd meg. Az afrikai is egyre ritkábban hal meg gyerekként, meg fogja élni a 60-70-et, nyugaton pedig mégtöbbet. Tehát a népességnövekedés elsőszámú okozója mára a halálozások csökkenése, azaz az átlagéletkor növekedése lett. Így konvergálunk a 9-10 milliárdos lélekszámhoz.

[link]

Ez a tábla valamikor 2100 utánra teszi, hogy teljesen stabilizálódik a lakosságszám. Szerintem jóval korábban el fogjuk érni ezt a nyomor felszámolásával, ami miatt ugye esni fog a születések száma.


Szóval az a lényeg, hogy nem aggódom. Elég kicsi az esélye, hogy hatalmas népvándorlások meg világméretű forrongások legyenek, ami totális recesszióba borítaná a bolygót. Az ökológiai katasztrófától sem félek. A globális felmelegedés egy teljesen természetes jelenség, probléma csak a sebességével van, amit nem tudnak követni az élőlények, nagyon stresszes nekik. De számunkra ez nem lesz hatással, mert gyorsabban tudunk alkalmazkodni, mint ahogyan a természet változik.


És persze a pénz beszél... a zöld korszakot egyetlen dolog fogja elhozni, mégpedig hogy a megújuló technológiák olcsóbbak és hatékonyabbak lesznek a fossziliseknél. És minden valószínűség szerint azok lesznek 🙂


Mi még meg fogjuk élni azt a kort, amikor az első ember lép a Marsra, amikor felhúzzák ott (és a Holdon) az első kolóniákat, bányákat és gyárakat. Ezzel együtt pedig azt is, hogy a Föld felszabadul a károsanyagoktól. Innentől kezdve mi fogjuk alakítani a klímánkat.


Vannak kockázatai, de szerintem sikeres lesz az előre menekülés, az emberiség legnagyobb sikere 🙂

2019. szept. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
Túlnépesedés? Ugyan már, egy apokaliptikus világban a kannibalizmus opció.. :D
2019. szept. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#14

Túl optimista vagy, de úgy legyen!

2019. szept. 29. 08:42
 17/21 anonim ***** válasza:
Legyen igazad 14-es! :)
2019. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem az emberiség fog kipusztulni hanem az emberekből fog eltűnni az empátia képessége,és nem fognak eltűnni a törvények és a szabályok hanem változni fognak.

Amit régen jónak tartottak. Azt a jövőben rossznak fogják.

2020. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Már el is kezdődött.
2020. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19

Naház, igazad van, én már el is felejtettem, hogy kiírtam ezt a kérdést, most nagyon aktuális.

Én egy látnok vagyok gyerekek. :D

2020. márc. 17. 23:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!